Kauno „Žalgiris” su Panevėžio „Lietkabeliu” daug vargo neturėjo – Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” su Panevėžio „Lietkabeliu” daug vargo neturėjo

Kauno „Žalgirio“ komanda lengva pergale pradėjo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato ketvirtojo rato kovas. Pirmadienį išvykoje žalgiriečiai susitvarkė su Panevėžio „Lietkabelio“ pasipriešinimu 90:70 (22:16, 31:17, 27:17, 10:20).

Mačą atidarė Pauliaus Jankūno perdavimo prie trijų taškų linijos sulaukęs Edgaras Ulanovas, netrukus pražangą provokavo Lukas Lekavičius – 5:2. Puolime kauniečius ir toliau į priekį vedė E.Ulanovas bei metimą iš vidutinio nuotolio realizavęs P.Jankūnas, tačiau kitoje aikštės pusėje varžovai ne ką sunkiau rinko taškus (10:9). Kėliniui įsibėgėjus puikų E.Uanovo perdavimą dvitaškiu įtvirtino nuo suolo pakilęs Ianas Vougioukas (9:13), tačiau čia pat rezultatas tapo lygus ir nepatenkintas komandos veiksmais minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 13:13. Iškart po pasitarimo varžovą apžaidė ir lankų tvirtumą dėjimu patikrino I.Vougioukas, ištampius gynybą mindamas tritaškio liniją pirmuosius taškus įsirašė Renaldas Seibutis, o Martynui Pociui perėmus kamuolį persvarą didino Brockas Motumas – 19:13. Per likusį laiką pasižymėti suspėjo Jerome‘as Randle‘as bei vieną baudą realizavęs I.Vougioukas – 22:16.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionai puolimą paįvairino greitomis atakomis: J.Randle‘as ne tik pademonstravo nesulaikomą prasiveržimą, bet ir siuntė fantastišką perdavimą per visą aikštelę į priekį nuskuodusiam R.Seibučiui – 26:18. J.Randle‘as toliau kamuoliais maitino I.Vougiouką, kuris vieną iš dviejų perdavimų pavertė įspūdingu dėjimu su pražanga – 31:20. Komandos draugą pakeitęs L.Lekavičius taip pat demonstravo gerus įžaidėjo įgūdžius, kuomet pastebėjo tritaškį įskraidinusį M.Pocių ir pats pataikė iš vidutinio nuotolio (36:26). Nepastebimai kauniečiai tolo vis labiau: kontratakos smaigalyje atsidūrė B.Motumas, penkis taškus be atsako surinko M.Pocius – 43:26. Prie persvaros kūrimo prisidėjo ir Martynas Sajus, tolimą bombą smeigė B.Motumas, o rezultatyvų „Žalgirio“ kėlinį vainikavo R.Seibučio šūvis iš aikštės vidurio – 53:33.

Žaidimo skonį pajutęs R.Seibutis įskraidino ir tritaškį iš krašto, po M.Pociaus perdavimo dvitaškį su pražanga realizavo M.Sajus, o čia pat pasižymėjo ir pats perdavimo autorius – 61:38. M.Sajus ramiai sumetė dar du baudų metimus, lygiai tą patį padarė ir R.Seibutis, išradingą metimą kaire ranka atliko M.Pocius (67:41). Pirmenybių lyderiai toliau demonstravo pavydėtiną taiklumą: tolimas bombas per rankas smeigė M.Pocius ir R.Seibutis, nuo komandos draugų neatsiliko ir P.Jankūnas – 76:45. Susikrovę triuškinantį pranašumą kauniečiai tiesiog mėgavosi žaidimu, tikru galvos skausmu šeimininkams tapo dar tris taškus įsirašęs M.Pocius, baudų metimu kėlinį uždarė komandos kapitonas P.Jankūnas – 80:50.

Paskutinę rungtynių atkarpą pradėjo varžovą išmaudęs J.Randle‘as, tačiau Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavo vis labiau juntami atsipalaidavimo ženklai – 82:57. Po pasitarimo ledus pralaužti pavyko Olivier Hanlanui, atsidengusį po krepšiu B.Motumą puikiai pastebėjo ketvirtą rezultatyvų perdavimą į statistikos protokolą įpaišęs L.Lekavičius (86:60). Nors ketvirtojo kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionai sustojo, formalumus užtikrintai sutvarkė M.Sajus bei taškų kraitį atsidaręs Siimas-Sanderis Vene – 90:70.

„Žalgiris“: M.Pocius 18 (3/3 trit., 2 per. kam.), R.Seibutis 15 (3/4 trit., 2 per. kam.), I.Vougioukas 10 (4/4 dvit., 5 atk. kam.), B.Motumas 9 (2 per. kam.), M.Sajus 9 (2 per. kam.), E.Ulanovas 8, J.Randle’as 6, P.Jankūnas 6, L.Lekavičius 4 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), O.Hanlanas 3, S.Vene 2, K.Vecvagaras 0 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Ž.Janavičius 19 (5/6 dvit.), M.Iličius 13 (6 atk. kam.), J.Zuza 10 (4/4 dvit.).