Apklausa rodo, kad įlipimas į viešąjį transportą pro priekines duris pasiteisino

kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau dvejus metus kauniečiai ir miesto svečiai į autobusus bei troleibusus lipa pro priekines duris. Atlikti tyrimai rodo, jog absoliuti dauguma keleivių yra patenkinti naująja tvarka.

Įsigaliojus naujai įlipimo į viešąjį transportą tvarkai sumažėjo konfliktų tarp kontrolierių ir keleivių, vandalizmo atvejų, važiuojančių viešuoju transportu asocialių žmonių skaičius, o transporto priemonės tapo švaresnės.

Naujoji tvarka patogi ir viešojo transporto vairuotojams. Jų patogumui buvo įrengtos nuo salono atskirtos kabinos, papildomi šildymo prietaisai.

„Elektroninio bilieto bei keleivių įlaipinimo pro priekines duris tvarkos įvedimas mums leidžia stebėti tikslų transporto priemonių apkrovimą pagal maršrutus bei reisus. Tai leidžia optimaliau planuoti transporto eismą“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Vykdant nuoseklią maršrutų pertvarką, didėja keleivių srautas viešajame transporte. Kai kuriuose Šilainių krypties maršrutuose keleivių skaičius per metus išaugo beveik 2 kartus.

„Nuo 2011 m. liepos, kai buvo pradėta keleivius įlaipinti pro priekines duris, buvo gauta daugiau nei 4,6 milijono litų papildomų pajamų. Taip pat reikėtų įvertinti, kad dar apie pusę milijono. keleivių per metus nemokamai pasinaudojo persėdimo bilieto galimybėmis“, – teigė P. Keras.

Šiais metais buvo sugriežtinta kontrolierių darbo efektyvumo kontrolė. Pernai per pirmąjį metų ketvirtį už važiavimą be bilietėlio buvo nubausta 1,7 tūkst. gyventojų. Šiemet šis rodiklis beveik dvigubai didesnis ir siekia 3,2 tūkst.

Būtina sklandaus keleivių įlaipinimo pro priekines duris sąlyga – puikiai veikia elektroninio bilieto sistema. Įlipę pro priekines duris, keleiviai elektroninę bilieto kortelę priglaudžia prie komposterio, esančio šalia vairuotojo. Tokia tvarka galioja daugelyje Vakarų Europos miestų.

Susijusi naujiena:
4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai