Pavojinga situacija Kauno rajone: į geriamąjį vandenį gali patekti teršalai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šlienavos kaime, Kauno rajone, bendrovė „Dainela“ atvirame lauke netinkamai laiko didelį kiekį (apie 700 tonų) pavojingų cheminių medžiagų – mineralinių trąšų bei kalkių, rašoma Kauno rajono mero padėjėjos Dalios Urbonienės pranešime spaudai.

Teigiama, kad trąšos sandėliuojamos Šlienavos vandenvietės cheminės taršos apribojimų juostoje, tad kyla pavojus užteršti centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas informavo, kad dėl šios situacijos savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno valstybinę maisto veterinarijos tarnybą, prašydama imtis priemonių taršai nutraukti.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos įmonės „Dainela“ vadovą Egidijų Romikaitį yra nubaudęs už administracinį pažeidimą ir nurodęs trūkumus pašalinti iki vasario 5 d.

„Neįvykdžius departamento nurodymo ir paaiškėjus, kad padaryta žala aplinkai, savivaldybė, gindama viešąjį interesą, kreipsis į Prokuratūrą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Sergejus Lemziakovas.

Kauno rajono savivaldybės mero padėjėjas Edmundas Mališauskas pridūrė, kad dėl grėsmingos situacijos, kuri pagrįstai kelia nerimą gyventojams, kreiptasi ir į Kauno regiono aplinkos departamentą. Institucijos atstovai tvirtina, jog leidimus laikyti trąšas išduoda Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyrius.

„Labai keista, kad LR Seimo narys Kęstutis Bacvinka, kurio atstovaujama partija valdo Žemės ūkio ministeriją, aiškina vietos gyventojams, neva dėl situacijos kalta savivaldybė“, – Agrochemijos skyriui adresuotame laiške dėsto E. Mališauskas.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Naktį prie cirko Aleksote kilo gaisras: apdegė žmogus (video)

Kurioje miesto vietoje iškils kauniečių mylimos senbernarės Bitės skulptūra?

Prasmingų pokalbių erdvė Kaune: atvirai apie svarbiausias vertybes

Lapių sąvartyną ryja liepsnos: gaisrininkai su ugnimi kovoja ne vieną valandą

Sunkiau nei atrodė: Laisvės alėją bando šveisti jau trečią kartą

Kad Velykų stalas neapkarstų: priminė dažniausiai per maistą plintančias ligas

Su žinoma bendrove Kaune sukirtusi rankomis dėl „Mercedeso“, gavo nemaloniai nustebti

Kauno regiono įmonė turės grąžinti „Agrokoncernui“ šimtus tūkstančių eurų

V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

Fiksuoja kaunietis: Velykų parkavimo ypatumai miesto centre