Kaune iki šiol neregėtas atvejis: apsilankė egzotiška viešnia

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune – precedento neturintis įvykis – į žiemavietę Žemuosiuose Šančiuose užklydo juodoji gulbė. Įsimaišiusi tarp giminingų sau baltųjų šios rūšies paukščių, tamsiaplunksnė ryškiai raudonu snapu atrodo išties egzotiškai.

Pasak Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėjos Raimondos Varlauskienės, juodoji gulbė yra kilusi iš tolimosios Australijos, todėl esą sunku patikėti, jog paukštis būtų tiesiog atsitiktinai atklydęs į mūsų šalį. Galima manyti, jog ši juodoji gulbė pabėgo iš kokio nors žmogaus laikomos privačios paukščių kolekcijos, sako ji.

„Apie panašų atvejį, kad į Lietuvą iš kažkur pabėgusi atskrido  juodoji gulbė, teko girdėti vasarą Šakių rajone. Tad šis kartas – antrasis. Šiek tiek anksčiau fiksuotas pelikano apsilankymas mūsų šalyje. Tačiau tai – nieko keisto, pelikanas netgi įtrauktas į Lietuvos paukščių sąrašą. Jis skrisdamas per Lietuvą migruoja link pietų, nes gyvena prie Kaspijos jūros“, – pasakojo R. Varlauskienė.

Paklausta apie tai, kokia galėtų būti priežastis, dėl kurios į sau nebūdingą kraštą atkako juodoji gulbė, Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėja spėjo, jog šiuos paukščius laikantys žmonės galimai pamiršo pakirpti sparnus.

„Mūsų šalies klimatas juodosioms gulbėms – rizikingas. Jos gali neišgyventi, juk jų gimtoji Australija – šiltasis kraštas. Jei šią į Žemuosius Šančius atklydusią juodąją gulbę pakirs lietuviškas šaltukas ir prispaus badas, pasekmės gali būti liūdnos. Visi pas mus esantys šios rūšies plunksnuočiai jau perkelti į specialias žiemojimo patalpas“, – paaiškina pašnekovė.

R. Varlauskienės teigimu, net ir norėdami išgelbėti šią egzotiškąją gražuolę nuo pražūties, Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai to padaryti negali dėl paukščių gripo prevencijos. Tai – veikiau gyvūnų globos draugijų pareiga.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Į Kauno vyriausiąjį patrulį įsirėžęs vairuotojas keliavo tiesiai į areštinę

Kauno „Saloje“ rinkosi maisto gurmanai: nustebino madingu būdu pagaminta kava

Prekybos centrams paskelbus, kaip dirbs per Velykas - valdžios pasipiktinimas

Kaunietis nebeištvėrė: pažeidimus galima fiksuoti vieną po kito

Prezidentiniuose reitinguose į pirmą vietą šoko naujas lyderis

Įspūdingų rungtynių atgarsiai: „Žalgiriui“ neįmanomų dalykų nėra?

Patikrinta praktiškai: dviejų eismo juostų gatvėje trys automobiliai netelpa

Įžūlumo viršūnė: pavogė gyvūnams suaukotus pinigus

Kauniečių mėgstamame kurorte atidaromas pramogų po atviru dangumi sezonas

Vaikus terorizavę ir pinigus išmušinėję jaunuoliai sulaukė teisingumo