Statomas prof. L. Donskio atminimui skirtas paminklas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno Petrašiūnų kapinėse per porą savaičių turėtų būti užbaigtas profesoriaus Leonido Donskio atminimą įamžinantis kapo paminklas. Praeitą savaitę netikėtai iškritęs sniegas sutrukdė antkapio įrengimo darbus užbaigti iki Mirusiųjų pagerbimo dienos, tačiau per Vėlines iškilaus mokytojo kapą pagerbę lankytojai jau galėjo pamatyti pagrindinę monumento idėją.

Skritulio formos laikrodžio ciferblatą atkartojanti antkapio plokštė uždengia visą kapo teritoriją, o joje įrėžtos linijos simbolizuoja laikrodžio rodykles, žyminčias profesoriaus gyvenimo pradžią ir pabaigą. Tiesa, paminklas nėra visiškai užbaigtas, nes tam sutrukdė oro sąlygos. Planuojama, kad tai pavyks padaryti vėliausiai iki šio mėnesio pabaigos, kuomet bus paskelbta daugiau žinių apie paminklo sumanymo idėją, simbolius ir autorius.

„Tai draugų dovana Lionidui“, – lakoniškai situaciją portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo profesoriaus žmona Jolanta Donskienė, pažadėjusi suteikti daugiau informacijos, kai paminklas jau bus galutinai įrengtas.

Prieš dvejus metus visą Lietuvą sukrėtusi staigi profesoriaus L. Donskio mirtis jo artimiesiems, draugams, studentams, kolegoms, o ir mažiau su juo bendravusiems žmonėms paliko stiprų netekties jausmą. Jausmą, kad netekome jautraus ir atviro žmogaus, jo proto, talento, liberalaus ir kritiško požiūrio, o drauge su juo – ir dalelės savęs.

Sustojusiu laikrodžio simboliu įprasmintas iškilaus akademiko ir visuomenininko atminimas, kaip ir visa profesoriaus kūryba, skatina lankytoją stabtelėti ir susimąstyti apie amžinąją būtį bei kiekvieno mūsų prasmę trumpame jos mirksnyje – gyvenime.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Piketas Kaune: iš besiskiriančių tėvų vaikai paimti jau metus – motina nesupranta, kodėl

Intriga iki pat pabaigos: paskutinę minutę „Žalgiris“ nugalėjo „Maccabi“ (atnaujinta)

Nekasdienis reginys: iš įvykio vietos spruko su kelio ženklu po ratais

Kraupus radinys Dainavoje: pareigūnams beliko kviesti katafalką

Plačiai nuskambėjusi E. Kručinskienės byla artėja link pabaigos: teismas baigė įrodymų tyrimą

Gera žinia pradedantiesiems vairuotojams: pasikeisti pažymėjimą turės papildomus metus

Naujasis žemės ūkio viceministras greičiausiai dirbs Kaune

KTU studentai nusprendė: Tarptautinę laimės dieną švęs visus metus

Kauno rajone atidarytas baldų fabrikas: įdarbins 240 žmonių

Kauniečiai užplūdo VMI: eilės tik ilgės