Kaune iki šiol neregėtas atvejis: apsilankė egzotiška viešnia

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune – precedento neturintis įvykis – į žiemavietę Žemuosiuose Šančiuose užklydo juodoji gulbė. Įsimaišiusi tarp giminingų sau baltųjų šios rūšies paukščių, tamsiaplunksnė ryškiai raudonu snapu atrodo išties egzotiškai.

Pasak Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėjos Raimondos Varlauskienės, juodoji gulbė yra kilusi iš tolimosios Australijos, todėl esą sunku patikėti, jog paukštis būtų tiesiog atsitiktinai atklydęs į mūsų šalį. Galima manyti, jog ši juodoji gulbė pabėgo iš kokio nors žmogaus laikomos privačios paukščių kolekcijos, sako ji.

„Apie panašų atvejį, kad į Lietuvą iš kažkur pabėgusi atskrido  juodoji gulbė, teko girdėti vasarą Šakių rajone. Tad šis kartas – antrasis. Šiek tiek anksčiau fiksuotas pelikano apsilankymas mūsų šalyje. Tačiau tai – nieko keisto, pelikanas netgi įtrauktas į Lietuvos paukščių sąrašą. Jis skrisdamas per Lietuvą migruoja link pietų, nes gyvena prie Kaspijos jūros“, – pasakojo R. Varlauskienė.

Paklausta apie tai, kokia galėtų būti priežastis, dėl kurios į sau nebūdingą kraštą atkako juodoji gulbė, Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vedėja spėjo, jog šiuos paukščius laikantys žmonės galimai pamiršo pakirpti sparnus.

„Mūsų šalies klimatas juodosioms gulbėms – rizikingas. Jos gali neišgyventi, juk jų gimtoji Australija – šiltasis kraštas. Jei šią į Žemuosius Šančius atklydusią juodąją gulbę pakirs lietuviškas šaltukas ir prispaus badas, pasekmės gali būti liūdnos. Visi pas mus esantys šios rūšies plunksnuočiai jau perkelti į specialias žiemojimo patalpas“, – paaiškina pašnekovė.

R. Varlauskienės teigimu, net ir norėdami išgelbėti šią egzotiškąją gražuolę nuo pražūties, Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai to padaryti negali dėl paukščių gripo prevencijos. Tai – veikiau gyvūnų globos draugijų pareiga.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pareigūnai ieško dviejų „melomanų“, nesusimokėjusių už prekę

Naujosios dainos vaizdo klipe I. Zasimauskaitė įveikia dvi didžiausias savo baimes

Pagerbti į pagalbą skubėję ir gyvybes gelbėję kauniečiai

Vasario 16-ąją Kaune - nemokamas viešasis transportas

Ateinantį antradienį debatuose susigrums visi septyni kandidatai į Kauno merus

V. P. Andriukaitis apsisprendė: trečią kartą sieks prezidento posto

Virpa miesto centre esantys pastatai: įnirtingai griūva kadaise populiaraus statinio sienos

Kaune sulaikyti heroino platintojai

Naujus autobusus kauniečiai galės išbandyti nemokamai – laukia neįprastos pramogos

Gyventojų protestas prie savivaldybės – nepritaria planuojamoms statyboms (papildyta)