Vokietijos bendrovė AL-KO Kaune įkurdins automobilių ir priekabų komponentų vystymo centrą – Kas vyksta Kaune

Vokietijos bendrovė AL-KO Kaune įkurdins automobilių ir priekabų komponentų vystymo centrą

Vokietijos bendrovė „AL-KO Vehicle Technology“, gaminanti važiuoklės komponentus komercinėms ir turistinėms priekaboms bei lengvasvoriam komerciniam transportui, Kaune įkurdins tyrimų ir produktų vystymo centrą, – rašoma „Investuok Lietuvoje“ pranešime spaudai.

30 darbuotojų per artimiausius trejus metus įdarbinsiančiame technologijų centre bus kuriami naujausi bendrovės produktai, skirti automobilių pramonei.

„Kauną pasirinkome dėl sparčiai augančio automobilių komponentų gamybos klasterio. Matydami, kaip jis vystosi, kaip Kauno savivalda ir universitetai suinterestuoti šio klasterio augimu, manome, kad ši lokacija taps vienu ateities automobilių pramonės centrų ir norime jame būtų kuo anksčiau“, – teigia AL-KO vyresnysis tyrimų ir plėtros viceprezidentas Dr. Frank Sager.

Lietuvoje įsikursiančiame tyrimų ir vystymo centre bendrovė planuoja kurti komercinių ir turistinių priekabų bei komercinių transporto priemonių elektroniką, o taip pat – automobilių pramonėje naudojamas programėles išmaniesiems įrenginiams.

Artimiausiu metu AL-KO įdarbins 10 ekspertų komandą, o per artimiausius trejus metus planuoja suburti 30 profesionalų komandą, kuri vystys bendrovės produktus. Rengiant reikalingus mechanikos, elektronikos inžinerijos ir programų sistemų specialistus bendrovė planuoja bendradarbiauti su Kauno technologijos universitetu (KTU). Be to, įmonė planuoja bendradarbiauti su KTU mokslinių tyrimų srityje, taip pat prisidėti prie magistrantūros ir doktorantūros studentų rengiamų mokslo tiriamųjų darbų.

„Kai Lietuva nusistatė sau tikslą tapti viena iš patraukliausių lokacijų kurti automobilių komponentus ir prisivilioti užsienio investuotojų, buvo abejojančių ir turėjusių išties racionalių argumentų. Tačiau šiandien matome, kad Lietuva yra patraukli ne tik automobilių komponentus gaminančių bendrovių gamybos padaliniams, bet ir tyrimų bei produktų vystymo centrams. Tai naujas kokybinis šuolis sparčiai augančiam klasteriui“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

2015 metais AL-KO susijungė su Jungtinių Amerikos Valstijų priekabų ašių bei stabdžių gamintoja „Dexter Axle“ ir tapo „DexKo Global“ su beveik 1 mlrd. dolerių apyvarta. Po susijungimo bendrovė tapo didžiausiu pasaulyje ašių ir važiuoklės komponentų gamintoju savo segmente ir planuoja dar labiau augti.

Šiuo metu „DexKo Global“ turi apie 4,2 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje. „AL-KO Vehicle Technology“ turi 2,4 tūkst. darbuotojų, 40 gamybos ir pardavimo lokacijų ir 1000 aptarnavimo vietų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA