Kauno Rotušės aikštėje įsikurs žiemos kino teatras

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gruodžio 20-22 dienomis Kauno Rotušės aikštėje veikiantis kalėdinis miestelis svečiams pasiūlys dar vieną unikalią pramogą – žiemos kino teatrą po atviru dangumi. Ekrane, kuris atsiras Rotušės dešiniajame sparne, bus parodyti lietuviški trumpametražiai ir animaciniai filmai. Daugelis jų vienoje ar kitoje kategorijoje pelnė prestižinį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą.

Kauno Kalėdų eglės įžiebimo vakarą aktorius Mantas Stonkus pasidžiaugė su kauniečiais, kad šiuo šventiniu laikotarpiu jie gaus štai tokią nacionalinio kinematografo dovaną – galės pamatyti filmus, kurie įprastai yra rodomi kino festivaliuose ar specifinėse platformose. Viešas jų gyvenimas yra gana trumpas, nors filmai – unikalūs ir net gausiai apdovanoti.

Kino teatre po atviru dangumi nebus sėdimų vietų, nes tris valandas žiemos metu praleisti lauke jau yra nemenkas iššūkis. Tačiau trumpametražiai filmai trunka ilgiausiai pusvalandį, todėl žmonės, stabtelėję prie ekrano, gali išvysti ne vieną, bet kelias originalias juostas, sukurtas Lietuvoje.

„Tokie kino seansai vyks žiūrovų rotacijos principu. Atėjai – pasižiūrėjai, apėjai kalėdinį miestelį, išgėrei arbatos, grįžai, – pasakojo neįprastus žiemos seansus organizuojančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė. – Pasimėgauti lietuvišku kinu vaikštinėjant po kalėdinį miestelį, bendraujant su draugais ir tiesiog gerai leidžiant vakarus, – išskirtinė pramoga. Juo labiau, kad turime ne tiek ir daug progų pamatyti tuos puikius filmus, kurie buvo peržiūrimi akademijos atrankose, pretendavo į „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą, jį laimėjo.“

Kauniečiams bus parodyti metų geriausiais animaciniais filmais „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose pripažinti „Kaukai“ (rež. Gediminas Šiaulys), „Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas), „Taip Laima lėmė“ (rež. Jūratė Leikaitė), – už šio filmo kompozitoriaus darbą „gerve“ taip pat buvo apdovanotas Kipras Mašanauskas.

Kauno kultūros centro ir LiKA iniciatyva žiūrovai Rotušės aikštės kino seansuose pamatys geriausiais pripažintus trumpametražius vaidybinius filmus: „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas), „Nesiseka šiandien“ (rež. Dovilė Šarutytė) ir „Triukšmadarys“ (rež. Karolis Kaupinis), kuriame nusifilmavęs Valentinas Masalskis gavo „gervę“ už geriausią pagrindinį aktoriaus vaidmenį ar „10 priežasčių“ (rež. A. Blaževičius), atnešusį „gervę“ aktoriui Mariui Repšiui.

Šį ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį kino ekranas įsižiebs 17 val. Pirmoji seanso valanda bus skirta „Romuvos“ kino teatro sudarytam repertuarui. Kitų dviejų valandų programą sudarė LiKA. „Norime, kad žiūrovai pamatytų kuo įvairesnį lietuvišką trumpametražį kiną. Iš viso trims vakarams paruošėme 18 filmų, kurie nesikartos, todėl kviečiame kauniečius Rotušės aikštėje apsilankyti ne tik šį vakarą, bet ir penktadienį, šeštadienį. Tegul tai bus gražus kino savaitgalis po atviru dangumi. Renginiai vieši ir nemokami“, – kalbėjo L. Buzelytė.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgirio“ arenoje nuskambėjo didžiausias koncertas I. Jankauskaitės karjeroje

Kauniečiai nerimsta: kas vyksta Rasytės gatvėje?

Paskirstytos „Iniciatyvos Kaunui“ lėšos: kas ir kiek gavo miesto pinigų?

Dėtas pirmas žingsnis: svarsto naujas priemones pedofilams suvaldyti

Šalia „McDonalds“ kelio nepasidalino du vairuotojai

Įspėja pasisaugoti: į Lietuvą atslenka elektromagnetinė audra

Žvėriškas B. Davies dėjimas - gražiausių Eurolygos epizodų viršūnėje

Netoli „Urmo“ gatvėje pažiro automobilių detalės

Teismas išnarpliojo alkoholio milžinų ginčą dėl trauktinės

Kauniečio E. Riabko vandens formulei F-2 - naujas įvaizdis