Kaune įsisiūbuoja rudens mugė: pasitinka plati programa ir eismo ribojimai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį savaitgalį – rugsėjo 7–9 dienomis – Kaunas kviečia švęsti. Senamiestyje, nuo pat Vilniaus gatvės pradžios, ir visoje Rotušės aikštėje džiaugtis naujojo sezono pradžia kvies „Kauno mugė. Ruduo 2018“, kurioje netrūks naujų skonių, pramogų ir atradimų, rašoma pranešime spaudai.

Teatras ir magija

Šiais metais mugė švenčia drauge su Kauno senamiesčio draugija, kuri rengia teatrališką, paslaptingą vasaros sezono uždarymą ir skelbia magišką rudens pradžią, kurią pasitiks su teatrų iš visų Lietuvos miestų ir miestelių: Kauno, Vilniaus, Anykščių, Marijampolės ir kt. spektakliais.

Vilniaus ir Daukšos gatvių sankryžoje šeštadienį spektaklius rodys ir profesionalios trupės, ir mėgėjai, „Teatro klubas“ pristatys improvizuotą režisierės Inos Pukelytės spektaklio „Brendžio trims. Po dešimt metų“ premjerą. Šventės lankytojus taip pat stebins Mimų teatro aktoriai, pavirtę į gyvas skulptūras.

„Po vaidinimų aktoriai nesislėps užkulisiuose, o įžengs į Senamiestį, vaikščios tarp mugės lankytojų ir bendraus, pristatydami savo teatrus, spektaklius, atlikdami momentines improvizacijas“, – pasakoja Kauno senamiesčio draugijos vadovė Ona Peičiūtė.

Mugės lankytojai taip pat galės pasimėgauti pagal Pauliaus Širvio eiles kurtu Anykščių kultūros centro vaidinimu „Velnioniškai vienas“. O sekmadienį puikiai naujai savaitei nuteiks geros nuotaikos šou „Mylimas klounas“. O. Peičiūtė atskleidžia, jog tarp renginio dalyvių lankytojai išvys ir Lietuvoje bei užsienyje žinomą mentalistą Nicholą Kin, kuris privers patikėti, jog magija iš tikrųjų egzistuoja.

Kultūrinis paveldas

„Kauno mugė. Ruduo 2018“ nustebins ir vaikštinėjančius po kultūrinio paveldo zoną, kuri tęsis išilgai Vilniaus g. Čia savo amatus demonstruos ir apie juos pasakos odininkai, kalviai, pynėjai, keramikai, autentiškos lietuviškos juvelyrikos kūrėjai.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, menininkas Vladas Gaidys ne tik prekiaus unikaliomis medžio skulptūromis, bet ir demonstruos savo amatą, o interjero akcentais iš metalo, medžio ir molio prekiaus Darius Vilius, kuris supažindins su kalvystės amatu bei medinių paveikslų gamybos procesu.

Rimantas Ordinas mugės lankytojus nustebins autentiškais papuošalais iš žalvario ir skaidriai skambančiais vėjo varpeliais, Aurelija Bagdonavičienė prekiaus drabužiais, puoštais baltiškais ženklais ir ves edukacinę programą „Baltų raštai“, nuolatinė mugės dalyvė Brigita Pranckevičiūtė–Firsunina prekiaus rankų darbo keramikos indais.

Kultūrinio paveldo erdvėje netrūks ir gastronominių netikėtumų: Ramūnas Katinas prekiaus linų sėmenų aliejumi, spaustu senoviniu spaudimo būdu – ąžuolinėje bačkutėje rankiniu presu, kurį demonstruos ir mugės metu. Alytiškiai Vilmantas ir Jūratė Biesevičiai pristatys bitininkystės amatą ir visus vaišins medumi.

Muzikinė aikštė

Susipažinę su tradiciniais lietuviškais amatais, mugės lankytojai bus kviečiami į Rotušės aikštę. Penktadienio popietę aikštėje įrengtoje scenoje pasirodys pole dance studija „Vipera“, savo šou pradėsianti zumbos treniruote, skirta ir suaugusiems, ir vaikams.

Šeštadienį ant scenos lips rusų, totorių, karaimų, armėnų tautiniai ansambliai bei airiškų šokių kolektyvas iš Latvijos, o po jų akustiniais pasirodymais džiugins šiuolaikiniai bardai: Juozapas Liaugaudas ir Giedrė Teiberytė, Audrius Petrauskas ir Dangiras Petraitis, Linas Matiukas, Mindaugas Kuodis. Tarp muzikos atlikėjų pasirodymų švietėjišką programą surengs chna tatuiruočių meistrė Deimantė Praškevičiūtė, o sekmadienį scena priklausys vaikams – tarp smagių jų koncertų bus netgi roko grupės pasirodymas.

Mugėje veiks ir Dizaino paviljonas, kuriame autoriniais darbais prekiaus lietuviškų mados ženklų kūrėjai. „Dizaino paviljonas po vienu stogu pakviečia visus dizainerius ir tampa išskirtine vieta mugėje, kurioje vienetinius daiktus galima įsigyti tiesiai iš kūrėjų rankų“, – sako vienas iš mugės organizatorių Darius Straigis.

Tuo tarpu mažųjų mugės lankytojų laukia „Kakės Makės pramogų parkas“, įrengtas Steigiamojo Seimo aikštėje, kuriame netrūks pramogų ir desertų.

Diegia naują formatą

„Kauno mugė. Ruduo 2018“ išsiskiria nauju formatu, apjungiančiu tradicijas, paveldą ir šiuolaikinę kultūrą. Tai pasiekti padeda ne tik šventės organizatorių entuziazmas, drąsa eksperimentuoti, bendradarbiavimas su Kauno senamiesčio draugija, bet ir prie komandos prisijungianti renginių organizatorių studija „Muha“.

Kaip nurodoma pranešime spaudai, mugė siekia sukurti naują tradiciją, skatinant lankytojus į ją žvelgti kaip į kultūrinį renginį, pasimėgauti ne tik prekybininkų siūloma produkcija, tačiau ir išskirtiniais renginiais, edukacinėmis veiklomis, bendravimu.

Organizatoriai primena, jog mugės metu – rugsėjo 7–9 dienomis – įvažiuoti į Kauno rotušės aikštę bus galima tik mugės dalyviams nustatytomis valandomis ir aplinkinių kiemų gyventojams.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš savo įkurto žurnalo pasitraukusi A. Jagelavičiūtė sukasi naujame amplua – kvietė į vakarėlį

Viešumą išvydo peticija: reikalauja nutraukti tarnybų smurtą prieš vaikus ir šeimas

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

Popiežiaus vizito Lietuvoje atgarsiai – kiek kainavo priimti šventąjį tėvą?

Avarija centre: sužeistam žmogui prireikė medicininės pagalbos

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams - milžiniškos baudos

„Lietuvos metų automobilio 2019“ startas bus paskelbtas Kaune

Iš kauniečių šeimos išplėštų vaikų drama tęsiasi: specialistai nenorom išklausė tėvo

Po atviru dangumi paliktu prabangiu automobiliu susidomėjo vagys: išlupo „akis“

Sekmadienį Žalgirio areną drebins beveik 200 prekės ženklų