Pavojinga situacija Kauno rajone: į geriamąjį vandenį gali patekti teršalai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šlienavos kaime, Kauno rajone, bendrovė „Dainela“ atvirame lauke netinkamai laiko didelį kiekį (apie 700 tonų) pavojingų cheminių medžiagų – mineralinių trąšų bei kalkių, rašoma Kauno rajono mero padėjėjos Dalios Urbonienės pranešime spaudai.

Teigiama, kad trąšos sandėliuojamos Šlienavos vandenvietės cheminės taršos apribojimų juostoje, tad kyla pavojus užteršti centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas informavo, kad dėl šios situacijos savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno valstybinę maisto veterinarijos tarnybą, prašydama imtis priemonių taršai nutraukti.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos įmonės „Dainela“ vadovą Egidijų Romikaitį yra nubaudęs už administracinį pažeidimą ir nurodęs trūkumus pašalinti iki vasario 5 d.

„Neįvykdžius departamento nurodymo ir paaiškėjus, kad padaryta žala aplinkai, savivaldybė, gindama viešąjį interesą, kreipsis į Prokuratūrą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Sergejus Lemziakovas.

Kauno rajono savivaldybės mero padėjėjas Edmundas Mališauskas pridūrė, kad dėl grėsmingos situacijos, kuri pagrįstai kelia nerimą gyventojams, kreiptasi ir į Kauno regiono aplinkos departamentą. Institucijos atstovai tvirtina, jog leidimus laikyti trąšas išduoda Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyrius.

„Labai keista, kad LR Seimo narys Kęstutis Bacvinka, kurio atstovaujama partija valdo Žemės ūkio ministeriją, aiškina vietos gyventojams, neva dėl situacijos kalta savivaldybė“, – Agrochemijos skyriui adresuotame laiške dėsto E. Mališauskas.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Painiava dėl Lampėdžio kranto linijos ties V. Matijošaičio verslo valdomais sklypais: kas meluoja?

Kauno policija prašo pagalbos: užsipylė kuro ir išvažiavo

Antradienį popiet Lakūnų pl. rastas moters kūnas

Kaune vėl iškilo pripučiamas maniežas, bet nykus jo vaizdas - trumpalaikis

Prestižinei tarptautinei vidurinio ugdymo programai Kaune – pedagogų iš viso pasaulio pajėgos

R. Alijevo bylos dėl prisijungimo prie buvusios žmonos paskyrų teismas ir vėl nepradėjo

Tarp įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų - net trys kauniečiai

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota

Vakar iškritęs lietus tik pradžia – atkeliauja 4 kartus stipresnės liūtys

Prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų