Kauno apylinkės teismo langus du kartus išdaužęs vyras keliaus į teismą | Kas vyksta Kaune

Kauno apylinkės teismo langus du kartus išdaužęs vyras keliaus į teismą

Kauno miesto apylinkės teismas / R. Achmedovo nuotr.

2023 m. balandžio 4 d., prokuroras su kaltinamuoju aktu į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus perdavė bylą, kurioje pilietis D.T. kaltinamas padaręs nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 1 dalyje, t. y. dėl 2022 m. gruodžio 7 d. ir 2022 m. gruodžio 11 d. įvykių, kurių metu, išdaužus langus, buvo sugadintas Kauno apylinkės teismo turtas, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime žiniasklaidai.

Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis 2023 m. balandžio 6 d. nutartimi kreipėsi į Kauno apygardos teismo pirmininką ir perdavė spręsti klausimą dėl Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų baudžiamosios bylos perdavimo iš Kauno apylinkės teismo kitam Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje esančiam teismui.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, jog dėl minėtų įvykių buvo sugadintas Kauno apylinkės teismo turtas, dėl ko teismas patyrė 1718,74 eurų turtinę žalą, kurią atlygino draudimo bendrovė, ir taip pat dėl to, kad byloje kaip liudytojai apklausti keturi Kauno apylinkės teismo darbuotojai.

„Nagrinėjant minėtą baudžiamąją bylą Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose proceso dalyviams gali kilti pagrįstų abejonių dėl tame pačiame teisme dirbančių teisėjų objektyvumo bei nešališkumo“ – akcentuojama nutartyje.

Kauno apylinkės teismo pirmininko nuomone, jeigu minėta baudžiamoji byla būtų nagrinėjama Kauno apylinkės teisme, objektyviam stebėtojui kiltų abejonių teismo nešališkumu.

„Siekiant užtikrinti teisingą, visapusišką ir objektyvų bylos išnagrinėjimą bei proceso dalyvių teisę į nešališką teismą, byla turėtų būti perduota kitam Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje esančiam teismui“ – nutartyje pažymėjo teismo pirmininkas.

Ši nutartis neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA