Kauno arkivyskupas K. Kėvalas pradėjo tyrimą: buvęs kunigas R. Ramašauskas kaltinamas seksualiai išnaudojęs vaiką – Kas vyksta Kaune

Kauno arkivyskupas K. Kėvalas pradėjo tyrimą: buvęs kunigas R. Ramašauskas kaltinamas seksualiai išnaudojęs vaiką

ELTA 2024/04/16 20:34
K. Kėvalas ir R. Ramašauskas / R. Achmedovo (DELFI) ir V. Ščiavinsko nuotr.

„Redakcijai“ paskelbus informaciją apie galimą buvusio Kėdainių rajono kunigo Romualdo Ramašausko seksualinę prievartą prieš nepilnametę, Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas inicijavo išankstinį tyrimą dėl buvusio dvasininko veiksmų.

Į pasklidusią žinią reaguodamas Kauno arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas apgailestavo, dėl šios žinios ir sumažėjusio pasitikėjimo bažnyčia.

„Labai stipriai nuliūdino ši situacija ir ypač tai, jog žmonės, ypač nukentėjusieji, nepasitiki Bažnyčia. Tad mes turime padaryti viską, kad tai pakeistume ir atstatytume pasitikėjimą“, – rašoma pranešime.

Kauno arkivyskupijos pranešime nurodoma, kad iš „Redakcijos“ žurnalistų sužinojęs informaciją apie kunigo R. Ramašausko galimai nusikalstamą elgesį, paliudytą vienos moters, tuo metu nepilnametės, arkivyskupas K. Kėvalas iškart, kovo 19 d., savo dekretu pradėjo išankstinį tyrimą.

K. Kėvalas taip pat informuoja, kad šiuo metu yra tariamasi su Vilniaus arkivyskupijoje veikiančios nukentėjusiųjų nuo išnaudojimo Bažnyčios aplinkoje išklausymo tarnystės atsakingaisiais – kaip jų patirtį būtų galima pratęsti ir Kauno arkivyskupijoje įsteigiant tokią išklausymo vietą.

Pažymėtina, kad R. Ramašauskas neina jokių kunigiškųjų pareigų nuo praėjusių metų lapkričio pabaigos.

ELTA primena, kad pirmadienį „Redakcijos“ žurnalistai paskelbė tyrimą, kuriame buvęs Kėdainių rajono kunigas kaltinamas seksualiniu išnaudojimu. Tokią informaciją žurnalistams paliudijo kunigo parapijoje gyvenanti moteris, kuri teigė būdama 16-os su juo turėjusi lytinių santykių.

„Redakcijos“ žiniomis, pats kunigas neigia turėjęs prievartinių santykių su nepilnamete.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA