Vilniečius Kauno oro uostas pasitiko labai nesvetingai: „Unipark“ aikštelėje suniokotas jų prabangus automobilis – Kas vyksta Kaune

Vilniečius Kauno oro uostas pasitiko labai nesvetingai: „Unipark“ aikštelėje suniokotas jų prabangus automobilis

delfi.lt 2018/10/17 08:31
DELFI skaitytojų nuotr.

Vilniečių šeimynos atostogos netikėtai apkarto. Iš Kauno oro uosto pailsėti į užsienį išskridusi šeima sulaukė skambučio iš stovėjimo aikštelės, kurioje paliko savo automobilį, atstovų. Šie pranešė, kad apynaujis „Audi Q7“ buvo apvogtas. Pamatę nuotraukas automobilio savininkai nustėro – vagys išsinešė viską, ką galėjo, o ko nepavyko, tą tiesiog suniokojo.

Savo istorija socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijusi moteris neslėpė, kad labiausiai šokiravo tai, jog tokios vagystės kartojasi, o kelio užkirsti tam, rodos, nesirengiama.

„Atostogos buvo tik prasidėjusios, gal kokia ketvirta diena ėjo, kai sulaukėme skambučio iš „Unipark“, kurie pasakė, kad mūsų mašina buvo apvogta. Jie mums atsiuntė ir nuotraukas“, – DELFI pasakojo I.V.

Automobilį šeima buvo palikusi būtent „Unipark“ valdomoje ir greta Kauno oro uosto esančioje aikštelėje. I.V. neslėpė, kad jos vyras gana dažnai skrenda į komandiruotes ir „Unipark“ aikštelėse palieka automobilį. Po šio įvykio, sakė moteris, paaiškėjo, kad, paliekant automobilį šios bendrovės valdomose aikštelėse, mokama ne už automobilio saugojimą, o tiesiog už jo stovėjimą.

„Kamerų aikštelėse nėra. Tik įvažiavimo ir išvažiavimo, nuskaitančios valstybinius numerius ir padedančios administruoti mokėjimus. Panašu, kad tokia sistema puiki terpė vagims, nes, kaip paaiškėjo, mūsų atvejis – ne vienintelis“, – pastebėjo moteris.

Kauno oro uosto aikštelėje vagys suniokojo „Audi Q7″Foto: DELFI skaitytoja
Patirta žala – milžiniška. Vagys išlupo rūko ir priekinius žibintus, išdaužę šoninį langą suniokojo saloną – iš centrinės konsolės plėšte išplėšė prietaisų skydelį, išlipo ant priekinio stiklo esantį daviklių bloką. Dingo ir dalis asmeninių daiktų, neslėpė moteris.

„Audi“ savininkai kreipėsi į policijos pareigūnus ir, neslėpė DELFI pašnekovė, teko pasistengti įkalbinėjant šiuos atkeliauti į eismo įvykio vietą.

„Mums reikėjo fiksuoti įvykį ir aktą pateikti draudimo bendrovei, tačiau policijos pareigūnai nenorėjo atvykti, mat automobilio savininko, mano vyro, nebuvo. O kiek vėliau mane šokiravo pasakymas, kad dažniausiai tokie įvykiai lieka neišspręstais, o vagys – nepagauti. Juk žinant, kas ir kaip vyksta, būtų galima tiesiog palaukti, surengti pasalą“, – stebėjosi pašnekovė.

Norėjo „nurašyti“

Dalių vagys taip nuniokojo apynaujį „Audi Q7“, kad draudimo bendrovė, pamačiusi ir įvertinusi nuostolius, buvo nusprendusi automobilį tiesiog „nurašyti“, o nukentėjusiems išmokėti atitinkamą sumą pinigų.

Kaip skaičiavo I.V., po vagystės patirti nuostoliai siekė 40 tūkst. eurų. Šeimai pavyko išsaugoti pamėgtą automobilį susitarus su gamintojo atstovais, kurie darbams pritaikė nuolaidas, sutiko, kad kai kurie remonto darbai nebus atliekami, ir sąmatą sumažinus iki 35 tūkst. eurų.

„Dalinuosi šia istorija todėl, kad žmonės žinotų, jog palikę automobilį greta oro uosto moka ne už jo saugojimą, o tik stovėjimą. Ir turėtų mintyje, kad kartais turinti geresnį automobilį į oro uostą geriau vykti taksi arba kitais būdais“, – neslėpė pašnekovė.

Kauno oro uosto aikštelėje vagys suniokojo „Audi Q7″Foto: DELFI skaitytoja
Nesvarbu, ar aikštelė, ar gatvė

„Unipark“, kurios valdomoje aikštelėje greta Kauno oro uosto buvo įvykdytas nusikaltimas, į DELFI klausimus atsakė lakoniškai. Anot Karolinos Slatkevičiūtės, „Unipark“ rinkodaros specialistės, nusikaltimai vyksta nepriklausomai nuo to, ar stovėjimo vieta mokama, ar ne, ar automobilis paliktas aikštelėje, ar tiesiog gatvėje.

„Oro uosto stovėjimo vietoje įvykdytas nusikaltimas nesiskiria nuo bet kurioje kitoje vietoje įvykdyto piktavalių nusikaltimo, – akcentavo bendrovės atstovė ir pastebėjo: – Mūsų stovėjimo aikštelėse tokie nutikimai atsitinka itin retai.“

K. Slatkevičiūtė pabrėžė, kad vairuotojams, statantiems transporto priemonę aikštelėje, bendrovė rekomenduoja nepalikti vertingų daiktų automobilyje, kurie galėtų atkreipti vagių ir piktavalių dėmesį.

Skirtingi aikštelių tipai

Marius Zelenius, valstybės įmonėsLietuvos oro uostai“, valdančios šalies oro uostus, Komunikacijos vadovas DELFI pabrėžė, kad aplink oro uostus yra skirtingų tipų aikštelės: vienos valdomos privačių bendrovių ir įrengtos privačioje žemėje, kitos – esančios oro uostų teritorijose ir priklausančios „Lietuvos oro uostams“.

„Kauno ir Palangos oro uostams priklausančias aikšteles administruoja mūsų bendrovė, Vilniuje dėl šešių aikštelių valdymo turime sutartį su „Unipark“. Visgi aikštelė Kaune, kurioje įvyko incidentas, yra privačioje žemėje už Kauno oro uosto ribų, ir dėl šios aikštelės sutarties su „Unipark“ neturime, tad veiklai ar paslaugų kokybei įtakos turėti negalime“, – kalbėjo M. Zelenius.

Jis pasakojo, kad „Lietuvos oro uostams“ priklausančiose aikštelėse yra įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos, juose nuolatos lankosi ir situaciją prižiūri bendrovės darbuotojai.

„Dėl Vilniuje valdomų aikštelių bendrovei „Unipark“ esame numatę daug kokybinių paslaugų teikimo reikalavimų, įskaitant kiekvienos iš aikštelių įvažiavimų, išvažiavimų ir bendrų parkavimo zonų vaizdo stebėjimą, jo įrašymą ir archyvavimą mažiausiai 2 savaites, – akcentavo pašnekovas. – Tokie atvejai, kaip šis, kai būna pavagiamos keleivių automobiliai detalės, ar kitaip chuliganiškai apgadinamos transporto priemonės – yra pavieniai.“

Tačiau M. Zelenius pabrėžė, kad nuo panašių incidentų vairuotojai nėra apsaugoti niekur, tad vykstantiems į oro uostus jis rekomendavo rinktis ne tokias nuošalias, arčiau keleivių terminalų esančias aikšteles, kuriose įrengtos stebėjo sistemos, yra geras apšvietimas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA