Metinių ir gimtadienio proga V.Matijošaičiui vietoj dovanų – aštri kritika ir kaltinimai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno valdžia su meru Visvaldu Matijošaičiu priešakyje mini pirmąsias darbo metines.

Be to, V. Matijošaitis ketvirtadienį švenčia ir 59-ąjį gimtadienį. Tačiau sukaktys nenutildė Kauno tarybos opozicijoje esančių konservatorių – V. Matijošaičio pirmtakas Andrius Kupčinskas ir kiti konservatoriai valdantiesiems žeria aštrią kritiką.

„Praėjusių metų balandžio 14-ąją dieną uždarėme duris ir baigėme kadenciją. Valdančioji dauguma, aišku, pristatys gražių prezentacijų, kokia graži ateitis. Tačiau dabartis gimsta iš praeities, o ateitis kuriama dabar. Taigi, nemažai darbų buvo tęstiniai“, – prisimena A. Kupčinskas.

Konservatoriai pabrėžia, kad per kadencinius metus atlikti darbai buvo pradėti dar praėjusios kadencijos darbo metu.

„Pirmiausiai noriu atkreipti dėmesį ūkinį aspektą. Išties buvo tęsiami darbai. Giriamasi dėl gatvių remonto, tačiau sutartis pasirašyta dar mūsų kadencijos metu. Laisvės alėjos rekonstrukciją mes pradėjome dar prieš rinkimus. Galėjome pradėti ir anksčiau, tačiau mus įstrigdino teismo procesai. Nepaisant to mums nerimą kelia įstrigusi rekonstrukcija. Egzistuoja grindinio plytelių interesas. Jau praėjusiais metais buvo galima priimti sprendimą, tačiau rangovai nuolat buvo keičiami“, – sako A. Kupčinskas.

Buvęs Kauno meras taip pat metė kaltinimus V. Matijošaičiui dėl viešų ir privačių interesų painiojimo.

„Lenda privatūs interesai – 50 automobilių pirkimas iš mero sūnaus įmonės. Perkančioji įmonė atleidžiama nuo vietinės rinkliavos. Toks atrodo nekaltas sprendimas, o „atsitiktinai“ perkami „Peugeot“ automobiliai iš įmonės „Auto Viči“. Mes kreipėmės į konkurencijos tarnybą. Manome, kad čia supainioti interesai“, – sako A. Kupčinskas.

Edita Gudišauskienė mano, kad gerokai vėluoja eismo saugumo gerinimo darbai – greičio matuoklių įrengimas, vaizdo stebėjimo kamerų mieste plėtra.

„Kamerų yra, bet jų nepakanka. Plėtros procesas buvo pristabdytas. Savivaldybei reikia įvertinti visą kamerų tinklą“, – sako E. Gudišauskienė.

Konservatoriai taip pat mano, kad „jų dėka įveiktas ir panaikintas „Gazprom“ – KTE šilumos ūkio monopolis, o tai leido 40-50 proc. sumažinti šilumos kainą ir pasiekti esamą lygį“.

„Reikia pagirti, kad valdantieji rieda gerai nutiestais bėgiais“, – sako Gediminas Žukauskas.

Teigiama, kad vėluojančiai perspektyvai įgyvendinti Kaune reikalingas 120 mln. eurų. A. Kupčinskas sako, kad valdantieji pusę šios sumos žada skirti dviem projektams.

„Matome, kad pagrindinis dėmesys skiriamas tik Mokslo salai ir S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atnaujinimui. Tam reikės 60 mln eurų. Reikės ir savivaldybės finansavimo. Nesakau, kad to nereikia, bet mus stebina, kaip tai daroma. Tarybai nepateikti jokie projektai“, – sako A. Kupčinskas.

Taip pat buvęs meras metė kaltinimus dėl žodžio laisvės ribojimo.

„Galioja Kremliaus metodai. Savivaldybės administracijos darbuotojai negali kalbėti be direktoriaus leidimo. Taip pat ribojama opozicijos žodžio laisvė“, – teigia A. Kupčinskas.

DELFI primena, kad prieš metus vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose V. Matijošaitis įveikė A. Kupčinską, o „Vieningas Kaunas“ nugalėjo Tėvynės sąjungą.

Daugiau skaitykite čia.

162 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Iš „Žalgirį“ paliekančio australo - patys gražiausi žodžiai komandos sirgaliams

Į namus su bendru įsiveržęs ir vyrą sudaužęs advokatas išgirdo teismo nuosprendį

Kaune būstinę turinti kelionių agentūra atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą

Pavojingą situaciją Petrašiūnuose užfiksavęs kaunietis: be komentarų

Į Eigulių „dangoraižį“ skubėjo ugniagesių ir greitosios pagalbos pajėgos

Korupcija įtariama SAM viceministrė traukiasi iš pareigų

Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos, kurioje jis aprašomas, reklamą

Į patį Kauno centrą sulėkė net 5 ugniagesių brigados