Sinoptikai pateikė ilgalaikę lapkričio orų prognozę | Kas vyksta Kaune

Sinoptikai pateikė ilgalaikę lapkričio orų prognozę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) socialiniame tinkle pateikė ilgalaikę lapkričio mėnesio orų prognozę – žadamas itin šiltas paskutinis rudens mėnuo.

Daugelis šių metų mėnesiams sudarytų ilgalaikių prognozių (bent iš dalies) išsipildė. Na, o šį kartą pažvelkime į lapkričio ilgalaikes prognozes.

Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad lapkritis (standartinė klimato norma: SKN: +2,6 °C ir 57 mm) bus apie 1,5–2,0 °C šiltesnis, o mėnesio kritulių kiekis apie 20–30 % didesnis nei daugiametė norma, praneša LHMT.

Panašius skaičiavimų rezultatus pateikia ir kitas (CFSv2) ilgalaikių prognozių modelis: lapkričio mėn., skaičiuojama, turėtų būti maždaug 1–2 laipsniais šiltesnis, o kritulių kiekis – iki 5–10 % didesnis nei norma. Pažymėtina, kad pastaruoju metu CFSv2 modelio prognozės krypsta į šaltesnę ir sausesnę pusę.

Apibendrinus, vienuoliktas metų mėnuo turėtų būti šiltesnis ir drėgnesnis už daugiametę normą. Primename, jog pastarųjų keleto metų lapkričiai pasitaikė šilti (dalis – net labai šilti; 2022 m. pusė lapkričio buvo labai šilta, kita – šalta), o kritulių kiekis daugelyje rajonų įprastai būdavo truputį mažesnis už normą, o vakariniuose rajonuose – didesnis.

Šiemet, kaip ir pernai, pirmosios lapkričio dienos buvo šiltesnės už normą. Skaičiuojama, jog ši tendencija ir toliau tęsis bent jau iki savaitės pabaigos.

Tai yra eksperimentinės prognozės, jų patikimumas nėra labai aukštas. Svarbūs sprendimai, remiantis jomis, neturėtų būti priimami. Pateikta ilgalaikė prognozė nereiškia, kad visai nepasitaikys labai šaltų ir/ar sausų dienų.

Žemėlapiuose: ECMWF modelio oro temperatūros (viršuje) ir kritulių kiekio (apačioje) anomalijų prognozės artimiausioms savaitėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA