Kauno menininkų namuose nakčiai atgims legendinė kavinė

Asociatyvi/Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio 29 d. Kauno menininkų namai 45-erių metų jubiliejų pasitiks kultūrinių, meninių ir istorinių sluoksnių atodanga, kviesdami miesto menininkus ir meno mylėtojus prisiminti, nuo ko prasidėjo šio V. Putvinskio gatvėje įsikūrusio kultūros židinio veikla.

Jubiliejaus vakarą, nuo 18 iki 22 valandos Kauno menininkų namai virs gyvu atminties muziejumi, kur vienai nakčiai atgims legendinė kavinė su visais jos lankytojais, svečiai galės išvysti nematytas pastato erdves ir įsilieti į parodų, instaliacijų, performansų, koncertų ir šokio pasirodymų meninį-kūrybinį vyksmą.

Visi Kauno menininkai bus čia

Reikšmingą sukaktį Kauno menininkų namuose pažymės visa eilė menininkų – Menininkų sodelyje lankytojus pasitiks prožektoriais apšviesta Daivos Citvarienės ir Gintaro Česonio inicijuota paroda. Įžengę į koncertų salę svečiai susidurs su Kauno menininkų namų istorija – ligoninės lovos ir žaislai primins apie ankstesnę pastato paskirtį, šokio teatro „Aura“ šokėjai įkūnys istorinius personažus – vaikus, saugumiečius, bufetininkę, padavėją ir kt., skambės Arvydo Joffės ir Motiejaus Bazaro muzikos improvizacijos.

Sekdami rodyklėmis lankytojai bus pakviesti surasti Įsimintiniausio Kauno menininko „Sparnuotąją koloną“ ir naujai pažvelgti į daugiau nei 30 metų fojė puošiantį dailininkės Aldonos Keturakienės keraminį pano „Pėdsakas“. Tuo tarpu „Auros“ šokėjai bandys prikelti Kauno menininkų namų mūzas – nubrauks dulkes nuo dailininko Vytauto Banio kurtų vitražų, vaizduojančių menus globojančias deives. Taip pat laukiama Ramūno Jaro performanso bei kitų menininkų dalyvavimo.

Atgims legendinė kavinė

Pirmame Kauno menininkų namų aukšte, „Mūzų svetainėje“, vienam vakarui atgims daugelio kauniečių atsiminimuose gyva legendinė kavinė. Kaip ir prieš daugiau nei 20 metų, jubiliejaus vakarą improvizuotoje kavinėje bus galima išvysti „čia ir dabar“ kuriančius, ant servetėlių eiles rašančius ir savo kūrybą skaitančius poetus. Lankytojus aptarnaus „Auros“ šokėjos įkūnijama bufetininkė.

Bus atvertos visos erdvės

Jubiliejaus vakarą lankytojai turės išskirtinę galimybę patekti ir į Kauno menininkų namų erdves, kurios paprastai būna užrakintos arba skirtos tik administracijai. Rūsyje bus įrengtas „Saugumo štabas“ – čia susidomėję Kauno menininkų namų legenda, kad sovietmečiu Menininkų namuose galėjo būti sumontuota pasiklausymo įranga, galės patys išbandyti pasiklausymo įrangą.

Prie laiptų į antrąjį pastato aukštą esančiame kambarėlyje veiks „video #istorijų kabina“, kurioje svečiai galės pasidalyti savo istorijomis apie Kauno menininkų namus arba pristatyti savo spontanišką kūrybą. Ši „#istorijų kabina“ – tai visą mėnesį Kauno menininkų namų facebook platformoje kuriamo video dienoraščio su įsimintiniausiais Kauno menininkų namų kūrėjais tąsa.

Antrajame pastato aukšte svečiai galės užsukti į Kauno menininkų namų administracines patalpas – žvilgtelti, kokias vertingas atsargas menininkai laiko seife, pasidomėti, kaip senesniais laikais buvo skaičiuojami menininkų honorarai, iš kokio kabineto menus kuruoja Kauno menininkų namų direktorius. Duris atvers ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius.

Iš antrojo aukšto balkono bus patogu apžiūrėti apšviestą Roberto Antinio skulptūrų parkelį, o Parodų salėje norintieji galės ne tik pasinerti į muzikos ir tapybos improvizacijas, bet ir paragauti tikro džemo. Drąsiausiems „Auros“ personažas gaisrininkas – kuris primins apie pastate siautėjusį gaisrą – padės kopėčiomis patekti į Kauno menininkų namų palėpę, kur skambės kompozitoriaus Arno Mikalkėno garso instaliacijos.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronavirusas Kaune: plečiasi infekcijos židiniai sporto arenoje ir KTU Inžinerijos licėjuje

Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota

Lietuvoje – 413 naujų koronaviruso atvejų, mirė dar 5 žmonės

LSMU mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, griežto karantino gali prireikti jau lapkritį

Aleksoto „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Rekomendacijos Vėlinių savaitgaliui: A. Veryga prašo neorganizuoti pasisėdėjimų su giminaičiais

„Maximos“ pirkėjams – nemokamos veido kaukės

Skaitytojas fiksuoja „BMW“ manevrus: dabar jau taip Kaune važinėjam?

SAM primena apie ribojimus: karantinuotose vietovėse – speciali kaukių dėvėjimo tvarka

Sinoptikai: džiugins šilti ir mažai lietingi orai