Užsimota kamšyti didelę vairuotojų blaivumo patikrinimo spragą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausybė siūlo Seimui numatyti baudžiamąją atsakomybę vairuotojams, atsisakantiems tikrintis blaivumą. Ministrų kabinetas svarstys ir kitus Vidaus reikalų ministerijos pasiūlymus neblaiviems vairuotojams pažaboti.

Baudžiamajame kodekse siūloma nustatyti, kad blaivumą atsisakiusiems tikrintis vairuotojams būtų skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Taip būtų sprendžiama situacija, kai nuo 1,5 promilės „pripūtusiam“ asmeniui taikoma baudžiamoji atsakomybė, tačiau jeigu jis atsisako tikrintis blaivumą, – tik administracinė.

Vyriausybė taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui sugriežtinti administracinę atsakomybę už vairavimą neblaiviam, kai nustatomas girtumas nuo 0,4 iki 1,5 promilės.

Tokiems asmenims būtų skiriama nuo 800 iki 1100 eurų bauda, ji šiuo metu siekia nuo 300 iki 450 eurų. Seimui pritarus, teisė vairuoti būtų atimta iki pusantrų metų – šiuo metu yra nustatyta vienerių metų riba.

Jei asmuo mažiau nei prieš metus jau buvo baustas už tai, kad neblaivus neturėdamas vairuotojo pažymėjimo ar jį praradęs vairavo transporto priemonę, ar turi neišnykusį teistumą dėl nusikalstamos veikos, kai vairavo neblaivus, jam, Vyriausybės siūlymu, teisė vairuoti galės būti atimta ne ketveriems, kaip šiuo metu, o penkeriems metams.

Po diskusijų Vyriausybė atsisakė pasiūlytos nuostatos, kad vairavimas „pripūtus“ daugiau nei 1,5 promilės alkoholio būtų laikomas nusikaltimu ir tuo atveju, kai veika padaryta dėl neatsargumo. Pasak Teisingumo ministerijos atstovų, ši nuostata perteklinė, kadangi teismų praktikoje vidutinis girtumas jau savaime laikomas tyčine veika.

Vidaus reikalų ministerija taip pat pasiūlė Baudžiamojo proceso kodekse numatyta naują kardomąją priemonę – teisės vairuoti transporto priemones sustabdymą.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras

„Raketa“ paruošta pirmajam keleiviniam reisui į Nidą: vasara nusimato karšta

A. Veryga stebisi mažėjančiais medikų atlyginimais: įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei anksčiau

Atskleista daugiau detalių apie 71-ąją koronaviruso auką (papildyta)

Prokuratūra apie V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus sulaikymą: galėjo nukentėti visi mokesčių mokėtojai

R. Požėla: peršauta pareigūnė pasiryžusi grįžti į tarnybą

V. Šapoka: matoma teigiamų ženklų darbo rinkoje

Per parą Lietuvoje patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai ir dar viena mirtis