Naujovė įsivedantiems dujas ar elektrą: žada palengvinti finansinę naštą

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nuo šiol daugelį savo paslaugų teiks išsimokėtinai. Lizingu galės pasinaudoti ne tik įsivedantys elektrą ar dujas iki sklypo ribos, bet ir įsirengiantys elektros ar dujų vidaus tinklą, saulės jėgainę ar užsisakę galios didinimą.

Tikimasi, kad lizingo paslauga pirmiausia palengvins finansinę naštą naujakuriams – padės lengviau planuoti išlaidas ir palengvins įkurtuvių rūpesčius, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Pasak specialistų, statybų metu nenumatytai išaugusios išlaidos ir lėšų trūkumas – dažniausiai girdimas naujakurių skundas. „Lizingo paslaugą ėmėme kurti girdėdami ir suprasdami sunkumus, su kuriais susiduria nauji klientai, statantys ir įsirenginėjantys namus. Mūsų specialistai atsakingai įvertino mokėjimo atidėjimo poreikį ir jau dabar matome, kad tai aktualu bent kas trečiam naujakuriui“, – sako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius.

Individualių namų statybos ekspertas Robertas Joniškis sako, kad dėl klaidų, kurių neišvengia beveik nė vienas naujakurys, galutinė statybų kaina pradinę sąmatą gali viršyti 10-15 proc. „Natūralu, kad žmonės, statantys pirmą namą, nenumato ir negali numatyti daugybės statybų proceso aspektų. Ypač dažnas atvejis – netikslus inžinerinių sistemų įrengimo kaštų vertinimas.

Kita dažna klaida – remtis draugų, pažįstamų patirtimi, kopijuoti jų sąmatas, nors projektai reikšmingai skiriasi. Kainą išpūsti gali ir neteisingas medžiagų pasirinkimas – neįvertintas kainos ir kokybės santykis“, – dažniausias naujakurių klaidas vardina R. Joniškis.

Jo teigimu, statybų išlaidoms viršijus nusimatytą ribą, žmonės ima taupyti paskutiniuose įsirengimo etapuose – pavyzdžiui, atideda tvoros statybas, kiemo sutvarkymą ir įrengimą, trinkelių klojimą, renkasi pigesnius interjero sprendimus, baldus.

I. Pranskevičius sako, jog naująja lizingo paslauga tikimasi padėti naujakuriams tiksliau suplanuoti biudžetą, paskirstyti išlaidas ir, turint galimybę dalį jų atidėti, sklandžiau įgyvendinti statybų darbus.

Kurdami naują paslaugą, ESO specialistai įvertino ir jos konkurencingumą, ieškodami sprendimo, leisiančio klientams sutaupyti. Pasak I. Pranskevičiaus, daugiausiai sutaupys klientai, pasirinkę 12 mėn. ar ilgesnį išsimokėjimo terminą.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo

Prezidentūroje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Skaudi avarija Šilainiuose: smarkiai suknežinti „BMW“ ir „Škoda“ automobiliai

Dalis Lietuvos universitetų pereina prie nuotolinio mokymo

Kauno verslui – pirmasis salonas Lietuvoje

SAM patikslino registracijos taisykles prekybos centruose

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą diskusiją Kaune

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių