D. Grybauskaitė: „čekiukų skandalo“ fone pasirodė politikų nebranda – Kas vyksta Kaune

D. Grybauskaitė: „čekiukų skandalo“ fone pasirodė politikų nebranda

BNS / Augustas Stankevičius 2023/06/20 11:36
Dalia Grybauskaitė / DELFI nuotr.

Po savivaldybių tarybų narių išlaidų skandalo sekę valdančiųjų veiksmai rodo politinę nebrandą, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Apskritai, „čekiukų skandalo“ fone aš visus kitus valdančiosios daugumos, ypač vadovų, sprendimus įvardinčiau kaip politinės ir asmeninės nebrandos demonstraciją“, – žurnalistams antradienį Seime sakė buvusi prezidentė.

„Politinės atsakomybės stoka buvo demonstruojama“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad politikai dėl savo veiksmų visuomet turi prisiimti „daug didesnę atsakomybę“. Vis dėlto ji teigė nenorinti aiškinti, kokių veiksmų turėtų imtis Vyriausybė.

„Politikai visada turi priimsi daug didesnę atsakomybę dėl savo veiksmų – galbūt ir esamų, ir ankstesnių. Tai yra ir pasitikėjimo politine sistema klausimas“, – kalbėjo buvusi Lietuvos vadovė.

Šalyje kilus politinei krizei dėl tarybų narių kanceliarinių išlaidų, valdantieji konservatoriai pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, o atsistatydinti žadėjusi premjerė Ingrida Šimonytė to nepadarė.

Dėl kilusios krizės iš pareigų pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė. Raginimų tą daryti sulaukė ir finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys, tačiau jie toliau tęsia darbą Vyriausybėje.

Vadinamasis „čekiukų skandalas“ kilo visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“, kuria jis ėmėsi tikrinti, ar savivaldos politikai skaidriai naudojo kanceliarines išlaidas.

Dėl paviešintų faktų Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus devyniose savivaldybėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA