Skarulių muzikos festivalyje skambėjo garsiosios „Mišios už taiką“

A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gražią besibaigiančios vasaros sekmadienio popietę muzikos mylėtojai rinkosi į priešpaskutinį gausiai lankomo Skarulių muzikos festivalio renginį. Saulei švysčiojant pro lietaus kupinus debesis, klausytojai nepabūgo būriuotis lauke bei klausytis muzikos garsų gamtos apsuptyje.

Renginys tradiciškai prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias šį kartą aukojo monsinjoras kun. Vytautas Grigaravičius, mišių metu jam talkino visame Kaune puikiai žinomas Petrašiūnų jaunimo choras, maloniai sutikęs atvykti ir į Skarulių Šv. Onos bažnyčią. Po Šv. Mišių, 13 val. visų susirinkusiųjų laukė nepamirštamas koncertas – valstybinis choras „Vilnius“ su dirigentu Artūru Dambrausku atliko garsiąsias K. Jenkinso „Mišias už taiką“. Skambėjęs Velso kompozitoriaus, vieno žymiausių šių dienų muzikos kūrėjo Karlo Jenkinso kūrinys parašytas lotynų, anglų ir prancūzų kalbomis, jį sudaro 13 dalių, dauguma jų atitinka tradicines katalikų mišias. Kūrinį kompozitorius paįvairino tekstais iš skirtingų religijų, kitų istorinių šaltinių. Remtasi krikščionių Šventuoju Raštu, musulmonų maldomis, Mahabharata – ilgiausiu žinomu epu, kuris sanskritu parašytais mitais ir pasakėčiomis perteikia induizmo enciklopediją. Klausytojai mielai įsitraukė į stebuklingą kelionę, klausydami šių nepaprastų mišių.

Koncertas buvo skirtas didžio mecenato, kultūros puoselėtojo dr. Bronislovo Lubio atminimui, taip atkreipiant dėmesį į Lietuvos kultūros paveldo vertybes, kurioms reikia nacionalinio dėmesio bei rūpesčio, nepaliekant to vien tik vietos bendruomenei. Taip pat šiuo renginiu buvo siekiama skatinti mecenatystės tradiciją Lietuvoje, kuri prasidėjo dar viduramžių laikais, ir kuri įgalino gyvuoti ir patį tarptautinį Skarulių muzikos festivalį.

Po koncerto padėkos kalbas tarė pagrindinio festivalio mecenato AB „Achema“ atstovai, taip pat ir savivaldybės atstovai, visi džiaugėsi gražia iniciatyva bei pritarė verslo ir meno bendradarbiavimo idėjai, linkėdami festivaliui gyvuoti dar ne vienerius metus. Chorui „Vilnius“ Skarulių bendruomenė įteikė pintinę gėrybių, o klavišiniais akompanavusiam italui – puodelį su Skarulių bažnyčios atvaizdu linkėdami sugrįžti, o svarbiausia – nepamiršti, kur grįžti.

Skarulių muzikos festivalio uždarymo renginys, vyksiantis rugsėjo 10 d. kvies pabūti visiems kartu su Skaruliais, malda bei scenos primadona Judita Leitaite ir Čiurlionio kvartetu priešaky.

Visi festivalio renginiai nemokami, juos dovanoja AB „Achema“. Renginio dieną autobusas nugabens ir parveš visus norinčius į Skarulius, transportas lauks prie Šv. Jokūbo bažnyčios. Tikimąsi, jog Skarulių muzikos festivalis taps traukos centru, gausiai sukviečiančiu tikinčiuosius ne tik festivalio metu, bet ir kuriantis pastovią Skarulių bendruomenę ištisus metus.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarp naujausių koronaviruso atvejų Lietuvoje – dar vienas įvežtinis (papildyta)

Kaune bus pristatytas į gatves išvažiuojantis naujas nežymėtas policijos automobilis

Kauno rajono gyventojai kviečiami į tradicinę sveikatinimo stovyklą

Lietuvoje – 3 nauji koronaviruso atvejai

Pareigūnų „trikojis“ užfiksavo lakstūną: Kauno gatvėmis skriejo 148 km/val. greičiu

Valstybės dienos proga – pažintis su Kauno specialiosiomis tarnybomis

Profesionalų pamėgtą maisto produktų asortimentą „Minordija“ atveria ir vartotojams namuose

Automobilio bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems – ketvirčio milijono eurų kompensacija iš valstybės

Seimas vėl siūlo į taromatus priimti daugiau pakuočių

Sinoptikai: įsivyraus vėsūs ir lietingi orai