Tarp kauniečių užvirė diskusija: kas čia per automobilis? – Kas vyksta Kaune

Tarp kauniečių užvirė diskusija: kas čia per automobilis?

„Facebook“ grupės „Viskas apie automobilius“ nuotr.

Penktadienį vieno Kauno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje užfiksuota transporto priemonė socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą audrą. Miniatiūriniam automobiliui kauniečiai negailėjo vaizdingų apibūdinimų, o turintieji daugiau žinių skubėjo nušviesti, kam skirtas šis mažasis keturratis.

Raudona kiaušinio formos transporto priemonė mažyčiais ratais, tačiau su visais dalyvavimui eisme reikalingais atributais, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, penktadienį buvo pastebėta prie Petrašiūnuose esančios „Norfaparduotuvės.

Nuotrauką patalpinus „Facebook“ tinkle, ji sulaukė įvairių kauniečių reakcijų. Mažytę mašiną diskusijos dalyviai juokais vadino „Norfos“ prekių vežimėliu, paspirtuku su stogu, kelioniniu lagaminu ar kito mažo miesto automobilio „Smart“ kūdikiu

Į mažos transporto priemonės (ne)saugumą dėmesį atkreipusieji nepasibodėjo jai skirti aštroką mirties kapsulės vardą. Kitiems automobilis buvo panašus į industrinį siurblį, o Ramūnas tiesiog mestelėjo, kad kažkas bus palikęs šalmą.

„Kai užsisakai mašiną iš AliExpress“, – aliuziją į internetinę pigių kinietiškų prekių parduotuvę drėbtelėjo Albertas. Tuo tarpu nepagailėta rykščių ir kitų markių automobiliams – vieno internauto teigimu, nuotraukoje užfiksuota mašina geresnė už greitai rūdijantį „Opelį“, iš kurio greitai belieka tik oksiduoto metalo krūvelė.

Garbesnio amžiaus „Opel“ mašiną nesunkiai galima sutalpinti į semtuvėlį / „Facebook“ grupės „Viskas apie automobilius“ nuotr.

Į juokus nesileidusi Diana pateikė arčiau tikrosios funkcijos esantį mažojo automobilio apibrėžimą. Anot jos, tai – senyvo amžiaus žmonių arba neįgaliųjų transporto priemonė. Tiesa, dažniau tokios mašinos būna atviros, o čia sumontuotas stogas ir durys – tokių esą daug važinėja Jungtinėje Karalystėje. Ignas papildė, kad toks automobiliukas juda daugiausia 20 km/val. greičiu.

Deividas, beje, pastebėjo, kad mašina pastatyta šeimoms skirtoje vietoje (reikia priminti, kad tokia vieta niekaip nereglamentuota Kelių eismo taisyklėse – „Kas vyksta Kaune“), o šeima į tokį „kibirą“, be abejo, tilpti negali. Visgi kiti internetinės diskusijos dalyviai patikino, kad kiaušinmobilis stovėjo greta esančioje neįgaliųjų vietoje ir turėjo visus skiriamuosius ženklus.

Nedidelis tyrimas atskleidė, kad tai „Minibil“ markės elektrinis uždaras keturratis. Vienos šių transporto priemonių pardavimu užsiimančios Vokietijos įmonės tinklalapyje nurodoma, kad mašinos kėbulas pagamintas iš aliuminio ir ABS plastiko, ji turi pilną pakabą ir išimamas duris. Žiemą gali būti įdiegtas dyzelinis šildytuvas, didesniam pravažumui tiekiami ir visais ratais varomi modeliai.

Didžiausias mažylio išvystomas greitis pagal technines specifikacijas – 14 km/val., o atstumas, kurį galima įveikti viena akumuliatoriaus įkrova – 40 km. Automobilis gali „užlipti“ į 12 proc. įkalnę ir „patempti“ 160 kg, nors jo ratų skersmuo – vos 35 cm.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA