Kauno „Žalgiris“ be didesnio vargo žengė LKL pusfinalio link – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ be didesnio vargo žengė LKL pusfinalio link

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmieji pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Antradienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 99:60 (29:19, 25:21, 19:7, 26:13) ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 3:0. Pusfinalyje žalgiriečiai susitiks su Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ serijos laimėtojais.

Rungtynes gražiu metimu atidarė Artūras Milaknis, netrukus po Pauliaus Jankūno perdavimo pasižymėjo Robertas Javtokas, o perėmus kamuolį pražangą provokavo Willas Cherry – 6:0. Lietuvos čempionai nemažino apsukų ir tęsė „sausą“ atkarpą: baudas realizavo P. Jankūnas, nuostabiai kamuolį R. Javtokui užmetė W. Cherry – 10:0. Nors svečiams pavyko pralaužti ledus, dviženklį kauniečių pranašumą išlaikė penki A. Milaknio ir keturi – R. Javtoko taškai (19:7). A. Milaknis, realizavęs antrą savo tolimą metimą, rinko dešimtąjį tašką, tiksliai arčiau krepšio sužaidė komandos kapitonas P. Jankūnas – 24:10. Rezultatyvų šeimininkų ketvirtį vainikavo sėkmingai nuo suolo pakilę Lukas Lekavičius ir Darius Songaila – 29:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Tomo Dimšos prasiveržimu, kamuolį puolime nusiėmęs dėjimą atliko D. Songaila – 33:21. D. Songaila savo kraitį pildė dar dviem taškais, drąsiai rungtyniavo L. Lekavičius ir Siimas-Sanderis Vene (39:25). Keletą minučių užstrigusį žalgiriečių puolimą atgaivino tritaškį iš krašto pataikęs L. Lekavičius, baudos metimą pridėjo R. Javtokas – 43:30. Prieš didžiąją pertrauką šešis taškus surinko P. Jankūnas, iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo W. Cherry, tolimą bombą smeigė A. Milaknis, tačiau pernelyg nutolti kauniečiams nebuvo leista – 54:40.

Antrą rungtynių pusę akrobatiniu metimu pradėjo W. Cherry (56:40), tačiau čia pat sėkminga atkarpa atsakė panevėžiečiai – 56:45. Tuomet bloką į statistikos protokolą įsirašė R. Javtokas, o puolime tritaškiu pasižymėjo L. Lekavičius (59:45). Kėliniui įgavus pagreitį Lietuvos čempionai truktelėjo į priekį: dvitaškį įmetė R. Javtokas, varžovą suklaidinęs taškus rinko A. Milaknis, tritaškiu taškų sąskaitą atsidarė Edgaras Ulanovas – 66:47. Prieš ketvirtąjį ketvirtį „Žalgiris“ pratęsė spurtą iki 10:0 ir susikrovė rekordinę persvarą, kuomet dvyliktąjį tašką rinko L. Lekavičius, tolimą metimą įskraidino T. Dimša, o kėlinį dviem taškais po L. Lekavičiaus perdavimo užbaigė S. Vene – 73:47.

Igiję triuškinantį pranašumą žalgiriečiai gražiu žaidimu džiugino „Žalgirio“ arenoje susirinkusius žiūrovus: dėjimą atliko E. Ulanovas, krepšį dukart drebino S. Vene, perėmus kamuolį pasižymėjo V. Kariniauskas – 81:47. E. Ulanovas įsūdė dar vieną tritaškį, bet tolimais metimais atsilikimą kiek švelnino „Lietkabelis“ (84:55). Keturis taškus paeiliui surinko S. Vene, o likus trims minutėms pirmuosius taškus rinko dvitaškį su pražanga realizavęs Donatas Tarolis – 91:57. Nesunkiai su varžovais susitvarkę Lietuvos čempionai pirmieji žengė į LKL pusfinalį: D. Tarolis savo kraitį pildė dar šešiais taškais bei spėjo dukart patikrinti lankų tvirtumą, baudas sumetė S. Vene ir galutinis rezultatas švieslentėje fiksavo triuškinančią „Žalgirio“ pergalę – 99:60.

„Žalgiris“: A. Milaknis 15, S.Vene 14 (5/7 dvit.), L. Lekavičius 12, R. Javtokas 11 (8 atk. kam.), P. Jankūnas 10 (9 atk. kam.), D. Tarolis 9, E. Ulanovas 8 (4 rez. perd.), D. Songaila 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.), W. Cherry 6 (4 rez. perd., 2 per. kam.), T. Dimša 5 (2 per. kam.), V. Kariniauskas 2 (2 per.kam.), V. Lipkevičius 0.

„Lietkabelis“: E. Žabas 19 (2 per. kam.), A. Labuckas 15, D. Griškėnas 12 (6atk. kam.).