Kiek Kauno kalėdiniame miestelyje sumokėsite už karštą vyną, kavą ir skanėstus? – Kas vyksta Kaune

Kiek Kauno kalėdiniame miestelyje sumokėsite už karštą vyną, kavą ir skanėstus?

delfi.lt 2018/12/18 21:10

Kauno Rotušės aikštėje esančio kalėdinio prekybos miestelio pardavėjai patenkinti – žmonių srautai prie pagrindinės miesto eglės nemaži, tuo pačiu tikimasi, kad ir pelnas bus solidus. Žinoma, daugiausia kauniečių čia atvyksta vakarais ir savaitgaliais, tačiau ir dieną aikštėje verda gyvenimas, pamatyti eglę ir pajausti kalėdinės nuotaikos dvelksmo ateina darželinukų grupelės, senjorai bei turistai.

Šiais metais kalėdiniame Kauno miestelyje yra 9 prekybos nameliai. Vienoje rotušėje dalyje puslankiu išdėstyti 5 daugiausiai maistu ir gėrimais prekiaujantys nameliai, kitoje pusėje 4 namukai, kuriuose parduodami įvairūs šventintinai atributai.

Praeityje namelių būdavo daugiau, tačiau žmonių perkamumas nėra toks didelis, kad visi būtų patenkinti. DELFI kalbinti prekeiviai teigia šiemet esantys patenkinti, darbo užtektinai, žmonės perka tikrai neblogai.

Žvakutes, puoštas eglaites bei kitus šventinius papuošimus parduodanti Rasa džiaugiasi šventine žmonių nuotaika bei pardavimų rezultatais.

„Visi gerai nusiteikę, malonu čia būti. Žmonės labai geri, linksmi, geranoriški, vieni kitiems linki gerų švenčių. Daugiausiai perka dovanoms, perka užsieniečiai, perka lietuviai grįžę iš užsienio. Daugiausiai žmonių ateina po darbo ir savaitgaliais. Dabar va ateina darželinukai su tomis ryškiomis liemenėmis.

Dieną čia tikrai vyksta veiksmas. Ir seneliai atvežami iš dienos centrų, ir jaunimo nemažai ateina. Dar nesu mačiusi, kad tiek žmonių ateitų prie eglės ir bučiuotųsi. Daug fotografuojasi. Eglutė graži, nors man pernai buvo gražesnė. Pernai gal daugiau pirkėjų buvo, nors dar savaitė iki Kalėdų, dar laukiam, yra laiko“, – DELFI sakė prekiautoja Rasa.

Šventinių žvakučių kainos namelyje pagal dydį svyruoja nuo 1,5 euro iki 27 eurų. Pasak pardavėjos, daugiausiai perkama produkcija su Lietuvos atributika.

Karameliniais rankų darbo saldainiais prekiaujantis Pranciškus teigia, kad nemažai priklauso ir nuo oro. Jei oras geras, gerai ir perka. Vyras rotušėje prekiauja kiekvienais metais.

„Šiemet eglutė gražesnė, daugiau žmonių ateina, geriau ir prekyba sekasi. Perka ir vaikai, ir suaugę, daugiausia dovanom. Šiaip visi namukai atsidaro nuo 11 val., aš anksčiau atsidarau, nes daugiau vaikų rytais būna. Tikrai neturime kuo skųstis, nenuobodžiaujame“, – tvirtino Pranciškus. Saldainių kainos pas vyrą – nuo 1 iki 3 eurų.

Belgiškais blyneliais, vafliais, karštomis varškės spurgomis prekiaujanti Živilė Rotušės aikštėje dirba nuo pat pirmųjų metų, kuomet pradėtas kurti kalėdinis miestelis.

„Pradžioje kepėme blynus, sekėsi tikrai neblogai, žiemos būdavo šaltos, gal dėl to ir žmonių mažiau buvo. O paskutiniuosius 5 metus sekasi tikrai puikiai. Žmonių daug ateina ir paprastomis dienomis, kiek daugiau vakarais ir savaitgaliais. Ryte būna daug ekskursijų, atvažiuoja iš visos Lietuvos vaikai, jie visada visko nori. Kaip tik čia visi ir prekiauja saldėsiais“ , – DELFI tikino Živilė.

Moteris teigia, kad prekybos rezultatais yra patenkinta, aišku, visada norisi geriau. Anot Živilės, gaminių kainos nesikeičia palyginus su praėjusiais sezonais. Belgiški vafliai su vienu priedu čia kainuoja 3,5 euro, su dviem priedais – 4,5 euro.

„Dirbame ant kiekio ir kokybės. Tikrai nesame gobšus“, – šypsojosi Živilė. Prekiautoja teigė, kad į Rotušės aikštę ateina ne vien tik šventiškai nusiteikusi publika.

„Visą dieną čia būname ir matome įvairių nuotaikų. Vieni atsipalaidavę, kiti gal labiau susiraukę. Gal ateina čia savo rūpesčius pamiršti. Bėdos slegia, mokesčiai brangsta, žiema, šildymas“, – svarstė Živilė.

Prekiautojos Alminos namelyje parduodami karšti gėrimai, karštas šokoladas, kibinai, vafliai. Moteris nusiteikusi pozityviai ir prekybos rezultatais nesiskundžia.

„Mes čia prekiaujame jau treti metai. Perka tikrai neblogai, žinoma, daugiausia žmonės renkasi į vakarą, nuo 18 val., po darbo ateina. Labiausiai perka karštą šokoladą ir karštą vyną – viską, kas šildo“, – šypsojosi kalėdinio miestelio rezidentė.

Moteris teigia, kad gėrimų kainos nuo pernai irgi nesikeičia. Karštas vynas kainuoja 2,5 euro, kava ir arbata – po 1,5 euro. Karštas šokolado gėrimas – 1,5 euro, šiltas pieno kokteilis – 2 eurai.

Prekiautojams už galimybę pardavinėti savo produkciją prie rotušės mokėti nereikia. Vyksta atranka ir leidimai suteikiami tam tikrus reikalavimus atitinkančioms įmonėms. Kalėdiniame miestelyje taip pat yra įvairiausių pramogų ir atrakcijų vaikams, dviejuose namukuose vyksta edukaciniai užsiėmimai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA