Kandidatais į prezidentus patvirtinti aštuoni politikai – Kas vyksta Kaune

Kandidatais į prezidentus patvirtinti aštuoni politikai

BNS / Jūratė Skėrytė 2024/04/09 14:12
Išankstiniame balsavime balsavo V. Matijošaitis
R. Tenio nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį baigė registruoti kandidatus į prezidentus – dėl prezidento pareigų gegužę varžysis aštuoni politikai.

Kandidatais į prezidentus registruoti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas buvęs krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, Darbo partijos pirmininkas Seimo narys Andrius Mazuronis, save išsikėlęs medikas Eduardas Vaitkus, advokatas Ignas Vėgėlė, partijos „Nemuno aušra“ lyderis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Praėjusią savaitę kandidatų statusą įgijo antros kadencijos prezidento poste siekiantis ekonomistas Gitanas Nausėda, valdančiųjų konservatorių keliam premjerė Ingrida Šimonytė ir Laisvės partijos iškeltas Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas Dainius Žalimas.

Registravimas kandidatu reiškia, kad jie atitinka kandidatui keliamus reikalavimus, pateikė reikiamus dokumentus, sumokėjo rinkimų užstatą ir surinko ne mažiau kaip 20 tūkst. jų kandidatūrą remiančių rinkėjų parašų.

Dėl G. Jeglinsko VRK dar vertino, ar jis pastaruosius trejus metus gyveno Lietuvoje, kaip to reikalauja Konstitucija ir Rinkimų kodeksas. Nepaisant to, kad nuo 2020 metų vasario iki 2022 metų spalio jis dirbo NATO būstinėje, Briuselyje, kur praleido daug laiko, kandidatas įrodė, jog Lietuvą laikė savo faktine gyvenamąja vieta ir čia praleido dalį laiko, mokėjo mokesčius, čia gyveno jo šeima.

VRK konstatavo neturinti duomenų, kad G. Jeglinskas būtų deklaravęs gyvenamąją vietą Belgijoje, todėl laikytina, kad jis tuo metu nenutraukė ryšių su Lietuva, laikė ją savo gyvenamąja vieta, asmeninių, socialinių ir ekonominių interesu centru ir joje faktiškai praleido dalį laiko.

VRK narys Andrius Puksas teigė negalįs palaikyti šios pozicijos vien dėl to, kad G. Jeglinskas, pradėjęs dirbti NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju organizaciniam valdymui, išsiregistravo iš Lietuvos. Jis vienintelis balsavo prieš demokratų kandidato registravimą.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA