Į paskutinę kelionę išlydėta „Kaunas Jazz“ meno vadovė I. Jučaitė-Sarneckienė | Kas vyksta Kaune

Į paskutinę kelionę išlydėta „Kaunas Jazz“ meno vadovė I. Jučaitė-Sarneckienė

R. Tenio nuotr.

Antradienį Panemunėje susirinkę artimieji ir bendražygiai į paskutinę kelionę palydėjo „Kaunas Jazz“ meno vadovę Indrę Jučaitę-Sarneckienę. Festivalio įkūrėjo Jono Jučo ir direktorės Audros Jučienės dukra praėjusią savaitę išėjo amžinybėn po sunkios ligos. Dalis velionės palaikų išbarstyta Baltijos jūroje, kita dalelė atgulė Panemunės kapinėse.

I. Jučaitės-Sarneckienės urna iš „Tylos namų“ buvo išnešta šiandien, 14 val., ir palaidota čia pat esančiose Panemunės kapinėse. Velionė į amžinojo poilsio vietą keliavo artimųjų ir bičiulių nutiestu baltų žiedų taku. Prie kapo žodį tarė Indrės tėvas J. Jučas ir džiazo muzikantas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pirmadienį su I. Jučaite-Sarneckiene laidojimo namuose atsisveikino ne tik jos šeimos nariai, artimieji, „Kaunas Jazz“ komanda, bet ir draugai, pažinoję žmonės. Pavakare prie urnos su Indrės palaikais skambėjo Kotrynos Juodzeviciūtės, Laimono Urbiko, Edmundo Federavičiaus, Sauliaus Šiaučiulio gyvai atliekama džiazo muzika.

I. Jučaitės-Sarneckienės nuopelnus Kauno kultūriniam gyvenimui liudijo prie urnos išdidžiai žvilgantis 3-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas, „Kaunas Jazz“ meno vadovei įteiktas 2014 metais. Didžiausiu jos nuopelnu įvardytas aukštas meninis lygis festivalio, kuris tarptautiniu mastu garsina ne tik Kauną, bet ir visą Lietuvą.

Sekmadienį buvo išpildytas paskutinis Indrės prašymas – dalis jos pelenų išbarstyta Baltijos jūroje. Privačioje ceremonijoje dalyvavo J. Jučas ir V. Grubliauskas, kuris I. Jučaitę-Sarneckienę palydėjo gyva muzika.

Apie „Kaunas Jazz“ meno vadovės I. Jučaitė–Sarneckienės netektį jos tėvas J. Jučas pranešė praėjusį penktadienį. Indrė porą metų kovojo su sunkia onkologine liga, prieš metus moteriai buvo atlikta operacija.

„Sunku rasti tinkamus žodžius, tačiau turime pranešti liūdną žinią. Šiandien mus paliko ilgametė festivalio „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė–Sarneckienė. Pastaruosius pusantrų metų Indrė festivalio veiklas koordinavo sirgdama nepagydoma onkologine liga. Šį vakarą jos netekome, tačiau iki paskutinių akimirkų jos širdyje švietė meilė džiazui ir aistra darbui festivalyje.

Indrės geranoriškumas ir nuoširdumas buvo tvirtas visos „Kaunas Jazz“ komandos pamatas. 2023 metų festivalio sezone išgirsite keturis koncertus, kuriais rūpinosi būtent ji. Dėkojame visiems bičiuliams, bendražygiams ir džiazo draugams, kurie šiandien mintimis išlydi ją į paskutinę kelionę“, – penktadienio vakarą paskelbta „Kaunas Jazz“ „Facebook“ paskyroje.

1980 metais gimusi I. Jučaitė-Sarneckienė buvo festivalio „Kaunas Jazz“ meno vadovė, o jos tėvai – „Kaunas Jazz“ direktorė A. Jučienė bei festivalio sumanytojas J. Jučas. 2018 metais Indrė ištekėjo už savo mylimojo Rūtenio Sarnecko.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA