Apklausa rodo, kad įlipimas į viešąjį transportą pro priekines duris pasiteisino

kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau dvejus metus kauniečiai ir miesto svečiai į autobusus bei troleibusus lipa pro priekines duris. Atlikti tyrimai rodo, jog absoliuti dauguma keleivių yra patenkinti naująja tvarka.

Įsigaliojus naujai įlipimo į viešąjį transportą tvarkai sumažėjo konfliktų tarp kontrolierių ir keleivių, vandalizmo atvejų, važiuojančių viešuoju transportu asocialių žmonių skaičius, o transporto priemonės tapo švaresnės.

Naujoji tvarka patogi ir viešojo transporto vairuotojams. Jų patogumui buvo įrengtos nuo salono atskirtos kabinos, papildomi šildymo prietaisai.

„Elektroninio bilieto bei keleivių įlaipinimo pro priekines duris tvarkos įvedimas mums leidžia stebėti tikslų transporto priemonių apkrovimą pagal maršrutus bei reisus. Tai leidžia optimaliau planuoti transporto eismą“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Vykdant nuoseklią maršrutų pertvarką, didėja keleivių srautas viešajame transporte. Kai kuriuose Šilainių krypties maršrutuose keleivių skaičius per metus išaugo beveik 2 kartus.

„Nuo 2011 m. liepos, kai buvo pradėta keleivius įlaipinti pro priekines duris, buvo gauta daugiau nei 4,6 milijono litų papildomų pajamų. Taip pat reikėtų įvertinti, kad dar apie pusę milijono. keleivių per metus nemokamai pasinaudojo persėdimo bilieto galimybėmis“, – teigė P. Keras.

Šiais metais buvo sugriežtinta kontrolierių darbo efektyvumo kontrolė. Pernai per pirmąjį metų ketvirtį už važiavimą be bilietėlio buvo nubausta 1,7 tūkst. gyventojų. Šiemet šis rodiklis beveik dvigubai didesnis ir siekia 3,2 tūkst.

Būtina sklandaus keleivių įlaipinimo pro priekines duris sąlyga – puikiai veikia elektroninio bilieto sistema. Įlipę pro priekines duris, keleiviai elektroninę bilieto kortelę priglaudžia prie komposterio, esančio šalia vairuotojo. Tokia tvarka galioja daugelyje Vakarų Europos miestų.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas