Pirkėja bandė boikotuoti „Vičiūnų“ produkciją, bet paaiškėjo prekybininkų gudrybė | Kas vyksta Kaune

Pirkėja bandė boikotuoti „Vičiūnų“ produkciją, bet paaiškėjo prekybininkų gudrybė

delfi.lt / Kristina Kybartaitė-Damulė 2023/11/07 18:42
Asociatyvi / Bendrovės archyvo nuotr.

Vilnietė Inga pasakoja, kad savo pilietinį požiūrį mėgsta išreikšti nepirkdama tam tikrų įmonių, su kuriomis nesutampa vertybės, produkcijos, todėl labai atidžiai renkasi savo pirkinius. Klausimų jai sukėlė „Maxima“ prekybos centre rastos „Well done“ prekės ženklo silkės – rašoma, jog pagaminta Lietuvoje, tačiau kaip žinoti, ar tas gamintojas nėra „Vičiūnai“, kurių produkciją ji boikotuoja nuo karo Ukrainoje pradžios?

„Žmonės turi galimybę savo pilietinį požiūrį išreikšti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, boikotuoti tam tikrų įmonių produkciją, jei įmonės veikla nesutampa su asmens vertybėmis. Tokį kelią pasirinkau aš: neperku „Grigeo“ produkcijos dėl to, ką jie tiek metų darė Lietuvos gamtai.

Neperku ir „Viči“ produkcijos, neinu į „Sugamour“ ar kitas „Amber“ grupės kavines, stengiuosi nepirkti „Nestle“ produkcijos, nors šis variantas sunkesnis – „Nestle“ savo nagus turi visur. Šios įmonės man netinkamos dėl jų tęsiamos veiklos Rusijoje“, – laiške „Delfi“ rašo Inga.

Anot jos, procesas atrodo kaip ir aiškus: parduotuvėje tyrinėji etiketę ir ieškai, kas yra gamintojas. Tačiau ji prisiminė kelerių metų senumo įvykius su „Grigeo“, kuomet paaiškėjo, jog įmonės tualetinis popierius buvo parduodamas „Maxima“ parduotuvėje po prekės ženklu „Favorit“.

„Jei nežinai, tai ir perki, nes niekur nėra „Grigeo“ pavadinimo. Bet žurnalistai paviešino šią situaciją. Dabar bijau, kad tas pats vyksta su „Vičiūnų“ produkcija. Pavyzdžiui, „Maxima“ po savo ženklu „Well done“ turi silkių. Parašyta, kad pagaminta Lietuvoje.

/ Delfi montažas

Bet man svarbu žinoti, kas yra tiekėjas. Neužtenka žinoti, kad produkcija pagaminta Lietuvoje, noriu žinoti, kokia įmonė tą produkciją pagamino. Noriu turėti galimybę žinoti, ar tos įmonės vertybės sutampa su mano, noriu žinoti, kad mano pinigai nekeliauja į kišenes verslininkų, kurie susitepę ukrainiečių krauju“, – savo požiūrį dėsto Inga, tikėdamasi išsiaiškinti, iš kur vis dėlto atkeliauja minėtos silkės.

„Delfi“ kreipėsi į prekybos tinklą „Maxima“, siekiant išsiaiškinti, kokie gamintojai iš tiesų slepiasi už prekybos tinklui priklausančio privataus prekės ženklo „Well done“. Paaiškėjo, kad vienas iš jo tiekėjų – būtent minėtieji „Vičiūnai“. Tačiau, kaip tikina prekybos tinklo Pirkimų departamento vadovas Marius Tilmantas, šios produkcijos jų parduotuvių lentynose nebebus.

„Dalį „Well done“ asortimento sudaro Lietuvos gamintojų produkcija. Laikinai prekyboje dar galima rasti „Well done“ linijos prekių likučių, kurios pagamintos ir „Vičiūnų“ įmonių grupės gamykloje Lietuvoje. Tačiau nuo lapkričio 1 dienos šios produkcijos „Vičiūnų“ įmonių grupė nebegamina“, – aiškina jis.

M. Tilmantas priduria, kad produkciją, pagamintą „Vičiūnų“ gamykloje, galima atpažinti pagal gamintojo kodą LT 68-07 EB.

„Delfi“ primena, kad prieš trejus metus Lietuvoje buvo kilusi pasipiktinimo banga, kai paaiškėjo, jog daugelio gyventojų tuo metu boikotuota įmonė „Grigeo“ savo produkciją toliau pardavinėjo tiekdama ją privatiems prekybos centrų prekių ženklams – „Iki“ priklausančiam „Clever“, „Maximai“ priklausančiam „Favorit“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA