Kaune sunkiai sužalotas 4 mėnesių kūdikis vis dar ligoninėje – tarnybos narsto tėvų veiklą

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune neblaiviam tėvui sužalojus savo 4 mėnesių kūdikį – sulaužius jam kaukolę, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdyje buvo ieškoma spragų naujoje vaiko teisių apsaugos sistemoje. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė teigė, kad visų atvejų užkardyti niekada nepavyks.

Primename, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, 2018 m. rugsėjo 23 d. vidurnaktį Kaune, Lampėdžių g., tėvas rankomis ir kojomis sudavė savo vos kelių mėnesių sūnui į įvairias kūno vietas. Kūdikiui sunkiai sutrikdyta sveikata.

Reikia tobulinti sistemą

Trečiadienį Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdyje Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė pranešė, kad kūdikis greitu metu bus išleistas iš ligoninės.

Tačiau V. Augienė teigia, kad įvykis primena Matuko istoriją, nuo kurios ir prasidėjo vaiko teisių reforma. Viceministrė tikina, kad visuomenė bei atsakingi specialistai per mažai tiki pokyčiais. „Netikime, kad galime pasiekti rezultatą. Kitas dalykas – mūsų specialistams trūksta motyvavimo kompetencijos“, – sako V. Augienė.

Anot jos, situacija yra rizikinga – vaiko mama pasirinko gyventi su 9 kartais teistu vyru ir kol kas nepripažįsta savo pačios klaidų. Specialistų tikslas – mamą apgyvendinti su kūdikiu krizių pagalbos centre ir padėti ją motyvuoti.

Komisijos posėdžio metu buvo bandoma rasti kaltininką, kodėl įvyko šis įvykis. Kažkokiu būdu vaiko teisių apsaugos tarnybos nepasiekė žinia, kad motina prekiauja narkotikais.

„Kaip bebūtų gaila, tačiau ši šeima nebuvo žinoma mums nei iki liepos 1 dienos, nei iki įvykdyto įvykio. Pirmą kartą Vaikų teisių apsaugos tarnyba gavo pranešimą apie šią šeimą įvykio dieną. Iki tol mes neturėjo duomenų“, – posėdžio metu sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė.

Pasiteiravus, kaip galima tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą, viceministrė siūlė bendradarbiavimą su Probacijos tarnyba.

Teistumas ir vaikų auginimas

Posėdžio metu iškilo ir klausimas, kaip galėjo atsitikti, kad vyras, kuris teistas 9 kartus ir augina 3 vaikus, nebuvo žinomas vaikų teisų apsaugos tarnybai. Tačiau V. Augienė nemano, kad vien asmens teistumas suponuoja galimas grėsmes vaikui. Jai pritarė ir Kauno apygardos prokuroras Tomas Krušna.

Jis taip pat pastebėjo, kad būtų žmogaus teisių pažeidimas, jei teistas žmogus negalėtų auginti savo vaikų. „Dėl to, kad teistas žmogus negali turėti vaikų… toks mąstymas. Reikia žiūrėti, koks yra ryšys tarp teistumo ir vienokios ar kitokios pasekmės“, – sako prokuroras.

Jam pritarė Policijos departamento atstovas Audrius Valeika. Anot jo, vien asmens teistumas nenusako to, kaip asmuo elgsis šeimoje. Savo ruožtu T. Krušna pastebėjo, kad smurtavęs vyras yra teistas už sukčiavimus.

DELFI primena, kad Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo liepos iki rugsėjo 20 dienos gauta 3525 pranešimai dėl 4762 galimai skriaudžiamų vaikų. Įvertinus šių vaikų situacijas, 2001 pranešimas nepasitvirtino, 2220 atvejų nustatytas pirmas grėsmės lygis, pradėta dirbti su šeimomis.

Nuo liepos pirmosios iki rugsėjo 20 dienos iš šeimų paimtas 551 vaikas, kurio gyvybei arba sveikatai buvo iškilusi grėsmė. Kaip pabrėžė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos laikinasis vadovas, pagrindinė vaikų paėmimo iš šeimų priežastis – alkoholis.

Sužalotas 4 mėnesių kūdikis

Rugsėjo 24 dienos naktį neblaivus tėvas įtariamas iš rankų išmetęs ir sužalojęs savo 4 mėnesių kūdikį. Šeimoje gyvena dar du vaikai 1,5 metų ir 3 metų. Jie šiuo metu laikinai iš šeimos yra paimti.

Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyrius DELFI informavo, kad motinos nelaimingo įvykio metu namie nebuvo. Ji tą pačią dieną jau bendravo su skyriaus atstovais. Laikinai einanti vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos pareigas Daiva Porutienė teigė, kad dėl šio įvykio bus sprendžiamas ir kitų vaikų globos klausimas.

Policijos departamento duomenimis, šiemet gimęs kūdikis 3 val. nakties dėl galvos sumušimo buvo atgabentas į ligoninę iš Lampėdžių gatvės Kaune. Savo vaiką namuose, tą pačią naktį iš rankų, kaip manoma, išmetė tėvas. Neblaivus 1995 metais gimęs vyras, kuriam nustatytas 0,93 prom. girtumas, uždarytas į areštinę.

Pasak prokurorės Auksė Lipkevičienės pagal pradinius bylos duomenis, kilo konfliktas tarp neblaivaus tėvo ir vaiką tuo metu prižiūrėjusios močiutės, to sekoje buvo sužalotas kūdikis. Kokiu būdu buvo sužalotas kūdikis, kol kas neatskleidžiama, tačiau vaikui diagnozuota hematoma, kraujo išsiliejimas ir kaukolės lūžiai.

23 metų vyras savo kaltę neigia. Įtariamasis policijai yra žinomas, rugsėjo mėnesio pabaigoje jis buvo teisiamas jau 10 kartą. Vyrauja plėšimai, vagystės, sukčiavimas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Nepaisant perspėjimų ir grąžinamų bilietų, į „Žalgirio“ areną plūsta krepšinio aistruoliai (video)

Atvykusieji į „Žalgirio“ susitikimą su Italijos ekipa prie arenos tikrinami papildomai (foto)

Darbai baigti: buvusio „Combo“ vietoje pradeda veikti naujas verslo centras (foto)

Populiarios turizmo kompanijos atšaukia skrydžius į Italiją

Kauno miesto savivaldybė: „medikai yra kertinė grandis, kuria visiškai pasitikime“

Penktadienio rytą kauniečiai sėdo rašyti Nacionalinio diktanto

Savaitgalio renginių TOP 10: Kaunas palydės paskutinį žiemos mėnesį

Ieškoma kam prireikė pasisavinti ne savo piniginę

Į „Žalgirio“ arena atvyksta legendinė roko grupė „OneRepublic“

Krepšinio gerbėjai jau teikia prašymus grąžinti bilietus į šio vakaro mačą su italais