Siaubo filmus primenančių istorijų veikėjas – psichiatrų rankose: tiriama, ar apsišaukėlis odontologas iš Kauno yra pakaltinamas - Kas vyksta Kaune

Siaubo filmus primenančių istorijų veikėjas – psichiatrų rankose: tiriama, ar apsišaukėlis odontologas iš Kauno yra pakaltinamas klientų dantis rakinėjo staliaus replėmis

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/03/17 09:48
Policijos ir G. Bitvinsko nuotr. / Lrytas.lt montažas

Pacientus nuo 2009 metų šiurpinantis apsišaukėlis odontologas iš Kauno Artūras Girsas šįsyk gali išvengti bausmės – jau trečią bylą dėl jo nelegalių veiksmų tiriantys pareigūnai nusprendė kreiptis dėl psichiatrinės ekspertizės.

Lrytas.lt žiniomis, teisėsauga atsakymo dėl staliaus įrankiais klientus „gydžiusio“ apsimetėlio pakaltinamumo dar nėra gavusi.

Mažų kainų laikraščių skelbimuose suvilioti pacientai patirdavo sudėtingas komplikacijas, o istorijos, kurias jie papasakojo portalui lrytas.lt, primena siaubo filmą.

Priimdamas vyresnio amžiaus kauniečius, A. Girsas naudojo nieko bendra su odontologija neturinčius įrankius – reples, grąžtą, nagų šlifavimo aparatą.

Kančioms daugybę komplikacijas patyrusių klientų pasmerkęs kaunietis pats pagal profesiją yra stalius, o žmones jis priimdavo savo ir savo dukters butuose Dainavos mikrorajone.

Psichiatrijos specialistai savo išvadose pateiks atsakymą, ar naujausio inkriminuojamo nusikaltimo metu 64 metų A. Girsas suvokė savo veiksmus ir gali stoti prieš teismą.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Tautvilė Merkevičiūtė naujienų portalą lrytas.lt ketvirtadienį informavo, jog šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Tai – jau trečia A. Girsui iškelta baudžiamoji byla. Jei psichiatrai pripažins, jog sukčiavimu įtariamas kaunietis pakaltinamas, jis gali būti įkalintas iki 3 metų, o priešingu atveju teismas spręstų dėl priverčiamųjų medicininių priemonių skyrimo.

Artūras Girsas / G. Bitvinsko nuotr.

Kartojantis nusikaltimams, likdavo laisvėje

Prieš tai dvejose bylose 2016 ir 2017 metais A. Girsas buvo nuteistas už neteisėtą vertimąsi komercine, finansine ir profesine veikla, tačiau Kauno teisėjai pademonstravo švelnų požiūrį į šundaktario siautėjimą – belangės jis išvengė net ir po daugybės besikartojančių, itin įžūlių apgaudinėjimo atvejų.

Pirmą kartą jam buvo skirtas laisvės apribojimas, o antrą – lygtinis laisvės atėmimas. Nuosprendžiuose motyvuota, jog įkalinti šundaktario netikslinga dėl jo sveikatos būklės, tačiau ši būklė nesutrukdė jam daryti naujų nusikaltimų.

Pirmose dvejose bylose nuo A. Girso nukentėjo daugiau nei 20 gyventojų, kurie mokėjo pinigus apsišaukėliui, o paskui dėl siaubingo skausmo, lūžinėjančių, trupinėjančių dantų, pūliavimo, veido tinimo atvejų būdavo priversti skubiai kreiptis į tikrus odontologijos specialistus. Kaunietis buvo įpareigotas jiems atlyginti bendrą beveik 40 tūkst. eurų žalą, bet to iki šiol nepadarė.

Tyrėjų duomenimis, trečioje, paskutinėje byloje A. Girsas praėjusiais metais apgavo Kaune gyvenančią 86 metų pacientę, tik šįkart su ja susitikdavo ne savo, o jos namuose. Praėjus kelioms dienoms nuo „odontologo“ paskutinio vizito, Kaune gyvenančią pensininkę, kaip ir kitus nukentėjusiuosius, ėmė kamuoti dideli dantų skausmai.

Artūras Girsas / G. Bitvinsko nuotr.

Protezas neatšoko kelis mėnesius

Stebėtina, kad atsidūrę ne medicininėje, o namų aplinkoje, kur nėra nei iškabos, nei profesionalios įrangos, žinodami tik „daktaro“ vardą, žmonės ir toliau pasitikėdavo nepažįstamuoju.

Peržengę apsišaukėlio namų slenkstį kauniečiai atkreipdavo dėmesį į nešvarą ir koridoriuje pakabintas bokso pirštines. Vietoje odontologo kėdės jie išvysdavo sofą, stalą, fotelį. Buvo aišku, kad šiame kambaryje jis ir miega.

Vienas apgautųjų, kaunietis Vitalius M. iš „daktaro“ Artūro sužinojo, kad jam reikia protezuoti 12 dantų ir daryti dantų pasagėlę. Apsišaukėliui nušlifavus šešis ar septynis sveikus dantis, Vitaliaus M. veidas ištino, šiuos dantis ėmė smarkiai skaudėti.

Pasak kliento, po kelių dienų A. Girsas įklijavo protezą ir pareikalavo daugiau nei tūkstančio eurų. Kai iškilęs protezas pakeitė veido formą, „odontologas“ pareiškė, kad protezas pats turi „atsipalaiduoti“.

„Tačiau jis neatšoko tris mėnesius. Vienas protezo šonas atsilaisvino, į tą vietą ėmė lįsti maisto likučiai. Artūras bandė nuimti protezą, bet jam nepavyko. Tada jis perpjovė protezą per pusę – viena pusė atšoko, o kitą jis numušė. Nuskilo dalis danties“, – pavojingą eksperimentą prisiminė Vitalius M.

„Grąžtas veikė labai garsiai ir buvo visiškai nepanašus į tuos, kuriuos naudoja dantų gydytojai. Tuo metu skausmą šiaip taip ištvėriau, bet jeigu reikėtų viską pakartoti, tikrai nebeiškęsčiau“, – portalui lrytas.lt pasakojo vienas pirmųjų nukentėjusiųjų Leonas G., atidavęs sukčiui už dantų protezavimą visas savo santaupas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA