S. Skvernelis parašų lenktynėse liko toli už nugaros: mato nešvarią konkurentų schemą

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ingridai Šimonytei neprireikė nė paros, kad peržengtų minimalią 20 tūkstančių parašų ribą, kuri būtina norint tęsti kovą dėl prezidento posto. Po kelis tūkstančius jau turi ir kiti kandidatai, tačiau iki šiol mažiausiai palaikymo sulaukė ir nė 2 tūkstančių parašų nesurinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) iškeltas kandidatas Saulius Skvernelis.

Šioje situacijoje LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis nemato dramos ir teigia, kad dar spės surinkti reikiamą parašų kiekį. „Nesiruošiame bėgti kaip oponentai su sekundžių matuokliu žemame starte“, – teigė R. Karbauskis, tačiau pridūrė, kad šioje kovoje esą įžvelgia konservatorių ir mažai žinomų kandidatų sąmokslą.

„Mes ramiai. Mes surinksime visus popierinius parašus, surinksime maksimalų skaičių ir internete. Tiesiog nebėgame, – teigė R. Karbauskis. – Mūsų žmonės nėra tie, kurie „Facebook“ tinkle „sėdi“ dieną-naktį. Net ir laiškus kai siunčiame tarybos nariams, perskaitome ne tą pačią minutę, o kartais ir diena, ir dvi praeina. Mūsų žmonės nelabai turi galimybių nuolatos būti internete.“

R. Karbauskis teigė, kad mato sąsajų tarp mažai žinomų kandidatų ir Ingridos Šimonytės. „Tų mažai žinomų kandidatų reklamos visiškai aiškiai sutampa su konservatorių kandidatės reklama. Ten praktiškai tas pats dizaineris darė. Ir Puidokui, ir Šimonytei darė tas pats dizaineris. Galiu derėtis, kad tas pats, nes lygiai tas pats stilius, – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

– Negaliu įrodyti, bet man atrodo, kad jie davė nurodymą savo žmonėms pasirašyti už visus Sauliaus oponentus, kurie atiminėja balsus. Jie ne tik agituoja už savo kandidatę, jie agituoja už visus, kurie gali Sauliui Skverneliui pakenkti rinkimuose.“

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad to S. Skvernelio oponentai net nebandė paslėpti. „Esu tikras, kad yra signalas remti tuos žmonės, kurių niekas nepažįsta. Vėliau politologai sakys, kad štai, jie turi palaikymą, surinko parašus. Taip, jie surinks parašus, jiems padės konservatoriai juos surinkti, – tvirtino R. Karbauskis. – Tik su viena užduotimi – kad jie kuo labiau kenktų Sauliui Skverneliui kaip oponentui ne iš konservatorių, o iš kitos pusės.“

Savo įžvalgomis pasidalijęs R. Karbauskis pridūrė, kad „valstiečiai“ visiškai to nebijo. „Kuo daugiau kandidatų, tuo įdomesnė bus rinkimų kova. Niekas nieko nebijo, – teigė R. Karbauskis. – Bus argumentai, bus debatai. Tikiuosi, kad stiprioji Sauliaus Skvernelio pusė bus debatai, kurie parodys, kad jis už visus kitus kandidatus aukštesnis galva. Net neabejoju.“

Jo teigimu, debatų metu rinkėjai pažins kandidatus ir paaiškės stipriausias. „Jo patirtis nepalyginama su visų kitų kandidatų“, – apie S. Skvernelį kalbėjo R. Karbauskis.

Elektroninių parašų rinkimas prasidėjo antradienio rytą. Iki trečiadienio premjeras S. Skvernelis surinko 1857 parašus. Jį lenkia visi jo konkurentai prezidentinėje kovoje. Parašus kandidatai galės rinkti iki kovo 28 dienos. Vėliau Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skaičiuos parašus ir galutinį kandidatų sąrašą pateiks balandžio 12 dieną.

Paskelbus apie elektroninių parašų rinkimą, per parą, Vytenis Povilas Andriukaitis surinko daugiau nei 5 tūkstančius parašų, Petras Auštrevičius – daugiau nei 4 tūkst., beveik 5 tūkst. surinko ir Arvydas Juozaitis, nedaug iki 5 tūkst. liko ir Mindaugui Puidokui, šiek tiek daugiau nei 4 tūkstančius surinko Naglis Putekis, daugiau nei tris tūkstančius surinko ir Valentinas Mazuronis.

Tačiau parašų rinkimo lyderiai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. I. Šimonytė iki trečiadienio ryto surinko daugiau kaip 25 tūkst. elektroninių parašų, o G. Nausėda – 13561. Daugiau nei po du tūkstančius surinko ir paslaptingi kandidatai – Kazimieras Juraitis ir Alfonsas Butė.

Parašus renka vienuolika užsiregistravusių asmenų, siekiančių kandidatuoti į Prezidento postą. Tik surinkus bent minimalų parašų skaičių ir parašus patvirtinus VRK, jie bus tvirtinami kaip kandidatai į Prezidento postą.

Kiek anksčiau R. Karbauskis minėjo, kad jei S. Skvernelis taptų prezidentu, premjero postui puikiai tiktų Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Pastarasis pirmadienį lankėsi Vilniuje ir buvo susitikęs su R. Karbauskiu, tačiau, „valstiečių“ lyderio teigimu, susitikimo metu nebuvo kalbama nei apie galimą V. Matijošaičio kandidatavimą į prezidentus, nei apie galimą palaikymą LVŽS kandidatui S. Skverneliui.

„Meras yra užimtas savo rinkimais. Manau, kad pasibaigus rinkimams jis pagalvos, ką jis remia ir ko neremia. Tai nėra esminis klausimas – ar parems Matijošaitis Skvernelį, ar ne. Nuo to nepriklausys mūsų sėkmė. LVŽS turi dirbti taip, kad nepriklausomai nuo to, kas mus parems, mes laimėtume rinkimus“, – tvirtino R. Karbauskis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauną skalbiantis lietus vėl stabdo darbus Žemaičių gatvėje: ar spės užbaigti iki rugsėjo?

Žiauraus moters nužudymo Kaune byla keliauja į teismą

Painiava dėl Lampėdžio kranto linijos ties V. Matijošaičio verslo valdomais sklypais: kas meluoja?

Kauno policija prašo pagalbos: užsipylė kuro ir išvažiavo

Antradienį popiet Lakūnų pl. rastas moters kūnas

Kaune vėl iškilo pripučiamas maniežas, bet nykus jo vaizdas - trumpalaikis

Prestižinei tarptautinei vidurinio ugdymo programai Kaune – pedagogų iš viso pasaulio pajėgos

R. Alijevo bylos dėl prisijungimo prie buvusios žmonos paskyrų teismas ir vėl nepradėjo

Tarp įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų - net trys kauniečiai

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota