Istorinės pergalės dvasia Kauno „Žalgiriui“ padėjo nugalėti varžovus | Kas vyksta Kaune

Istorinės pergalės dvasia Kauno „Žalgiriui“ padėjo nugalėti varžovus

/ R. Tenio nuotr.

Dvigubą Eurolygos savaitę namuose Kauno „Žalgiris“ (12-18) pradėjo pergale. Istorinės 1999 m. pergalės įkvėptos aprangos atnešė sėkmę ir žaliai balti nugalėjo Bolonijos „Virtus“ (17-13) komandą rezultatu 96:81.

Prieš varžybas „Žalgirio“ vyr. treneris Andrea Trinchieri kalbėjo apie atsakomybes savo komandai bei varžovų pajėgumus.

„Pakalbėkime apie atsakomybes. Būti „Žalgirio“ treneriu ar žaidėju suteikia tau daug gerų emocijų. Taip. Bet nežinau darbo be atsakomybių. Rytoj rungtynėse mūsų darbas bus pasirūpinti mūsų atsakomybėmis. Esame sunkiame laikotarpyje su traumuotais žaidėjais, stringame dėl objektyvių priežasčių, apie kurias būtų dabar labai nuobodu šnekėti. Turime sužaisti geriausias įmanomas rungtynes, kad fanai didžiuotųsi mūsų pastangomis“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Trinchieri.

Italų komandos vyriausiasis treneris Luca Banchi pranešė, jog į Kauną dėl traumų nevyks Isaia Cordinier, Devontae Cacokas ir Danielis Hackettas.

Ilgai trukusi graži tradicija deja nutrūko. Šio vakaro varžybos pirmosios šios Eurolygos sezone, kai žalgiriečių palaikyti susirinko ne pilnutėlė arena.

Ant parketo pirmajame kėlinyje išsiųstas Laurynas Birutis, Brady Manek, Edgaras Ulanovas, Keenan Evans ir Dovydas Giedraitis. Varžovai stojo į tokį penketą: Ante Zizic, Marco Belinelli, Alessandro Pajola, Ognjen Dobric ir Tornike Shengelia. Pirmąjį kėlinį dominavo Bolonijos komanda, o žalgiriečiams teko minti ant kulnų. Užbaigti kėlinį pavyko lygiomis 22:22.

Antrąjį kėlinį Tomas Dimša pradėjo dvejais taikliais tritaškiais iš eilės, tačiau varžovai nenorėjo nusileisti. Baudų metimus taikliai mėtė L.Birutis ir D.Lavrinovičius. Kėlinys užsibaigė varžovų persvara 43:49.

Trečiajame kėlinyje dvitaškius taikliai mėtė K. Evans ir D. Giedraitis. Tolimą metimą pataikė E. Sumner. Žalgiriečiai susikaupė ir kėlinį užbaigė rezultatu 68:63.

Paskutiniame kėlinyje Kauno „Žalgiris“ parodė savo artileriją – L. Lekavičiaus šovė du tritaškius, E. Ulanovas pelnė 3 taškus baudų metimais, o K. Hayes deda iš viršaus. Varžovams šansų nepalikę žaliai balti rungtynes užbaigia rezultatu 96:81.

„Žalgiris“: E.Sumneris 16, K.Evansas 14 (7 rez. perd.), K.Hayesas 13 (6 atk. kam., 2 per. kam.), D.Giedraitis 12, L.Birutis 12, L.Lekavičius 9, T.Dimša 6, E.Ulanovas 5, D.Lavrinovičius 4, N.Montvila 3, A.Butkevičius 2, B.Manekas 0.

„Virtus“: T.Shengelia 19, R.Lomazsas 15, A.Abassas 12.

A. Trinchieri po pergalės prieš „Virtus“ džiaugėsi žaidėjų pastangomis ir stipria gynyba.

„Neįtikėtinas pasirodymas gynyboje. Antroje pusėje ginantis buvome beveik idealūs. Esu labai laimingas dėl savo žaidėjų. Situacija nebuvo geriausia, bet žaidėme atsakingai, sugrįžome į pergalių kelią, nugalėjome stiprią komandą. Jiems trūko žaidėjų, mums trūko žaidėjų.

Aš manau, kad visi aplodismentai keliauja mano žaidėjams. Trenerių štabas padarė nuostabų darbą. Kartais vyriausiasis treneris turi padėti žingsnį atgal ir atiduoti pagarbą mažiems dalykams, kuriuos visi padarė per pastarąsias 48 valandas, jog įdėtume tiek pastangų“, – džiaugėsi A. Trinchieri.

Šventinė nuotaika arenoje

Kauno „Žalgirio“ arenoje antradienio varžybos dedikuotos pagerbti 1999 m. Eurolygos čempionus. Arenos pirmame aukšte bus eksponuojama Eurolygos čempionų taurė, laimėta 1999 metais, taip pat įsimintiniausių akimirkų paroda.

Arenoje susirinkusius fanus džiugino atlikėjo Proflame pasirodymas.

Per ilgąją pertrauką taip pat pagerbti legendiniai Kauno „Žalgirio“ žaidėjai ir komandos nariai, 1999 metais iškvoję Eurolygos taurę.

Kauno arenoje pagerbti 1999 m. Eurolygos čempionai

Gražų jubiliejų minnintys „Žalgirio“ krepšininkai rungtyniaus su specialiomis aprangomis, įkvėptomis būtent 1999-ųjų metų marškinėlių dizaino.

„Jau teko pasimatuoti aprangą, su kuria žaisime rungtynėse su „Virtus“. Naujos aprangos – visada įdomu. Džiaugiuosi, kad turėsime progą rungtyniauti su išskirtinėmis šventinėmis aprangomis ir taip galėsime prisiliesti prie 1999 m. laimėjimo. Tos finalo rungtynės yra vienas pirmųjų mano atmintyje išlikusių krepšinio atsiminimų“, – sakė marškinėlius anksčiau išbandęs Kauno „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas.

1999 metų balandžio 22-oji diena įrašyta į Kauno „Žalgirio“ komandos ir visos Lietuvos krepšinio istoriją. Prieš 25 metus, daugkartiniai šalies čempionai triumfavo Miunchene vykusiame Eurolygos finalo ketverto turnyre.

Jono Kazlausko vadovaujamą komandą tuomet sudarė kapitonas Darius Moskoliūnas, Tomas Masiulis, Dainius Adomaitis, Mindaugas Žukauskas, Giedrius Gustas, Saulius Štombergas, Eurelijus Žukauskas, Kęstutis Šeštokas, Tyusas Edney, Anthony Bowie ir Jiri Zidekas.

Minėti istorinę pergalę šiandien nuspręsta ne be reikalo, nes šio vakaro varžovai – Bolonijos „Virtus“, kuris tuo metu buvo žinomas „Kinder“ pavadinimu, buvo klubas, prieš kurį Kauno „Žalgiris“ iškovojo istorinę pergalę.

Grupė „Žas“ po pergalingų varžybų sukūrė dainą, skirtą „Žalgirio“ triumfui Eurolygoje. Sirgaliai prisimins, kaip tuomet visa daugiatūkstantinė minia traukė „Eurolyga-ga-ga!“.

Atnaujinama informacija: Istorinės pergalės dvasia Kauno „Žalgiriui“ padėjo nugalėti varžovus

22:05 | Galutinis rungtynių rezultatas 96:81

2024-03-19 22:05:42

22:03 | Rezultatas 93:77

K. Hayes deda iš po krepšio.

2024-03-19 22:03:32

21:58 | Rezultatas 89:77

Varžovas T. Shengelia prasižengia penktąjį kartą ir keliauja ant suolo. K. Evans pataiko baudų metimą.

2024-03-19 21:58:31

21:51 | Bolonijos „Virtus“ treneris palieka aikštelę

2024-03-19 21:51:20

21:49 | Rezultatas 83:71

Sėkminga žalgiriečių ataka ir K. Evans uždirbti taškai.

2024-03-19 21:49:39

21:43 | Rezultatas 76:66

L. Lekavičius šauna tolimą metimą ir komandai uždirba tris taškus. Pasiekiama dviženklė persvara.

2024-03-19 21:43:54

21:32 | Rezultatas po trijų kėlinių 68:63

Kėlinį užbaigia nesėkminga italų ataka.

2024-03-19 21:32:12

21:29 | Rezultatas 68:63

E. Sumner atplėšia žalgiriečius nuo varžovų tritaškiu, o K. Hayes sėkmingai pataiko du baudų metimus.