Kaune iki šiol neregėtas atvejis: apsilankė egzotiška viešnia

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune – precedento neturintis įvykis – į žiemavietę Žemuosiuose Šančiuose užklydo juodoji gulbė. Įsimaišiusi tarp giminingų sau baltųjų šios rūšies paukščių, tamsiaplunksnė ryškiai raudonu snapu atrodo išties egzotiškai.

Pasak Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėjos Raimondos Varlauskienės, juodoji gulbė yra kilusi iš tolimosios Australijos, todėl esą sunku patikėti, jog paukštis būtų tiesiog atsitiktinai atklydęs į mūsų šalį. Galima manyti, jog ši juodoji gulbė pabėgo iš kokio nors žmogaus laikomos privačios paukščių kolekcijos, sako ji.

„Apie panašų atvejį, kad į Lietuvą iš kažkur pabėgusi atskrido  juodoji gulbė, teko girdėti vasarą Šakių rajone. Tad šis kartas – antrasis. Šiek tiek anksčiau fiksuotas pelikano apsilankymas mūsų šalyje. Tačiau tai – nieko keisto, pelikanas netgi įtrauktas į Lietuvos paukščių sąrašą. Jis skrisdamas per Lietuvą migruoja link pietų, nes gyvena prie Kaspijos jūros“, – pasakojo R. Varlauskienė.

Paklausta apie tai, kokia galėtų būti priežastis, dėl kurios į sau nebūdingą kraštą atkako juodoji gulbė, Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėja spėjo, jog šiuos paukščius laikantys žmonės galimai pamiršo pakirpti sparnus.

„Mūsų šalies klimatas juodosioms gulbėms – rizikingas. Jos gali neišgyventi, juk jų gimtoji Australija – šiltasis kraštas. Jei šią į Žemuosius Šančius atklydusią juodąją gulbę pakirs lietuviškas šaltukas ir prispaus badas, pasekmės gali būti liūdnos. Visi pas mus esantys šios rūšies plunksnuočiai jau perkelti į specialias žiemojimo patalpas“, – paaiškina pašnekovė.

R. Varlauskienės teigimu, net ir norėdami išgelbėti šią egzotiškąją gražuolę nuo pražūties, Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai to padaryti negali dėl paukščių gripo prevencijos. Tai – veikiau gyvūnų globos draugijų pareiga.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis