Karmėlavos oro uostas atveria duris visuomenei

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno oro uostas rugpjūčio 22 dieną (šeštadienį) atvers duris visuomenei – visi norintys galės ne tik pasivaikščioti po aerodromą ir pasiklausyti lėktuvų ūžesio, bet ir pirmą kartą Kaune iš arti pamatyti Italijos oro pajėgų naikintuvą „Eurofighter Typhoon“, šiuo metu Lietuvoje atliekantį NATO oro policijos misiją. Savo orlaivius taip pat demonstruos Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos bei kompanija „Aviabaltika“.

Kitą šeštadienį Kauno oro uoste taip pat bus galima aplankyti orlaivių „autoservisą“ – „FL Technics“ angarą. Keturių aukštų namo dydžio angare prižiūrimi ir remontuojami įvairių oro kompanijų lėktuvai. Ekskursijoje autobusu oro uosto kilimo ir tūpimo taku darbuotojai papasakos apie Kaune vykdomą projektą „AEROHUB KUN“ ir pademonstruos kilimo ir tūpimo tako šviesų signalinės sistemos žiburius.

„Kauno oro uostas sparčiai keičiasi – pavasarį pristatėme jo ateities viziją ir naują projektą „AEROHUB KUN“, kuris pakoreguos tiek oro uosto vaizdą, tiek jo veiklą. Mums svarbu, kad kauniečiai šiuos pokyčius galėtų stebėti ne tik per teritoriją juosiančią tvorą, bet ir iš arti. Kviečiame užsukti į svečius, pasivažinėti ilgesniu nei 3 kilometrų ilgio kilimo ir tūpimo taku, apžiūrėti mūsų svečių orlaivius ir susipažinti su oro uosto galimybėmis priimti įvairiausius lėktuvus“, – sakė Lietuvos oro uosto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Karmėlavos oro uostas virto mūšio lauku 27 nuotr.

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ šiuo metu vykdo Italijos karinių oro pajėgų kariai. Iki šiol tokio tipo orlaiviai Kaune leidosi tik per pratybas ir visuomenei prieinami nebuvo.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos į Kauno oro uostą atskraidins sraigtasparnį „Mi-8T“ ir transporto lėktuvą C-27J „Spartan“. Oro gynybos ginkluotę pristatys Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, o su karjeros galimybėmis Lietuvos kariuomenėje ir naudojama ginkluote susipažindins Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos 2-oji rintinė.

Pristatyti Kauno oro uosto ateities planai 35 nuotr.

Oro uosto veikla renginio metu vyks kaip ir įprasta – šeštadienį numatyti 6 oro linijų „Ryanair“ skrydžiai. Atvykstančiųjų į Kauno oro uostą prašoma turėti asmens dokumentą, nes norint patekti į renginio zoną, teks praeiti aviacinio saugumo patikrą, kurioje lankytojų lauks siurprizai. Renginys vyks nuo 11 iki 16 val.

Neeiliniu šeštadieniu Kauno oro uoste prasideda Karmėlavos miestelio šventė „Skrydis – Karmėlava 2015“, kurios finalinis renginys vyks rugpjūčio 29 d. Visą savaitę iki jos oro uoste bus organizuojamos pažintinės ekskursijos.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #12

Pranešama apie pirmąją mirtį Marijampolėje nuo koronaviruso

„Maxima“ į Kauną atskraidino vienkartinių kaukių

Kuris verslas vėl galėtų pradėti dirbti karantino metu?

Lietuvos vaistines pasiekė šimtai tūkstančių medicininių kaukių

Dėl koronaviruso infekcijos 19 pacientų gydoma reanimacijoje

Paskelbta, kaip pranešti apie darbuotojų prastovas įmonėse dėl karantino

Įspėja epidemiologė – koronaviruso pikas dar tik artėja

G. Nausėda: karantinas tikrai bus pratęstas

Tiesioginė transliacija: Lietuvos vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje