A.Landsbergienė apie „Kino pavasario“ filmus vaikams – Kas vyksta Kaune

A.Landsbergienė apie „Kino pavasario“ filmus vaikams

Kovo 20 d. prasidėsiančiame jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ Kaune nebus pamiršti ir patys mažiausieji žiūrovai: vaikams ir jų tėveliams siūlome pasižiūrėti prancūzų filmą „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“) bei vokiečių juostą „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“).

DAUGIAU KINO PAVASARIO NAUJIENŲ KAUNE>>>

Romantiškasis režisierius Jean-Pierre’as Jeunet, filmo apie svajoklę „Ameliją iš Monmartro“ autorius, „Kino pavasario“ ekranams dovanoja jaukų ir spalvingą filmą „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“. Tai istorija apie didelėje rančoje gyvenančio mažo berniuko T. S. Spiveto nuotykius. Jis – gabus išradėjas, netikėtai laimėjęs prestižinį Smitsonio instituto apdovanojimą, savarankiškai ir slapčia nuo tėvų išvyksta į Vašingtoną jo atsiimti.

„Tai filmas apie vaikiškai naivaus dešimtmečio visai nevaikišką mąstymą. Apie tai, kaip berniukas mato jį supantį pasaulį. Apie jo šeimą ir kokia ji artima kiekvienam, kuris žiūrės šį filmą. Artima savo žmogiškumu, savo šiluma ir savo skausmu. Rekomenduoju šią kino juostą tiems, kuriems yra virš šešerių metų ir kurie moka įžvelgti stebuklus kasdienybėje“, – įspūdžiais apie filmą dalijasi didžiausio Lietuvoje ikimokyklinių ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė.

Antrasis programos filmas „Mažieji padaužos“ nukels į ramųjį Bolesfordo miestą, kurio suaugusieji bando neišsišokti, t. y. būti vidutinybėmis, ir didžiuojasi, kad jiems leidžiama išbandyti naujus produktus. Maža to, visus senelius jie iškeldina į senelių namus, kad tik niekuo vieni nuo kitų nesiskirtų. Tačiau mažieji anūkai nesnaudžia ir sugalvoja būdą mylimiems seneliams išlaisvinti.

„Šis filmas moko vaikus aklai bet kuo nepasitikėti ir nemanyti, kad suaugę visada yra teisūs, – ir šį filmą pažiūrėjusi komentuoja dr. A. Landsbergienė. – Čia mes sutinkame išradėjus, tyrinėtojus ir matome, kaip atsiskleidžia ir vaikų, ir vyresnių žmonių kūrybiškumas, nugalintis suaugusiųjų racionalumą. Žinoma, su vaiku būtina kalbėti apie tai, kad ne visi veiksmai, kuriuos atlieka filmo herojai, yra saugūs, tačiau neabejoju, kad bus juoko, smagių diskusijų ir įdomių įžvalgų.“

„Filmai šeimai“ festivalio metu bus rodomi kiekvieną rytą 11 val. kino teatre „Forum Cinemas“ Kaunas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.