Vasario 16-ąją švenčiantys kauniečiai užtvindė Karo muziejaus sodelį – Kas vyksta Kaune

Vasario 16-ąją švenčiantys kauniečiai užtvindė Karo muziejaus sodelį

R. Tenio nuotr.

Vasario 16-ąją aktyviai švenčia visas Kaunas – vidurdienį, po šv. Mišių Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, jaunimo, nevyriausybinės organizacijos, studentija išsirikiavo su vėliavomis į eiseną ir dainuodami patriotines dainas, žygiavo iki karo muziejaus sodelio. Vidurdienį į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį suplaukė minios žmonių – tiek jauni, tiek seni, rasti vietos čia galėjo nebent uodas.

Eisenoje organizacijos ėjo nešinos savo vėliavomis, taip pat laikė rankose trispalvę ar Vytį. Laisvės alėjoje, prie Soboro, ši eisena susitiko su kita – nešusia 100 metrų ilgio vėliavą ir visi draugiškai patraukė link pagrindinės šventės vietos – Karo muziejaus sodelio.

Eisena./R. Tenio nuotr.

Tarp susirinkusiųjų buvo matyti ir žinomas kaunietis – prof. Liudas Mažylis, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve atradęs Vasario 16-osios akto originalą ir šventės išvakarėse tapęs Kauno Garbės piliečiu.

Rodo pavyzdį vaikams

Pirmiausiai nusikelkime į eisenos nuotaikas, portalas „Kas vyksta Kaune“ pakalbino kelis joje dalyvavusius žmones.

Monika Mickevičienė atvykusi į eiseną su šeimos nariais pasakojo: „Šiandien švenčiu, nes rodau vaikams pavyzdį, labai džiaugiuosi, kad mano visa šeima, broliai, seserys – likę Lietuvoje, neemigravę. Vaikams siekiu parodyti, kad Lietuvoje labai gera! Po minėjimo su draugais švęsime namuose, o eisenoje norėjau pasisemti bendrystės jausmo, kuris yra labai svarbus. Lietuvoje viskas džiugina, taip pat ir pasiekimai ekonominėje srityje. Daug keliaujame po pasaulį, tačiau į Lietuvą, namus, visada gera sugrįžti, čia gera gyventi!“

Eisenos dalyviai./R. Tenio nuotr.

Kita kaunietė, atvykusi su šeima neslėpė puikios nuotaikos ir teigė, kad šiandien visi lietuviai gali švęsti gimtadienį: „Širdis džiaugiasi, daug emocijų! Po mišių iškart keliavome į eiseną. Ši bendrystė man primena Baltijos kelią. Neįtikėtina! Didžiuojuosi būdama lietuvė“, – sakė Rasa.

Patriotė Rožytė./Portalo nuotr.

Patriotiškas šuo

Erna Valčiukienė su šeima eiseną stebėjo Gedimino gatvėje, šalia jos iškilmingai stovėjo vėliavą į dantis įsikandęs šuo – Rožytė. „Specialiai repetavome, dresavome šunį, kad Vasario 16-ąją, visą dieną pagarbiai laikytų vėliavą, tai labai patriotiškas ir draugiškas šuo, su juo savanoriškai vykdome kaniterapiją Kauno klinikose ir kitur. Man ir mano šeimai svarbu švęsti Vasario 16-ąją, kad išlaikytume tėvų perduotas tradicijas ir perduotume jas savo vaikams. Ši šventė mums daug reiškia, mano mama buvo tremtyje, stengiamės, kad vaikai brangintų Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę.“

Eisenoje tai viename, tai kitame ratelyje netrūko lietuvių liaudies dainų, skambėjo: „Balnokim, broliai, žirgus“, „Lietuva brangi“ ir kt.

Šventės akimirka./R. Tenio nuotr,

Minios žmonių

Švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-uosius metus Karo muziejaus sodelyje suplaukė minios žmonių. Čia šventiškai išsirikiavo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai, jaunesniųjų karininkų vadų mokymų kariai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai, Karinių oro pajėgų orkestras.

Vasario 16-oji Kaune./R. Tenio nuotr.

Renginį atidarė Kauno karilijono skambesys ir Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Pradžioje visi sugiedojo Lietuvos himną. Tuomet vyko karių iškilminga rikiuotė ir jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos ceremonija, galiausiai prie Nežinomo kareivio kapo padėtos gėlės.

Gėlės./R. Tenio nuotr.

„Kauniečiai visame pasaulyje garsėja, kaip labiausiai mylintys savo kraštą, miestą. Tikiuosi, kad išliksime Lietuvoje, kur bebūtume, nepamiršime grįžti namo, rūpinsimės vieni kitais, žiūrėsime, kad mūsų atžalos gautų gerą išsilavinimą, darbą, turėtų kur gerai gyventi. Kaunas visada kaunasi, kaukitės ir jūs už Lietuvą“, – renginyje kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Rikiuotė./R. Tenio nuotr.

Po oficialios ceremonijos per Kauną nuvilnijo didingas varpų skambesys, kuris susišaukė su visų Lietuvos bažnyčių varpais – tai projekto „Gloria Lietuvai“ vienas iš etapų. Bene garsiausias Kauno kariljono Laisvės varpas, nulietas Amerikos lietuvių iniciatyva ir atvežtas į Kauną 1922 m., mušė 100 kartų. Juo skambino partizanas Stasys Dovydaitis.

Kaune dar laukiančius valstybės atkūrimo šimtmečio renginius galite peržvelgti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.