Statomas prof. L. Donskio atminimui skirtas paminklas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno Petrašiūnų kapinėse per porą savaičių turėtų būti užbaigtas profesoriaus Leonido Donskio atminimą įamžinantis kapo paminklas. Praeitą savaitę netikėtai iškritęs sniegas sutrukdė antkapio įrengimo darbus užbaigti iki Mirusiųjų pagerbimo dienos, tačiau per Vėlines iškilaus mokytojo kapą pagerbę lankytojai jau galėjo pamatyti pagrindinę monumento idėją.

Skritulio formos laikrodžio ciferblatą atkartojanti antkapio plokštė uždengia visą kapo teritoriją, o joje įrėžtos linijos simbolizuoja laikrodžio rodykles, žyminčias profesoriaus gyvenimo pradžią ir pabaigą. Tiesa, paminklas nėra visiškai užbaigtas, nes tam sutrukdė oro sąlygos. Planuojama, kad tai pavyks padaryti vėliausiai iki šio mėnesio pabaigos, kuomet bus paskelbta daugiau žinių apie paminklo sumanymo idėją, simbolius ir autorius.

„Tai draugų dovana Lionidui“, – lakoniškai situaciją portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo profesoriaus žmona Jolanta Donskienė, pažadėjusi suteikti daugiau informacijos, kai paminklas jau bus galutinai įrengtas.

Prieš dvejus metus visą Lietuvą sukrėtusi staigi profesoriaus L. Donskio mirtis jo artimiesiems, draugams, studentams, kolegoms, o ir mažiau su juo bendravusiems žmonėms paliko stiprų netekties jausmą. Jausmą, kad netekome jautraus ir atviro žmogaus, jo proto, talento, liberalaus ir kritiško požiūrio, o drauge su juo – ir dalelės savęs.

Sustojusiu laikrodžio simboliu įprasmintas iškilaus akademiko ir visuomenininko atminimas, kaip ir visa profesoriaus kūryba, skatina lankytoją stabtelėti ir susimąstyti apie amžinąją būtį bei kiekvieno mūsų prasmę trumpame jos mirksnyje – gyvenime.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vieno didžiausių Kauno mikrorajonų istorijoje - „Centrinis purvynas“ ir legendinės vietos

Naujos statybos šalia Kauno „Depo“: investuos 12 mln. eurų

Kauno oro uoste sučiuptas trejus metus ieškotas vyras

Kauno pakraštyje apsivertus automobiliui, keturi žmonės išvežti į ligoninę

Įspūdingi „Žalgirio“ naujokų dėjimai - gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke

Nuteistiesiems iš Kauno tardymo izoliatoriaus atrado naujo darbo mieste

Jauna mama dėl neįvykusių vestuvių atsigriebė Kauno teisme

Naujausiuose reitinguose - labai prastos žinios V. Matijošaičiui

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: už tylą gydytojas siūlė kompensaciją

Kaune renovuojamo daugiabučio gyventojas: tai visiškai nepriimtina