Pavojinga situacija Kauno rajone: į geriamąjį vandenį gali patekti teršalai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šlienavos kaime, Kauno rajone, bendrovė „Dainela“ atvirame lauke netinkamai laiko didelį kiekį (apie 700 tonų) pavojingų cheminių medžiagų – mineralinių trąšų bei kalkių, rašoma Kauno rajono mero padėjėjos Dalios Urbonienės pranešime spaudai.

Teigiama, kad trąšos sandėliuojamos Šlienavos vandenvietės cheminės taršos apribojimų juostoje, tad kyla pavojus užteršti centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas informavo, kad dėl šios situacijos savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno valstybinę maisto veterinarijos tarnybą, prašydama imtis priemonių taršai nutraukti.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos įmonės „Dainela“ vadovą Egidijų Romikaitį yra nubaudęs už administracinį pažeidimą ir nurodęs trūkumus pašalinti iki vasario 5 d.

„Neįvykdžius departamento nurodymo ir paaiškėjus, kad padaryta žala aplinkai, savivaldybė, gindama viešąjį interesą, kreipsis į Prokuratūrą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Sergejus Lemziakovas.

Kauno rajono savivaldybės mero padėjėjas Edmundas Mališauskas pridūrė, kad dėl grėsmingos situacijos, kuri pagrįstai kelia nerimą gyventojams, kreiptasi ir į Kauno regiono aplinkos departamentą. Institucijos atstovai tvirtina, jog leidimus laikyti trąšas išduoda Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyrius.

„Labai keista, kad LR Seimo narys Kęstutis Bacvinka, kurio atstovaujama partija valdo Žemės ūkio ministeriją, aiškina vietos gyventojams, neva dėl situacijos kalta savivaldybė“, – Agrochemijos skyriui adresuotame laiške dėsto E. Mališauskas.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Karaliaus Mindaugo taurės finalas: persvarą išbarstęs „Žalgiris“ ir „Ryto“ pergalė

Nesėkmė blokuojant nelegalias interneto televizijas – jos randa būdų veikti toliau

Ateityje neįgaliųjų laukia pokyčiai – galės samdytis asistentą

Neįprasta eisena Kauno centre – rankose laikė baltą lapą

Į Kauną sugrįžta žiema?

Vasario 16-ąją paminėjo ir „City Bee“ – į gatves išleido unikalius automobilius

Vasario 16-oji Istorinėje Prezidentūroje – kuo ji taip traukė kauniečius?

Konfliktas pasibaigė nekaip – į ligoninę paguldytas vyras

„Žalgirio“ areną virpinęs P. Domingo Lietuvai įteikė dovaną

Ministerijos perkėlimas susilaukia vis daugiau kritikos strėlių