25-ajame „Kaunas Jazz” vėl sužibės Gregory Porter žvaigždė – Kas vyksta Kaune

25-ajame „Kaunas Jazz” vėl sužibės Gregory Porter žvaigždė

Kitais metais 25 metų jubiliejų švęsiantis festivalis „Kaunas Jazz“ atverčia pirmąją svarbią kortą. 2015-ųjų balandžio 26-ąją didžiajame festivalio koncerte Kauno „Žalgirio“ arenoje pasirodys vienas populiariausių pasaulio džiazo dainininkų – Gregory Porter.

Amerikiečių atlikėjas į Lietuvą atvyksta, įkopęs į šlovės viršūnę. Šių metų pradžioje jam įteikta „Grammy“ statulėlė – už įrašą „Liquid Spirit“, kuris išrinktas geriausiu vokalinio džiazo albumu.

Festivalio „Kaunas Jazz“ publika jau yra spėjusi patirti Gregory Porterio balso magiją. 2013-ųjų pavasarį jis pirmą kartą pasirodė Kaune – ir akimirksniu pelnė publikos simpatijas, įprasmintas ir „Kaunas Jazz“ geriausiam atlikėjui teikiama statulėle.

„Mes iškart sulaukėme žiūrovų klausimų, ar galėtume Gregory pakviesti dar sykį. Visi bilietai buvo išpirkti, žiūrovai tiesiog netilpo į salę. Per koncertą kauniečiai jį tiesiog įsimylėjo. Gera žinia, kurią skelbiame šiandien: nors Gregory šiuo metu yra užverstas pasiūlymais, jis su džiaugsmu sugrįžta į Kauną, ir šį kartą koncertuos didžiausioje miesto arenoje“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.

Bilietus į Gregory Porterio koncertą jau šiandien galima įsigyti „Ticketpro“ kasose ir interneto svetainėje.

Sakoma, kad Gregory balsui nėra neįmanomų užduočių – jis moka raminti ir užvesti geram vakarėliui, sujaudinti ir pralinksminti. Gregory „fantastišku artistu“ vadina džiazo žvaigždė, su juo neseniai į sceną kilo Stevie Wonderis, o kai šie artistai rodo tokį dėmesį, geros muzikos gerbėjai yra linkę suklusti.

„Jis – didingas dainininkas. Aš vis dar jaučiuosi pakylėta“, – po pasirodymo su 43-ejų vokalistu sakė viena žymiausių JAV džiazo atlikėjų Dianne Reeves.

Likimo keliai – nenuspėjami. Šią tiesą Gregory puikiai žino. Trūko labai nedaug, kad šiandien apie jį kalbėtume ne apie kaip garsų dainininką, o kaip apie amerikietiškojo futbolo žvaigždę. Perspektyvią sportininko karjerą nutraukė trauma, ir vyriškis nusprendė atsidėti kitai savo gyvenimo aistrai – dainavimui.

Sprendimas pasiteisino tūkstančiu procentų. Mažus klubus Gregory koncertų grafike greitai pakeitė žymūs festivaliai. 2010-aisiais išleistas debiutinis jo diskas „Water“ buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui – geriausio džiazo vokalo albumo kategorijoje. Kad taip būtų pagerbtas debiutanto įrašas – retas atvejis. Antrasis albumas „Be Good“ taip pat atnešė „Grammy“ nominaciją, o trečiuoju bandymu šįmet Gregory pelnė visų pasaulio muzikantų trokštamą apdovanojimą.

Į puikų Gregory balsą, legendinius Natą Kingą Cole’ą ir Billą Withersą primenančią dainavimo manierą ir jo paties kuriamas dainas dėmesį atkreipė ne tik džiazo, bet ir kitų žanrų gerbėjai, taip didindami atlikėjo populiarumą. Saviškiu jį šiandien laiko džiazo, soulo, ritmenbliuzo, net popmuzikos mėgėjai. Pats Gregory Porteris mano, kad tai – puiku.

„Save laikau džiazo dainininku. Man labai artima džiazo laisvė, improvizacijos svaigulys. Pavyzdžiui, aš net niekada neruošiu dainų sąrašo koncertui. Išeinu į sceną, įsiklausau į publiką, spragteliu pirštais ir jau žinau, kokią dainą dabar geriausia atlikti“, – sako Gregory Porteris.

Jau gerai pažįstamai „Kaunas Jazz“ publikai jis atliks muziką, aprėpiančią visą šio įstabaus dainininko karjerą.

Gregory Porteris – pirmoji skelbiama jubiliejinio, 25-ojo „Kaunas Jazz“ festivalio sezono žvaigždė. Festivalio publikos laukia dar daug siurprizų – renginio programa bus atskleidžiama keliais etapais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA