„Žalgiris“ atsitiesė po pralaimėjimo Eurolygoje ir paklupdė „Šiaulius“

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgiris“ pergalingai uždarė „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono pirmąjį ratą. Sekmadienį Šiauliuose žalgiriečiai nugalėjo „Šiaulių“ komandą 93:68 (25:16, 14:20, 31:19, 23:13) ir į savo sąskaitą įsirašė 8-ąją pergalę per 9 rungtynes.

Rungtynių pradžioje taškus „Žalgiriui“ rinko tik Brandono Davieso ir Mariaus Grigonio duetas – 9:2. Kėliniui įpusėjus baudas sumetė Paulius Jankūnas, Derrickas Waltonas smeigė tritaškį (16:8), o tada puikią atkarpą sužaidė Laurynas Birutis. Jis taškais pavertė M.Grigonio perdavimą, kamuolį perėmęs D. Waltonas pakabino jį aukštaūgiui, kuris kitoje atakoje atmetė kamuolį Aarono White‘o tritaškiui (23:12). Pirmąjį kėlinį užbaigė Edgaro Ulanovo baudų metimai – 25:16.

Antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo pelnydami aštuntąjį tašką iš eilės. Į tai dviem tritaškiais atsakė E. Ulanovas (33:25), bet šeimininkai artėjo iki vieno metimo ribos – 33:30. Baudas realizavo M. Grigonis, dvitaškį pridėjo T. Walkupas (37:30), dar du taškus rinko E. Ulanovas, tačiau į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išsinešė tik 3 taškų persvarą – 39:36.

Artūro Milaknio tritaškis atidarė trečiąjį kėlinį, T. Walkupas pridėjo metimą iš kelių metrų, o A. White‘as atkovotą kamuolį pavertė dvitaškiu su pražanga – 47:41. „Šiauliai“ buvo priartėję iki minimumo (47:46), tačiau tada įsižaidė Antano Kavaliausko ir A. White‘o tandemas – 56:50. Tik trečiajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Nate‘as Woltersas pelnė 4 taškus ir atliko perdavimą A. Milaknio tolimam šūviui, o „Žalgirio“ spurtą 15:0 užbaigė E. Ulanovo ir M. Grigonio taškai (67:50). Rezultatyvų kėlinį uždarė dar vienas A. Milaknio tritaškis – 70:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, A.Kavaliauskas sėkmingai užbaigė 3 atakas iš eilės, Leo Westermannas tapo paskutiniu taškų sąskaitą atsidariusiu žalgiriečiu – 78:57. L. Birutis dukart taisė netaiklius komandos draugų metimus, o tarp jų įterpė ir dėjimą po D. Waltono perdavimo. Rungtynių pabaigoje D. Waltono ir M. Grigonio rezultatyvius perdavimus taikliais tritaškiais pavertė L. Westermannas – 93:68.

„Žalgiris“: A. White‘as 12 (6 atk. kam.), E. Ulanovas 12, L.Birutis 11 (5/5 dvit.), M. Grigonis 10 (5 atk. kam.), A. Kavaliauskas 9 (2 per. kam.), A. Milaknis 9 (3/4 trit.), L. Westermannas 8, B. Daviesas 7, T. Walkupas 5 (3 per. kam.), D. Waltonas 4 (7 rez. perd., 2 per. kam.), N. Wolteras 4 (4 rez. perd.), P. Jankūnas 2.

„Šiauliai“: B. Griciūnas 12, E. Šaulys 11, K. Lukošiūnas 10, A. Urbutis 10.