Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus atnaujinta 15 metų nekeista ekspozicija | Kas vyksta Kaune

Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus atnaujinta 15 metų nekeista ekspozicija

BNS / Goda Vileikytė 2023/12/18 16:09
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vytauto Didžiojo karo muziejus Kaune atsinaujins – 15 metų nekeistą jo ekspoziciją bus bandoma labiau pritaikyti jaunimui, kad ji atitiktų jų informacijos priėmimo įpročius.

Muziejaus direktoriaus pavaduotoja Kristina Petrauskė BNS teigė, kad muziejuje pateikiamas Lietuvos istorijos chronologijos konceptas nesikeis, tačiau keisis jo apipavidalinimas.

„Taip, kaip priimame informaciją, yra pasikeitę per paskutinius dešimtmečius, muziejus savo paskutinę rekonstrukciją turėjo prieš 15 gerų metų, tai mes tiesiog siekiame atsinaujinti, kad geriau atlieptume ir tarnautume visuomenės interesams“, – BNS sakė K. Petrauskė.

Ji taip pat pridūrė, kad muziejuje daugiausia lankosi mokiniai, jaunimas – šiais metais jį aplankė per tūkstantį klasių, o paprastai per metus apsilanko šiek tiek daugiau nei 900 klasių.

„Mūsų karo muziejus yra vienintelis Lietuvoje, kuris visą Lietuvos istoriją pristato chronologiniu principu, užtat mes esam labai populiarūs tarp moksleivių, mokytojų istorijos ir mes norime išlaikyti šitą poziciją“, – sakė viena Karo muziejaus vadovių.

K. Petrauskė pabrėžė, kad dėl šių darbų lankytojams nebus jokių nepatogumų – bilietai nebrangs, muziejus neužsidarys.

„Muziejus neužsidarys ir lankytojams durų neužvers net ir per vykdomą ekspozicijų kaitą. Kadangi muziejus yra įsikūręs trijuose aukštuose, mes labai tikimės, kad mums pavyks visą ekspozicijų kaitą ir atnaujinimo darbus atlikti taip, kad lankytojus visada galėtume įsileisti“, – sakė K. Petrauskė.

„Mes suprantame, kad mūsų muziejus turi labai svarbią pareigą – tai yra Karo muziejus, kuris turi išskirtinę misiją ir švenčių tam tikrų dienomis, ir minėjimo progomis“, – pridūrė ji.

K. Petrauskės teigimu, valstybė muziejaus atnaujinimui skyrė daugiau nei milijoną eurų. Projektavimo darbai turėtų būti pradėti vasarį, o naujo koncepto muziejus lankytojams bus pristatytas 2025 metų žiemą.

Iki 2024 m. sausio 31 d. muziejaus atstovai kviečia teikti pasiūlymus ir dalyvauti viešojo pirkimo konkurse. Visa su konkursu susijusi informacija ir reikalingi dokumentai yra pasiekiami šioje nuorodoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA