G. Nausėda: gimstamumą paskatintų mokestinės lengvatos – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda: gimstamumą paskatintų mokestinės lengvatos

ELTA / Ūla Klimaševska 2024/05/16 20:21

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad, jei Seimas būtų priėmęs jo siūlomą papildomą neapmokestinamųjų pajamų dydį (PNPD) bei įvestų kitų mokestinių lengvatų vaikus auginančioms šeimoms, šie įstatymo pakeitimai gerintų gimstamumą regionuose.

„Turime tikrai nemažai pasiūlymų – vienas iš svarbiausių (…) yra šeimos mokesčių lengvatos, papildomo NPD (neapmokestinamųjų pajamų dydžio – ELTA) už kiekvieną vaiką nustatymas, kuris sudarytų daugiau nei 1000 eurų per metus arba 87 eurus per mėnesį“, – žurnalistams lankydamasis Jonavoje ketvirtadienį kalbėjo G. Nausėda.

Anot prezidento, lengvata būtų teikiama tiek tiems tėvams, kurie pajamas gauna pagal darbo sutartį, tiek dirbantiems pagal individualios veiklos (IV) pažymėjimą. Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad tarp Prezidentūros siūlymų yra ir lengvata vaikams už tarpmiestinį transportą mokėti pusę kainos, taip pat galimybė šeimoms savaitgaliais tarpmiestiniu transportu keliauti pigiau.

„Labai svarbu, kad šeimos jaustųsi saugios. Negalėčiau pasakyti, kad šiandien finansinių iššūkių netrūksta. Be abejo, jų yra ir tikrai reikia padaryti viską, kad šeimos ir ypač daug vaikų turinčios šeimos jaustųsi tvirčiau ir ta valstybės parama ir pagalba tikrai yra reikalinga“, – sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, pagerinus ekonomiškai sudėtingas sąlygas, kuriomis tėvai augina vaikus, bus išspręstos ir demografijos problemos regionuose.

„Tie (iššūkiai – ELTA) taptų mažiau aštrūs ir tikrai lengviau būtų įgyvendinti mūsų numatomas sveikatos apsaugos, švietimo reformas“, – sakė prezidentūros vadovas.

Praėjusių metų spalį prezidentas Seimui teikė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kuriose buvo numatytas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD) šeimoms. Prezidentas siūlė, kad PNPD už vaiką per mėnesį siektų 87 eurus, per metus – 1044 eurus. Tuo metu parlamentas šias įstatymo pataisas atmetė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA