Buvusio „Vilko“ teritorija lieka uždaryta – Kas vyksta Kaune

Buvusio „Vilko“ teritorija lieka uždaryta evakuota 500 žmonių, aiškėja taršos šaltinis

R. Tenio nuotr.

Pirmadienį Raudondvario plente pasklidus aštriam naftos produktų kvapeliui, iš pramoninės teritorijos evakuota apie 500 žmonių. Šiandien toliau tikslinamos įvykio aplinkybės, aptvertame plote budi policijos pareigūnai. Tuo metu tarnybos pateikia pirmųjų tyrimų rezultatus.

Naujienų portalui Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Dovilė Ežerinskienė patvirtino, kad šiuo metu pareigūnai dirba Raudondvario plente – užtikrina teritorijos kontrolę, neleidžia įvažiuoti, įeiti vidun.

Vakar evakavus kelis šimtus žmonių, D. Ežerinskienės žiniomis, šiandien teritorija yra tuščia, čia dirba tik tyrimo veiksmus atliekantys ir saugumą užtikrinantys pareigūnai.

Kaip antradienį patikslino Kauno apskrities VPK, policija pranešimą apie iš įmonės kanalizacijos sklindantį aitrų kvapą gavo gegužės 22 d., 11.27 val. Atlikus pirminius tyrimus nustatyta, jog kanalizacijoje yra cheminiai brometilchloroformato ir dichlorido junginiai.

Įvykio vietoje dirbęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) vyresnysis specialistas (gim. 1989 m.) dėl cheminių medžiagų poveikio kreipėsi į gydymo įstaigą ir paguldytas stebėjimui. Iš aplinkinių pastatų buvo evakuota apie 500 žmonių.

Kauno PGV apie įmonių kieme ir pastato rūsyje nuo penktadienio jaučiamą benzino kvapą pranešta vakar, 10.19 val. Cheminių medžiagų analizatoriumi ugniagesiai nustatė pavojingą cheminių medžiagų koncentraciją, sklindančią iš trijų kanalizacijos šulinių ir rūsio.

Apie situaciją informuotas Kauno miesto savivaldybės Civilinės saugos skyrius, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), Kauno greitoji medicinos pagalba ir policija, UAB „Kauno vandenys“.

Nustatyta, kad kanalizacijos šuliniai yra sujungti su miesto nuotekų siurbline.

Gelbėjimo darbų vadovu paskirtas AAD atstovas Vytautas Januška. Įvykio vietoje dirbę pareigūnai naudojo dujokaukes. Ugniagesiai, vilkėdami 1A tipo cheminės apsaugos kostiumus, iš šulinių paėmė medžiagos mėginius. Tyrimą atlieka ir likvidavimo darbus vykdo AAD pareigūnai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 270 str. 1 d., dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo taisyklių pažeidimo. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų, atsakomybė kyla ir juridiniams asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuroras Rimas Bradūnas, tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA