Į Šaltinių taką vilioja pušyno aromatai ir čiurlenantis vanduo | Kas vyksta Kaune

Į Šaltinių taką vilioja pušyno aromatai ir čiurlenantis vanduo

Šaltinių takas Kačerginėje / R. Tenio nuotr.

Atgauti jėgas, pakvėpuoti pušyno oru, pasiklausyti paukščių čiulbėjimo ir šaltinių vandens čiurlenimo kviečiama į Kačerginėje esantį Šaltinių taką (Kauno r.). Atvykus tereikia pasirinkti trasą: 2,6 km, 3,3 km, 4 km, 4,5 km arba 5,5 km ilgio. Pušyne žingsniuojama kalvomis ir vaizdingomis Nemuno pakrantėmis. 

Pasak Valstybinių miškų urėdijos gamtotvarkos specialisto Tomo Valiausko, šiame rekreaciniame miške poilsiautojai išvys įspūdingo grožio kraštovaizdį, reljefo banguotumą su atsiveriančiu vaizdu į Nemuną ir netoliese esantį Pyplių piliakalnį.

Šaltinių takas Kačerginėje
Šaltinių takas./ R. Tenio nuotr.

Lankytojai regės kelias apžvalgos aikšteles, natūralias laukymes, sutiks straksinčių voverių, barsukų, lapių, kiškių, stirnų, elnių, o įspūdingiausia, kad šalia tako praeis daugiau kaip 40 skruzdėlynų. Jie aptverti saugant nuo šernų išdaigų. Pašnekovas pažymėjo, kad skruzdėlės vertinamos kaip kenkėjų naikintojos, jos naikina vikšrelius, pelėdgalvius.

„Šaltinių takas skirtas aktyviam poilsiui. Jame yra dvi kertinės miško buveinės – apie 5 ha saugomų teritorijų, kuriose daugiau kaip 20 metų nevykdoma jokia ūkinė veikla, saugoma specializuotos ir indikatorinės rūšys, čia aptinkama pušinė kempinė (lot. Phellinus pini)“, – sakė T. Valiauskas.

Šalia Kačerginės esantis pušynas užima apie 425 ha ploto.

Šaltinių takas Kačerginėje
Šaltinių take./ R. Tenio nuotr.

Trasose kai kur aukščių skirtumas siekia net 56 m, tad čia laiką leisti mėgsta įvairių sporto šakų atstovai, čia ateinama pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, o drąsiausieji susirenka į naktinius žygius. Nakties žygeiviams medžiai prie takelių 2 m aukštyje specialiai nudažyti šviesą atspindinčiais dažais, kad palengvintų orientaciją.

Pavargus Šaltinių take galima prisėsti ant miške įrengtų suoliukų, jie puikiai tinka ramiam atokvėpiui, čia atsigauna ne tik kojos, akys, bet ir ausys.

„Pušys į aplinką išskiria fitoncidus bei kitas medžiagas, teigiamai veikiančias žmogaus sveikatą, naikinančias bakterijas. Pasivaikščioti čia itin sveika mūsų kvėpavimo takams, panašiai, kaip Kadagių slėnyje“, – pažymėjo gamtotvarkos specialistas T. Valiauskas.

Šaltinių takas Kačerginėje
Šaltinių takas./ R. Tenio nuotr.

Pasivaikščiojimo trasose čiurlena šaltiniai. Anot gamtotvarkos specialisto T. Valiausko, maždaug prieš dešimtmetį šį vandenį naudojo dalis Kačerginės gyventojų savoms reikmėms.

Ilgiausia trasa atveda iki Pyplių piliakalnio, pasakojama, kad XIV a. ant jo stovėjo Pilėnų pilis, tad kelionę galima pratęsti kopiant į 30 m aukščio piliakalnį. Užlipę regėsite Nemuno grožį, tolumoje švies Raudondvario bažnyčios bokštai.

Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė atskleidė, kad šįmet Šaltinių takas bus atnaujintas: pakeisti informaciniai ženklai, padaugės suoliukų ir pan.

Pašnekovai akcentavo, kad Šaltinių takas skirtas vaikščioti pėsčiomis ir važinėtis su dviračiais, griežtai draudžiama važinėti motorinėmis transporto priemonėmis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA