Nacionaliniame Kauno dramos teatre – lietuviška premjera – Kas vyksta Kaune

Nacionaliniame Kauno dramos teatre – lietuviška premjera

Donato Stankevičiaus nuotr.

Jau šį savaitgalį Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiosios scenos uždangą pravers ilgai laukta režisieriaus Agniaus Jankevičiaus premjera – drama „Gentis“, pagal lietuvių rašytojos Ievos Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“.

Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir „Aukštųjų Šimonių likime“ neišvengiama autobiografinių detalių. „Rožės Šimonytės prototipas yra pati Ieva Simonaitytė. Kūrinyje ji rašo apie save, savo mamą ir tėvą. Jos asmeninė ir romano istorijos yra panašios.“, – teigia režisierius. Spektaklyje taip pat naudojami tekstai iš pačios rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai.

Režisierius Agnius Jankevičius žinomą lietuvių literatūros romaną pasirinko vedinas smalsumo, ar 1935m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I.Simonaitytės tekstą ir, galbūt, į pačią fabulą,“ – atvirauja šių metų „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškas idėjas apdovanotas menininkas.

Pagrindinį, Rožės Šimonytės, vaidmenį dramoje atliekanti aktorė Inga Mikutavičiūtė pasakoja, jog susigyventi su vaidmeniu nėra lengva: „Vaidmuo yra skaudus – žmogus pasaulyje lieka vienas ir turi sukaupti visas jėgas, tikėti gyvenimu ir viltimi.“

Būsimoji premjera taip pat sutampa su aktorės Jūratės Onaitytės sugrįžimu į rekonstruotą didžiąją sceną. „Pamilau savo heroję ir ją jaukinuosi,“ – sako premjerai susikaupusi iškili menininkė.

Dramoje taip pat vaidina ir puikiai Nacionalinio Kauno dramos teatro žiūrovams pažįstami aktoriai Aleksandras Kleinas, Gabrielė Aničaitė, Gintaras Adomaitis, Daiva Rudokaitė bei Gintautas Bejeris. Scenografija ir kostiumais rūpinasi Laura Luišaitytė, o šviesomis ir vaizdo projekcijomis – Vladimiras Šerstabojevas.

Spektaklio „Gentis“ premjera – 2014 m. balandžio 12, 13 ir 16 dienomis Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje. Daugiau informacijos rasite teatro interneto svetainėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA