G. Eidiejus: gatvės menas Kauną daro unikalesniu – Kas vyksta Kaune

G. Eidiejus: gatvės menas Kauną daro unikalesniu

Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu Kaunas – išpuoštas kalėdiniais papuošimais, tačiau nevalia pamiršti ir kitų miestą dailesniu verčiančių detalių. Pavyzdžiui, gatvės meno, kuris, pasak portalo „Kas vyksta Kaune“ pašnekovo Gajaus Eidiejaus, daro miestą unikalesniu.

2015-aisiais Kauną nustebinęs visą sieną užimančiu darbu „Counting to Infinity“ (liet. „Skaičiavimas iki begalybės“), atsiradusiu jo tuometinės mokyklos matematikos kabinete, šiandien vaikinas studijuoja viename Didžiosios Britanijos universitete ir džiaugiasi Kaune matomais pokyčiais.

„Dabar esu pasiėmęs tarpinius metus iliustracijos bei vizualinės komunikacijos kurse Westminsterio universitete“, – pasakojo G. Eidiejus, šiuo metu daugiausiai laiko leidžiantis gimtajame Kaune.

Jauno menininko nuomone, Kaune galima pastebėti galybę pokyčių, ir visi jie – į gerąją pusę. „Manau, vis daugiau ir daugiau žmonių ima priimti pokyčius, menininkų iniciatyvą puošti Kauną ir dalintis idėjomis. Pats grįžęs į Kauną po metų labai džiaugiausi ir buvau maloniai nustebęs, kad miestas taip intensyviai puošiasi“, – tvirtino pašnekovas.

G. Eidiejus pripažino, jog dažniausiai kuria ant popieriaus ar drobės, o šį rudenį krantinėje atsiradusi medūza – pirmasis tokio dydžio jo darbas viešoje erdvėje. „Gavęs progą praktikuojuos ir dirbti su aerozoliniais dažais“, – šypsojosi jis.

Medūza, kurią atranda vis daugiau kauniečių, – vaikino būdas įamžinti save gimtajame mieste. „Vandenynuose atrasta medūzų rūšis, kuri negali gaišti nuo senatvės, taigi, teoriškai, yra nemirtinga. Tai įkvėpė nupurkšti šį darbelį, kurį pavadinau „Uni verse“. Išvertus į lietuvių kalbą tai reikštų „Vienas posmas“, arba „Viena daina“, o sujungus šiuos žodžius gauname „Visatą“, – pasakojo kūrėjas.

„Ši ryški, permatoma medūza – tarsi mano įsiamžinimas tarp betoninių Kauno blokų, priminimas, kad mūsų gyvenimas – kaip viena daina, ir reikia išdrįsti ją sudainuoti. Nes pasiryžę sudainuoti savo dainą mes irgi tam tikra prasme tampame nemirtingi“, – apie pagrindinę mintį, kurią neša jo darbas, pasakojo G. Eidiejus.

Vos į trečiąją dešimtį įžengęs vaikinas kūrybą teigia atradęs būdamas šešiolikos. G. Eidiejus jau yra surengęs dvi savo kūrybos parodas sostinėje, o naujausią jo darbą, prieinamą visiems kauniečiams, galima rasti Nemuno krantinėje, netoli geležinkelio tilto.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.