Kulautuvoje duris atvėrė eksperimentinei veiklai pritaikytas darželis – Kas vyksta Kaune

Kulautuvoje duris atvėrė eksperimentinei veiklai pritaikytas darželis

Lopšelis-darželis Kulautuvoje / KRS nuotr.

Ketvirtadienį vaikų klegesys ir sveikinimo kalbos aidėjo Kulautuvoje. Čia, po metus trukusios renovacijos, duris atvėrė atsinaujinęs lopšelis-darželis. Nuo šio rugsėjo jame veiks 4 ugdymo grupės, kurias lankys 51 vaikas.

Kapitalinio remonto metu darželis apšiltintas, pakeisti langai, elektros instaliacija, įrengtas grindų šildymas, naujos inžinerinės sistemos ir šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti virtuvė.
Atnaujintos įstaigos aplinkos pritaikytos žmonėms su negalia: įrengtas keltuvas iš pirmo aukšto į antrą, pandusas, leidžiantis rateliais patogiai patekti į pastatą.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, lopšelyje-darželyje įrengtas multifunkcinis kambarys – išskirtinė erdvė vaikams ugdyti. Jame – ryškūs šviesos elementai, kontrastingų spalvų sprendimai, sensorinės (pojūčių) ir eksperimentinės veiklos zonos, kuriose galima atsipalaiduoti ar stimuliuoti vaikų pojūčius.

Naudodamas valdymo sistemą, kambaryje dirbantis specialistas galės keisti temas, muziką, valdyti spalvas, taip sukurdamas dar jaukesnę, priimtinesnę atmosferą vaikams. Tai vienintelis darželis Kauno rajone, kuris turi eksperimentinei ugdomajai veiklai pritaikytas aplinkas.

Darželio teritorijoje įrengtos naujos žaidimų aikštelės. Vakarinėje pastato dalyje įrengta renginių zona su pakelta scena ir lauko instrumentų zona, o pietinėje – edukacinė teritorija su darželiais sodinukams. Sklype atsiras naujos pavėsinės keturioms grupėms, sportinė danga vaikų fizinei veiklai organizuoti.

„Džiaugiuosi, kad pažadas ištesėtas ir per metus spėjome įgyvendinti renovacijos projektą. Neabejoju, kad darbų kokybė tenkins kiekvieno poreikius. Visos jo aplinkos yra skirtos vaikams, darbuotojams ir bendruomenei. Šiandien galime drąsiai sakyti visiems, kad Kulautuvos vaikų darželis ir švietimas pilnai atliepia visuotinio vaikų ugdymo nuo 2 iki 5 metų, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo paslaugas“, – susirinkusius pasveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Savivaldybės vadovai darželio atidarymo proga kiekvienai ugdymo grupei dovanojo gamtos ir aplinkos tyrimų rinkinius. Šios priemonės bus skirtos aplinkai tyrinėti ir stebėti, taikant eksperimentinius ugdymo metodus (tyrinėjimams STEAM metodais).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA