Iš Lietuvos į Ukrainą siunčiami generatoriai, šildytuvai ir žieminiai drabužiai | Kas vyksta Kaune

Iš Lietuvos į Ukrainą siunčiami generatoriai, šildytuvai ir žieminiai drabužiai

BNS, Kas vyksta Kaune inf. 2022/12/01 17:03
Asmeninio archyvo nuotr.

Ketvirtadienį iš Lietuvos kaip nevyriausybinės organizacijos „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus iniciatyva „Sušildyk Ukrainą“ į Rusijos sukelto karo niokojamą šalį išvežami pirmi generatoriai ir dyzeliniai šildytuvai.

„Iniciatyvos esmė yra raginti visuomenę telkti, aukoti pinigus ir pirkti generatorius, šildytuvus ir kitą įrangą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis.

Pirmąją generatorių ir dyzelinių šildytuvų partiją „Stiprūs kartu“ nupirko už anksčiau gyventojų ir verslo suaukotas lėšas. Pasak akcijos organizatorių, pirmoje siuntoje yra 15 šildytuvų, 20 generatorių ir 55 universalūs šviestuvai, taip pat kuras, bakai ir tepalai.

E. Jakilaitis nurodė, kad pirmos siuntos vertė – apie 65 tūkst. eurų, ji keliaus į vakarų Ukrainą.

Jo teigimu, vežami dyzeliniai šildytuvai gali apšildyti nuo keliasdešimties iki 100 kvadratinių metrų patalpą.

„Mes orientuojamės į generatoriaus galią. Nuo penkių iki šešių kilovatų yra optimali galia, nes tu gali aprūpinti elektros energija ir administracines patalpas, ir gyvenamąsias patalpas, kur santykinai yra nedaug žmonių ir jį lengva transportuoti, jam nereikia daug kuro“, – sakė E. Jakilaitis.

Jis pažymėjo, kad tokių generatorių vidutinė kaina siekia apie 1 tūkst. eurų. Jau sumokėta ir už antrą generatorių siuntą, ji iš Lietuvos išvykti turėtų gruodžio 17–18 dienomis.

„Esame sumokėję 50 tūkst. eurų į priekį už generatorius, kuriuos gausime“, – teigė E. Jakilaitis.

Akcijos organizatoriai iki žiemos pabaigos tikisi nupirkti ir ukrainiečiams perduoti 2 tūkst. generatorių. Tam jie planuoja surinkti apie 2 mln. eurų.

Teigiama, jog visa surinkta ir įsigyta įranga bus gabenama į Ukrainos pabėgėlių ir reabilitacijos centrus, kultūros įstaigas, muziejus, kurie yra virtę daugiafunkciais objektais.

„Mes norėjome paramos Ukrainai su paprasta žinute. Žinutė šiandien yra aiškų aiškiausia: artėja žiema, jau atėjo žiema, ji darosi vis šaltesnė. Mes manome, kad šiandien šiluma, generatoriai yra tas ginklas, reikalingas apsiginti nuo agresoriaus“, – sakė Dailės muziejaus vadovas Arūnas Gelūnas.

Trečiadienį Ukrainos institucijos pranešė, kad šalyje per pastarąją parą per gaisrus žuvo devyni žmonės. Rusijai taikantis į šalies energetikos infrastruktūrą, ukrainiečiai priversti ieškoti alternatyvių šildymo šaltinių.

Per kelias pastarąsias savaites Maskvos surengti oro smūgiai sutrikdė elektros energijos ir vandens tiekimą milijonams žmonių, todėl didelė dalis jų buvo priversti naudoti avarinius generatorius ir dujų balionus.

Anot Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos, dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų padaugėjo nelaimingų atsitikimų dėl priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų.

Prisideda ir Lietuvos verslas

Krašto apsaugos ministerija gruodžio mėnesį aprūpins apie 25 tūkst. Ukrainos karių žiemine apranga, o prie šios karinės paramos prisideda ir Lietuvos verslas.

Anot KAM, šilti viršutiniai ir apatiniai drabužiai perkami iš įmonių „Audimas Supply“, „Omniteksas“ ir „Jurgava“.

Kaip ministerija informavo BNS, iš įmonės „Omniteksas“ perkama drabužių už – apie 1 mln. eurų, iš „Jurgava“ už – apie 200 tūkst. eurų.

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška trečiadienį pranešė, kad iš „Audimas Supply“ ministerija perka drabužių dar už 1,16 mln. eurų.

Iš trijų Lietuvos gamintojų KAM nupirko šiltų viršutinių ir apatinių drabužių už daugiau nei 2 mln. eurų, o vienas iš šių trijų gamintojų, įmonė „Audimas Supply“, nusprendė pasiūti aprangos Ukrainos kariuomenei papildomai savo lėšomis.

Prie KAM nupirktų drabužių „Audimas Supply“ pridės ir neatlygintinai Ukrainos kariuomenei perduos 1000 flisinių džemperių.

„Dėkojame Lietuvos verslui už solidarumą valstybei, kuri ginasi nuo okupantų agresijos ir kovoja už savo laisvę. Kartu su Ukraina šiuo sunkiu metu yra visi Lietuvos geros valios žmonės, net ir nedidelė pagalba gali turėti gyvybiškai didelę reikšmę“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA