Aleksote – nepaklusnių vairuotojų gaudynės

LPM nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečia diena iš eilės Aleksoto gyventojai gali girdėti, kaip gaudomi vairuotojai. S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome policijos kursantai mokosi sugauti automobiliais bėgančius nusikaltėlius.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai teiraujasi, kodėl Aleksote girdisi policijos šūksniai: „Stok, nes bus panaudotas ginklas“. Pasirodo, kad nuo pirmadienio iki šiandien Lietuvos policijos kursantai mokosi priverstinio transporto priemonių stabdymo ir šaunamųjų ginklų naudojimo prieš transporto priemones taktikos.

Aleksote tokios pratybos organizuojamos nebe pirmą kartą, nes tai atokesnė vieta ir yra pakankamai erdvės. Pratybų metu LPM dėstytojai parengia kursantams įvairių imitacinių situacijų, kurių metu vyksta automobilių persekiojimas, nusikaltėlių gaudynės. Per jas naudojamos priverstinio stabdymo priemonės „Stinger“ (kitaip dar vadinamas „ežys“).

Yra trys skirtingi šios specialiosios priemonės panaudojimo būdai: metant priverstinio stabdymo priemonę skersai kelio, traukiant už virvės ir bėgant skersai kelio su priverstinio stabdymo priemone, paliekant priverstinio stabdymo priemonę kitoje kelio pusėje (virvė skersai kelio) ir traukiant virvę pagal komandą.

Lietuvos policijos mokyklos atstovė Vilija Žukaitytė informavo, kad pratybų metu taip pat buvo mokomasi asmens sulaikymo traukiant iš automobilio ir guldant ant žemės taktikos veiksmų, šaunamojo ginklo panaudojimo prieš transporto priemonę taktikos, kaip iš važiuojančios transporto priemonės pataikyti į pažeidėjo automobilio padangas.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atvira liepsna dega „Kėdainių grūdų“ sandėlys (foto, video)

Kauno apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl D. Dimavičiaus smurto prieš žmoną

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį