Kaunietis: kada bus tvarkomi nesaugūs Kauno fortai? – Kas vyksta Kaune

Kaunietis: kada bus tvarkomi nesaugūs Kauno fortai?

R. Tenio nuotr.

Kauniečiai teiraujasi ar saugu lankytis Kauno fortuose, nes vis išgirstama apie nelaimingus atsitikimus juose. Raginama fortus padaryti saugesnius, kad būtų užkirstos nelaimių galimybės.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad pastarąjį kartą Kauno fortuose nelaimė fiksuota rugpjūčio 10 d. tuomet II forte, 6 metrų gylio duobėje rastas 16-metis vaikinas be sąmonės, kuris išvežtas į gydymo įstaigą.

Ketvirtadienį sulaukėme kauniečio laiško, kuris įspėja apie fortuose esančias grėsmes žmonių sveikatai, vyras mini II fortą.

Nori daugiau tvarkos

Kaunietis Osvaldas pasakoja: „Ką ketina daryti Kauno valdžia su fortais? Pagrindinis motyvas: 2-ame forte kiekvieną vasarą girtuokliaujama ir kiekvieną vasarą susižaloja paaugliai. Ne išimtis ir ši vasara, kai į daubą įkrito paauglys. Ar tiesiog lauksime, kol koks vaikas užsimuš? Pagalvokite apie artimųjų išgyvenimus. Manau, reikia ne tik aptverti STOP juosta, kaip pernai buvote padarę”, – rašo kaunietis.

Pritaria, kad II forto būklė prasta, tvarkys kitąmet

Situaciją pakomentavo asociacijos „Kauno tvirtovė“ pirmininkas Valdas Rakutis. Jis aiškino, kad Kauno tvirtovės objektai, buvę Turto banko žinioje, šiuo metu yra perduoti ar perduodami Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybėms, o juos savo ruoštu perduoda VŠĮ „Kauno tvirtovės parkui“, kurio steigėjais yra abi savivaldybės ir asociacija „Kauno tvirtovė“.

Jis teigė, kad VII ir IX fortai turi savo šeimininkus, todėl jie nėra parko veiklos akiratyje. Nelaukiant viso perdavimo proceso pabaigos, parkas jau antri metai tvarko ir prižiūri dalį Kauno tvirtovės objektų.

„Iš tiesų II forto būklė iš visų tvirtovių šiai dienai bene prasčiausia, vis dar nėra sukurta visuomeninė forto įgula, o ankstesnių šeimininkų sprendimas grotomis uždengti visus įėjimus saugumo nepadidino, nes smalsūs lankytojai lipa per pylimus ir taip rizikuoja nuslysti, ypač lietui merkiant. Šiuo metu formuojama visuomeninė įgula, fortą pradėsime tvarkyti kitąmet. Žmogus eidamas per gatvę pasižiūri ar neatvažiuoja automobilis, lygiai taip pat ir Kauno fortuose, kiekvienas esame atsakingi už save ir savo sveikatą, ypač neprižiūrėtuose, nesutvarkytuose objektuose. Ypač pavojinga karstytis ant aukštų fortų pastatų, vaikščioti ties gynybinių griovių ir pylimų kraštais, nežinomose vietose vaikščioti be šviesos, lįsti į šulinius ir panašiai”, – sakė V. Rakutis.

Daugiausiai renkasi paaugliai

Asociacijos „Kauno tvirtovė“ pirmininkas V. Rakutis atkreipė dėmesį, kad net ir aptvarkytuose fortuose geriausia būtų lankytis lydimiems gidų, kurie žino pavojingas vietas.

„Ypač fortai traukia paauglius ir jaunuolius, kuriuos masina nežinomybė, dažnai noras pasirodyti bendraamžių tarpe. Kuo greičiau susitvarkysime, tuo mažesnė tikimybė sulaukti nelaimingų atsitikimų, skaudžių nelaimių. Laukiame visų norinčių prisidėti prie Kauno tvirtovė objektų tvarkymo jungiantis prie asociacijos „Kauno tvirtovė“ ar kitais būdais”, – ragino pilietiškais būti V. Rakutis.

Norintieji padėti gali kreiptis: el. paštu: valdas.rakutis@gmail.com arba telefonu 8 682 57002.

Šįmet tvarko I, VI ir VIII fortus

V. Rakutis aiškino, kad šiais metais tvarkomi I, VI ir VIII fortai, darbai į pabaigą eina III ir IV fortuose. Anot pašnekovo, šie fortai yra aptvarkyti, labiausiai pavojingos vietos uždengtos, todėl jau galima organizuoti juose veiklas.

„Tvarkydami fortus uždengiame šulinius, įrengiame apsaugines tvoreles, kad žmonės nenukristų nuo šlaitų, šaliname želdinius ir stengiamės atgaivinti lietaus drenažo sistemas. Labai svarbu, kad tvarkomi objektai būtų ir toliau prižiūrimi, todėl pirmiausiai tvarkomi tie objektai, kuriuose yra visuomeninės asociacijos „Kauno tvirtovė“ įgulos”, – sakė V. Rakutis.

Šiuo metu Kauno fortus ir kai kuriuos kitus objektus tvarko ir prižiūri 9 įgulos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA