„Žalgiriui” Atėnai lyg užkeikti: komanda namo grįžta sutriuškinta | Kas vyksta Kaune

„Žalgiriui” Atėnai lyg užkeikti: komanda namo grįžta sutriuškinta

Kauno „Žalgirio“ komandai Atėnų OAKA arena lieka užkeikta. Eurolygos penktojo turo rungtynėse žalgiriečiai pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ komandai 56:91 (13:27, 12:17, 16:26, 15:21) ir C grupėje išliko su 2 pergalėmis.

Žaliai-baltų derbį simboliškai vienu taikliu baudos metimu atidarė buvęs varžovų komandos krepšininkas Ianas Vougioukas, tačiau taikliais šūviais iš įvairių distancijų pasižymėję šeimininkai pavojingai tolo – 1:7. Perėmus kamuolį į greitą puolimą sėkmingai skuodė Olivier Hanlanas, dvitaškiu taškų kraitį pildė I.Vougioukas (5:10).

Džiaugtis renkamais taškais kauniečiai neturėjo kada, po dar vieno graikų spurto sekė Gintaro Krapiko minutės pertraukėlė – 5:14. Nors tolimu metimu O.Hanlanas kirpo deficitą iki šešių (8:14), agresyviai mačą pradėję varžovai nesidairė ir artėti „Žalgirio“ krepšininkams neleido – 8:19. Drąsiai iš trijų taškų zonos atakavo Brockas Motumas, iš po krepšio įmetė Robertas Javtokas, bet Atėnų klubas toliau lengvai rinko taškus – 13:27.

Į tolimą Graikijos vicečempionų šūvį tritaškiu atsakė Lukas Lekavičius, vieną baudos metimą pridėjo B.Motumas – 17:32. I.Vougioukas ne tik bloku pamokė tiesioginį savo oponentą, bet ir įsirašė keturis taškus, itin sudėtingą tritaškį per rankas paleido Edgaras Ulanovas bei skirtumas tarp komandų sumenko iki vienženklio – 24:32. Apvogus varžovus kauniečiai turėjo keletą idealių progų dar labiau priartėti, tačiau kontratakų sėkmingai užbaigti nepavykdavo ir „Panathinaikos“ vėl truktelėjo į priekį (24:37). Kol „Žalgiris“ ieškojo savojo žaidimo, šeimininkai susikrovė dar didesnį pranašumą ir ilsėtis išėjo jausdamiesi itin saugiai – 25:44.

Po didžiosios pertraukos puolime puikiai veikė komandos kapitono Pauliaus Jankūno ir I.Vougiouko tandemas, bet nuostabų pataikymą iš toli tęsė aikštės šeimininkai – 33:54. Kiek užsitęsusią tylą kauniečių žaidime nutraukė netaiklų metimą pataisęs R.Javtokas (35:59). Aikštėje pasirodęs taškų sąskaitą atsidarė Siimas-Sanderis Vene, kamuolį iš varžovų rankų išplėšęs pasižymėjo L.Lekavičius – 39:65. Per likusį trečio kėlinio laiką svečiams taškus pelnė O.Hanlanas, tačiau praraja tarp ekipų buvo milžiniška – 41:70.

Paskutinė rungtynių atkarpa prasidėjo trečiu perimtu L.Lekavičiaus kamuoliu ir B.Motumo dvitaškiu (43:70), tačiau greitai spurtu atsakė „Panathinaikos“ krepšininkai – 43:77. Prie baudų metimų linijos savo statistiką gerino I.Vougioukas, galingu dėjimu krepšį drebino B.Motumas, nugara sėkmingai sužaidė S.Vene – 49:77. Dar du taškus įsirašė B.Motumas, pirmuosius savo taškus baudos metimu pelnė nuo suolo pakilęs Kasparas Vecvagaras (52:87). Likęs laikas tebuvo formalumas ir žaliai-baltų derbyje triumfavę graikai pergalėmis pasivijo Lietuvos čempionus – 56:91.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 15 (6/9 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 10, O.Hanlanas 7 (2 per. kam.), S.Vene 6, L.Lekavičius 5 (4 per. kam.), P.Jankūnas 4, R.Javtokas 4, E.Ulanovas 4, K.Vecvagaras 1, M.Pocius 0, M.Kalnietis 0, R.Seibutis 0.

„Panathinaikos“: M.Raduljica 18 (3 per. kam.), J.Feldeine‘as 15 (5/7 trit.), V.Jankovičius 12 (4 rez. perd., 2 per. kam.), O.Kuzmičius 11 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), N.Calathesas 11 (8 rez. perd., 2 per. kam.).