Prašymų vaiko pinigams gauti antplūdis: neatlaikė elektroninė sistema - Kas vyksta Kaune

Prašymų vaiko pinigams gauti antplūdis: neatlaikė elektroninė sistema

BNS, DELFI inf. 2018/01/02 08:13
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Tėvai jau gali kreiptis dėl vadinamųjų vaiko pinigų, kurie nuo sausio priklauso visiems, auginantiems vaikus.

Pateikti prašymą išmokai gauti galima elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba raštu savivaldybėse ar jų padaliniuose. Internetu kreipiantis dėl universalios 30 eurų išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikia. Prašymus teikiant savivaldybių skyriuose reikės pateikti savo asmens dokumentą.

Nepriklausomai nuo pajamų už kiekvieną vaiką bus skiriama 30 eurų mėnesinė išmoka. Ji priklausys visiems šalies vaikams iki 18 metų, o jei jie mokosi – iki 21-erių.

Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams bus mokamos papilomos išmokos. Jei šeima daugiavaikė, ji gaus priedus ir per mėnesį išmoka sudarys 58,5 euro už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus. Jei šeimos pajamos vienam nariui bus mažesnės kaip 183 eurai, bendra išmoka už vaiką iki dvejų metų taip pat bus 58,5 euro ir 45,2 euro – už vyresnius.

Iki šiol išmokos už vaikus buvo mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka nuo vaiko gimimo iki dvejų metų siekė 28,5 euro, o nuo dvejų iki 18 metų – 15,2 euro per mėnesį.

Tačiau nuo sausio vaikus auginantiems tėvams nustojo galioti mažesnio pajamų mokesčio lengvata. Neapmokestinamasis pajamų dydis pastaruosius metus už kiekvieną vaiką siekė 200 eurų, tokiu būdu dirbantiems tėvams už kiekvieną vaiką grįždavo iki 30 eurų, tai yra praktiškai ta pati „vaiko pinigų“ išmoka.

Gyventojai dėl išmokos vaikui gali kreiptis nebūtinai sausio mėnesį – net jei bus kreipiamasi vėliau, išmokos bus sumokėtos už visus ankstesnius mėnesius (bet ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių).

Tėveliams, kuriems išmoka vaikui buvo paskirta dar iki 2018 metų sausio 1 dienos ir jos mokėjimo laikotarpis nepasibaigęs, papildomai kreiptis niekur nebereikės – 30 eurų išmokos vaikui mokėjimas bus paskirtas automatiškai iki paskirtos išmokos mokėjimo laikotarpio pabaigos. Pasibaigus šiam išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, dėl tolesnio išmokos skyrimo reikėtų kreiptis iš naujo.

Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, bus mokama už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos.

Papildyta:

Užlūžo sistema elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt pateikti pašymą dėl vaiko pinigų.

Antradienio rytą sistemoje prašymą pateikti dar buvo galima, tačiau vėliau skaitytojai pranešė, kad sistema jų nebepriima.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro atstovė spaudai Gabija Vitkevičiūtė patikino, kad techninius nesklandumus planuojama pašalinti artimiausiu metu.

„Viskas yra taisoma, ir šiandien, galbūt, po pietų bus pataisyta. Reikia tiesiog turėti kantrybės ir visiškai nesijaudinti. Vienareikšmiškai viskas yra valdoma, ir visi pinigai nuo pat sausio 1 dienos priklausys, ir įkris visiems į sąskaitas taip, kaip priklauso, nepriklausomai nuo to, kada bus užpildyta paraiška“, – sakė G. Vitkevičiūtė.

Ministro atstovė spaudai dar paaiškino, kad nepriklausomai nuo to, kada bus užpildytas prašymas, žmonės gaus visą jiems priklausančią pinigų sumą.

„Paraiškas galima pildyti ir šiandien, ir rytoj, ir poryt, ir visą sausį, bet lygiai taip pat, kada jūs beužpildysite per vasarį, kovą ar balandį, ar gegužę, ar rugpjūtį, visi pinigai už visus metus bus grąžinti, nepriklausomai nuo tos datos“, – sakė G. Vitkevičiūtė.

Prašymus taip pat galima teikti ir raštu savivaldybėse ar jų padaliniuose. Internetu kreipiantis dėl universalios 30 eurų išmokos vaikui papildomų dokumentų teikti nereikia.

Prašymus teikiant savivaldybių skyriuose reikės pateikti savo asmens dokumentą. Nepriklausomai nuo pajamų už kiekvieną vaiką bus skiriama 30 eurų mėnesinė išmoka.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA