Jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2015“ – laisvės ir nepriklausomybės išraiškos – Kas vyksta Kaune

Jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2015“ – laisvės ir nepriklausomybės išraiškos

Balandžio 21, 23–27 dienomis vyksiantis Lietuvoje didžiausias džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2015“ bus skirtas tiek festivalio, tiek Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.

Kiekvienais metais džiazo laisvės skonį demonstruojantys festivalio organizatoriai ir šiemet žada stebinti savo programa, bei paskutinįjį balandžio savaitgalį tapti tikra Lietuvos džiazo sostine.

„Kaunas Jazz 2015“ atidarymas prasidės balandžio 21 d. Taline, „Jazzkaar“ festivalyje, kur jubiliejinio atidarymo vėliavnešiu taps vieno talentingiausių jaunosios džiazo kartos būgnininko, tarptautinių konkursų laureato Ąžuolo Paulausko projektas „Evoliucija“.

Lietuvoje festivalis prasidės balandžio 23 d. tradiciniu pradžios iškilmių renginiu Kauno Rotušėje, kuriame bus pristatytas Nacionalinės premijos laureato, ilgamečio festivalio „Kaunas Jazz“ dalyvio Petro Vyšniausko ir bliuzo gitaristo Vladimiro Kaplano specialus projektas. Iš karto po jo festivalis pakvies į klubą „Combo“, kuriame vakarą vainikuos viena kūrybingiausių Estijos džiazo grupių – „Abraham‘s Café“.

Antroji festivalio diena Kaune (balandžio 24 d.) pasiūlys dar daugiau džiazo improvizacijų tiek kauniečiams, tiek miesto svečiams. Karo muziejaus sodelyje žiūrovus džiugins kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus varpų džiazo muzikos koncertas, Vienybės aikštėje klausytojų lauks dvi premjeros – Domo Aleksos naujausio projekto koncertas, o kiek vėliau estafetę perėmusių „G&G Sindikato“, Lino Rimšos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bigbendo bendro projekto koncertas. Tradiciškai naktinė programa „Kaunas Jazz“ klausytojams bus pasiūlyta klube „Combo“, kur savo pasirodymu džiugins Izraelyje vadinamu „jaunu muzikos stebuklu, pranokstančiu bet kokias viltis“ – Tamiras Grinbergas.

Jubiliejinio „Kaunas Jazz 2015“ staigmena – pirmojo festivalio žvaigždės ir ne tik

Jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2015“ klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti keletą atlikėjų, su kuriais 1991-aisiais „Kaunas Jazz“ pradėjo rašyti festivalio istoriją. Vienas jų – šveicarų gitaristas Heinzas Affolteris. 1991-aisiais atvykęs į Lietuvą, jis taip pamilo šį kraštą, kad viename vėliau išleistų albumų mūsų šaliai skyrė dainą „Lithuania“. Balandžio 24 d. VDU Didžiojoje salėje muzikos gurmanų laukia tikras skanėstas – „Kaunas Jazz“ jubiliejaus proga Heinzas atliks programą „Acoustic Adventure“, kuri skambėjo pirmajame festivalio sezone.

Po šio pasirodymo į sceną tą patį vakarą kils garsus Lenkijos pianistas Włodekas Pawlikas, kurio vardas šįmet buvo visiems laikams įrašytas į šalies muzikos istoriją. Mat 2014-ųjų sausį būtent jis tapo pirmuoju Lenkijos džiazo atlikėju, pelniusiu „Grammy“ statulėlę.

Vardas, kuris puikavosi „Kaunas Jazz 1991“ afišose – ištikimos festivalio bičiulės Arinos. Geriausia Lietuvos vokaliste ne kartą išrinkta dainininkė pirmajame „Kaunas Jazz“ festivalyje dainavo su Kauno bigbendu. Ypatinga Arinos ir Kauno bigbendo partnerystė, prie kurios prisijungs vienas talentingiausių jaunosios muzikų kartos atstovas – Motiejus Bazaras, atgims išskirtiniame koncerte, kurį VDU Didžiojoje salėje išgirsite balandžio 25-ąją.

Iš karto po šio projekto į sceną žengs Tillas Brönneris – trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas, fotografas, ryškiausias Vokietijos džiazo scenos veikėjas, publikos gerbiamas ir laukiamas nuo Tokijo iki Niujorko.
Festivalis „Kaunas Jazz“ į didįjį koncertą „Žalgirio“ arenoje kvies sekmadienį, balandžio 26-ąją, kuriame pasirodys šių dienų populiariausias pasaulio džiazo dainininkas – Gregory Porteris. Amerikiečių atlikėjas į Lietuvą atvyksta įkopęs į šlovės viršūnę ir gausiai papildęs trofėjų kolekciją. Vos prieš keletą metų debiutinį solinį diską išleidęs dainininkas pernai jau pelnė „Grammy“ statulėlę už geriausią džiazo vokalo albumą.

Jubiliejinio festivalio „Kaunas Jazz 2015“ uždarymas – balandžio 27 d. Vilniaus kongresų rūmuose, kuriame – unikali vokalistų grupė iš JAV – „Naturally 7“. Į Vilnių „Naturally 7” atvyks su šviežia naujiena – šių metų vasarį išleistu nauju albumu „Hidden In Plain Sight“.

Balandžio 24 – 26 dienomis festivalio organizatoriai klausytojus taip pat kvies mėgautis bei dalintis džiazo muzika į jau tradicinėmis tapusias festivalio erdves: Vienybės aikštę, Karo muziejaus sodelį, klubą „Combo“, Kauno sinagogą, Vytauto Didžiojo bažnyčią.

Džiazas – ne tik muzika

Per 25-erius metus „Kaunas Jazz“ festivalis tapo skirtingų atlikėjų kartų ir muzikos žanrų susitikimo vieta. Vieta, kurioje laisvė kurti ir improvizuoti tampa šio festivalio išskirtiniu bruožu.

„Kauno Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas teigia, kad džiazas – ne tik muzika. Tai savotiška laisvės ir gyvenimo būdo išraiška, kuriai reikštis padėjo Lietuvos nepriklausomybė.

„Džiazas yra laisva muzika, laisva improvizacija, susišaukianti su lietuvių tautos laisvės siekiu. Manau, kad festivalis, nors ir mikroskopiniame lygyje, išgyveno visus valstybės kūrimosi etapus, sėkmes ir nesėkmes. Jis augo kartu su mūsų valstybe ir tapo Lietuvoje didžiausiu laisvės ir kūrybos idealus skleidžiančiu festivaliu.“

Pasak J. Jučo, „Kaunas Jazz“ festivalis kiekvienais metais yra kam nors dedikuojamas. Per 25-erius metus dedikacijų būta daug ir įvairių: pirmajam Kauno gimtadieniui, įstojimo į Europos Sąjungą proga, Tarptautinei džiazo dienai, praėjusiais metais skirtas Ukrainos laisvės siekiui. Tiesa, pernai būtent drauge su ukrainiečiais ir kitais užsienio šalių muzikantais buvo įgyvendintas naujas „Kaunas Jazz“ projektas „Džiazo gatvė“. Šiemet organizatoriai žada išplėsti šio projekto ribas ir pasiūlyti dar daugiau išskirtinių erdvių Kaunui ir jo svečiams.

Detalią Jubiliejinio „Kaunas Jazz 2015“ programą rasite čia>>>

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA