Šančių gyventojus Kaimynų dieną subūrė fotosesija buvusiame caro laikų kopūstų sandėlyje

Jono Danielevičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo europiečių, kurie gegužės 27 d. mini Kaimynų dieną, stengėsi neatsilikti ir kauniečiai. Visą savaitgalį kaimynai buvo raginami susitikti, geriau susipažinti, pakviesti vienas kitą į svečius, padiskutuoti apie kaimynystėje kylančias problemas.

Siekiant suburti  Žemuosiuose Šančiuose gyvenančius kaimynus, šeštadienį prie bendruomenės iniciatyvoms skirto ryškiaspalvio „Šančių kiosko“, vyko vietinių senturgis.

Vakarėjant Suomių ir Kranto 16-osios gatvių sankirtoje esančioje erdvėje, kur XIX a. veikė Kareivinių komplekso sandėlis daržovių saugojimui, surengta linksma šventė visai šeimai – „Kopūstų lauke“. Ji sutraukė apie 80 gyventojų.

Rinkosi į „fotosalioną“

Į renginį gyventojai skatinti atvykti su šeimomis, vaikais bei, žinoma, kaimynais. Renginyje susirinkusieji ne tik bendravo, klausėsi koncerto, žiūrėjo Čarlio Čaplino filmus ir to meto animaciją, bet ir fotografo „Jono Danieleviciaus ir Co fotosalione“ turėjo galimybę įsiamžinti su retro rekvizitais ir iškart gauti atspausdintas nuotraukas. Fotostudija įrengta kiek neįprastoje vietoje – buvusiuose cariniuose kopūstų sandėliuose.

„Renginys puikiai pavyko, reikėtų daugiau tokių kaimyniškų pasibuvimų“, – sakė fotografas J. Danielevičius. Jis atskleidė, kad tądien padarė nedaug, apie 30 nuotraukų, esą daug laiko užėmė preciziškas drabužių ir aksesuarų priderinimas, tad labai pravertė dizainerės Jolantos Rimšelienės ir fotografės Daivos Mikuckaitės bei Dainės Rinkevičiūtės pagalba.

Įsiamžinti šančiškiai dažniausiai norėjo vieni arba su šeimos nariais.

Skanavo blynų ir kakavos

Mažieji šventės metu krykštavo gaudydami muilo burbulų purslus, žaidė įvairius žaidimus, o šančiškis Kazimieras Bliumkys kepė ir dalino gardžius čirvinius blynus, gamintus pagal senovinį receptą, kartu pasiūlė ir saldžios kakavos.

Vakare M. Petrausko muzikos mokyklos auklėtiniai ir jaunieji Ž. Šančių muzikantai čia surengė gyvos muzikos koncertą.

„Ore tvyrojo XX a. trečiojo-ketvirtojo dešimtmečio atmosfera, skambėjo džiazas, vaikai grojo pagal tų laikų nebylaus kino tradicijas. 2016-ieji yra bendruomenių metai, tikriausiai, todėl gražios iniciatyvos yra palaikomos bei skatinamos“, – sakė Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos mokytoja Rūta Varnienė.

Kaimynų dienos nuotraukomis feisbuke pasidalinę gyventojai, turėtų šalia jų uždėti žymą #‎kaimynudiena‬.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone iškils nauja mokykla: rekonstruos baseiną ir dar dvi mokymo įstaigas

Koronaviruso plitimo valdymui bus naudojama mobilioji programėlė

Ekspertai įspėja – saugokitės aukštoje žolėje tykančio pavojaus

Garsios kavinės savininkė I. Budrienė rizikuoja kiekvieną pavasarį

Pritarta 5G ryšio plėtrai: Kaunas tarp pretendentų gauti šią technologiją pirmas

Kiek dar nelaimių turės įvykti, kad Kauno savivaldybė ištesėtų pažadą?

Premjeras: yra dvi priežastys, kodėl karantinas reikalingas

Leista iš Kauno oro uosto vykdyti skrydžius į Nyderlandus

Patvirtinti rekomenduojami karantino atšaukimo kriterijai

Seimo rinkimuose gali būti naujovių: Vyriausybė pritarė siūlymui prailginti išankstinį balsavimą