Kauniečiai kviečiami kartu giedoti Tautišką giesmę

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, švenčiant Valstybės dieną, Kaunas prisijungs prie tradicinės, jau septintosios Tautiškos giesmės giedojimo akcijos. Visi kauniečiai kviečiami rinktis prie Kauno pilies ir drauge sugiedoti himną festivalio„Operetė Kauno pilyje“ metu. Himnas visame pasaulyje bus giedamas 21 val.

„Mažas gestas per septynerius metus išaugo į vieną didžiausių šiandien lietuvius visame pasaulyje vienijančių įvykių ir tapo ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Valstybės dieną“, – teigia iniciatyvos autoriai.

Pasak vieno iš akcijos organizatorių Raimundo Daubaro, tai – akimirka, kuri mums primena, ką gerai žinome viduje: kai reikia, mes, Lietuvos žmonės, kad ir kur būtume, stojam kaip Vienas, ir tame Vienyje esame nenugalima jėga.

„Taip mus žino pasaulis, taip mes žinome save. Parodykime, kad mūsų daug, mes skirtingi ir išsibarstę po įvairiausius kraštus, bet meilės ir pagarbos savo šaliai vedini gebame susitelkti bendram veiksmui. Tęskime ir stiprinkime šią tradiciją!“, – sako R. Daubaras.

Himno giedojimas Valstybės dieną jau tapo naujųjų laikų tradicija ne tik Lietuvoje, bet ir lietuvių bendruomenėse Graikijoje, Airijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje, Australijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Rusijoje, Danijoje, Liuksemburge, Brazilijoje ir daugelyje kitų šalių.

Akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ pradininkai žmones ragina kviesti draugus, pažįstamus, šeimos narius prisijungti prie gražios iniciatyvos, o užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis dalintis internete. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Gyventojai giedoti valstybinį himną rinksis ir Čečėnijos aikštėje.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronavirusu užsikrėtusių medikų skaičius verčia sunerimti

Šiandien visos Lietuvos mokyklos persikelia į virtualią erdvę

Naktį į šalį grįžo apie 600 lietuvių iš įvairių pasaulio šalių

Kauno koronaviruso dienoraštis #savaitgalis

Sekmadienį koronaviruso infekcija nustatyta dar 23 asmenims

V. Kasiulevičius: pirmomis gegužės savaitėmis Lietuva pasieks koronaviruso piką

A. Veryga apribojo ir respiratorių bei vienkartinių pirštinių pardavimą (papildyta)

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus