Naujas žingsnis pirmyn: atimtų vaikų mama grįžta namo – Kas vyksta Kaune

Naujas žingsnis pirmyn: atimtų vaikų mama grįžta namo

delfi.lt 2018/10/25 13:37

Kauno apylinkės prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad Eglė Kručinskienė, dėl kurios elgesio iš šeimos buvo paimti du vaikučiai, gali grįžti į namus. Prokurorai patvirtino, kad E. Kručinskienei buvo sušvelninta kardomoji priemonė bei panaikintas draudimas matytis su vaikais. Tiesa, prokurorai užsimena, kad tiriami ir kiti atvejai dėl galimai šeimoje taikytų fizinių bausmių.

„Vaiko motinai pareikšti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, uždrausta matytis su vaikais bei ieškoti kontakto su jais. Buvo gautas prašymas pakeisti kardomąją priemonę. Prašymas išnagrinėtas ir paliktas galioti rašytinis pasižadėjimas neišvykti, bet panaikintas draudimas matytis su vaikais“, – teigė Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė.

Po beveik mėnesio laiko, kuriuos praleido globos namuose ir pas laikinus globėjus, du mažamečiai vaikučiai ketvirtadienį grąžinti tėčiui Gintarui Kručinskui. Vaikų perdavimas įvyko vaikų gerovės centre „Pastogė“, o tėtis su vaikais pasuko į namus. Po kardomosios priemonės pakeitimo mama galės grįžti namo.

D. Brudnienė patvirtino, kad buvo atlikta mažamečio berniuko ekspertizė bei nustatytas nežymus sveikatos sutrikdymas. Koks konkrečiai, nedetalizuojama.

„Būtina patikslinti aplinkybes dėl galimai anksčiau naudoto smurto, fizinių bausmių taikymo šeimoje. Atlikus šiuos veiksmus ir bus priimtas sprendimas“, – teigė D. Brudnienė.

Vadina kompromisu

Trečiadienį Kaune posėdžiavusi atvejo vadybos komisija nusprendė grąžinti paimtus vaikus tėčiui. „Aš kol kas su šeima būti negalėsiu, tačiau viliuosi, kad būti su vaikais galėsiu jau labai greitai“, – teigė E. Kručinskienė.

[susije_video kurie=””]

Šeima neslepia, kad sutiko su daugybe iškeltų sąlygų. „Specialistai nuolat lankysis mūsų namuose. Psichologai bendraus tiek su mumis, tiek su vaikais, lankysime kursus. Aš su viskuo sutinku, kad tik vaikai būtų namuose. Buvo priimtas toks susitarimas ir mes sutinkame su sąlygomis. Kalbėjome apie įvairiausius dalykus, gilinosi į įvairiausius niuansus, smulkmenas“, – papildydami vienas kitą kalbėjo Kručinskai.

Kiek anksčiau pranešta, kad Kručinskų namuose buvo rasta įrankių, kurie galėjo būti naudojami vaikų fizinėms bausmėms. Neoficialiai kalbama, kad tai galėjo būti rykštė. Šia tema tiek Kručinskai, tiek jų advokatai nekalba.

Paėmė du vaikus

Primename, Eglės elgesys praeivių dėmesį patraukė, kai kaunietė su savo atžalomis vaikščiojo Panemunės šile. Kaip teigia dviejų vaikų mama, jos sūnus pasileido bėgti į gatvę ir ji esą tiesiog bandė jį sudrausminti.

„Vaikas bėgo labai didelį atstumą ir žinojau, kad bus toks pavojingas posūkis, kur dviračiai važiuoja. Palikusi mergaitę aš bėgau paskui. Aš jo prieš tai maldavau, prašiau – sustok, sustok, nebėk. Bet jam tie maldavimai… vaikas nelabai klauso. Aš tada jam pliaukštelėjau kokius tris kartus per kombinezoną, jis nieko nepajuto ir net neketino manęs klausyt, kad reikia grįžti pas sesutę, kurią aš irgi palikau tiesiog miške. Jis toliau norėjo bėgti, tada aš jam pora kartų trinktelėjau per rankytę“, – aiškino atimtų vaikų mama Eglė.

Pasak jos, netoliese buvusi kita šeima pradėjo moterį filmuoti, vėliau iškvietė policiją. Pareigūnai kaunietę išsivežė apklausai. Kaip pasakojama reportaže, sužinojęs apie incidentą į komisariatą atskubėjo ir vaikų tėtis.

Tėvų teigimu, atvykę Kauno vaiko teisių apsaugos specialistai elgėsi grubiai. Vežant vaiką atlikti tyrimo berniukas, pasakoja tėvai, pravirko, todėl tėvas paėmė jį iš kėdutės ir išsinešė nuraminti į lauką. Tarnybos specialistas, pasak tėvo, pasiuto ir pradėjo vaiką plėšte plėšti iš rankų. Į pagalbą šoko ištiktam vyrui esą puolė pro šalį važiavę pašaliniai žmonės.

Vaikai buvo atimti iš tėvų ir iš pradžių apgyvendinti vaikų globos namuose, vėliau – atiduoti globėjams.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA