„BMW” fanai: jei degat noru pašėlti gatvėje – verčiau atvykit į lenktynių trasą - Kas vyksta Kaune

„BMW” fanai: jei degat noru pašėlti gatvėje – verčiau atvykit į lenktynių trasą

„BMWFAN.LT“ bendruomenė Kaune./ R. Tenio nuotr.

Į draugišką bendruomenę susitelkę „BMW“ fanai paneigia mitą, kad šios automobilių markės vairuotojai laksto kaip akis išdegę. Norinčius pašėlti gatvėje jie kviečia verčiau atvykti „pasispardyti“ lenktynių trasoje. „Siekiantys užsiklijuoti mūsų klubo lipduką ant automobilio turi atitikti ne tik griežtus transporto reikalavimus, bet ir eisme elgtis atsakingai bei pagarbiai. Atsiribojome nuo miesto gatvėse vaizduojančių šumacherius“, – sako „BMWFAN.LT“ klubo vadovas Andrius Poška ir su bendraminčiais apie klubo veiklą papasakoja išsamiau.

Pokalbyje dalyvauja „BMWFAN.LT“ bendruomenės nariai: Andrius Poška, Edvinas Savickas, Imantas Majauskas, Andrius Vasiliauskas, Eimantas Šukys, Deividas Kuncaitis ir Rokas Stasionis.

Susitelkė į klubą

Klubą į savo rankas dabartinis aktyvas perėmė apytiksliai prieš penkerius metus, o pati „BMWFAN.LT“ asociacija buvo įsteigta dar 2010 m. kovą (tuometinis prezidentas Andrius Miciūnas).

„Legenda byloja, kad gūdžiais Giraitės drago laikais buvo trys draugai: Andrius, Žygimantas ir Pašia. Vienas jų turėjo „BMW“, kitas – „Opel“, o trečias – „Honda“. Jie lenktyniaudavo. „BMW“ buvo greičiausias ir patraukliausias, kiti dažniausiai gesdavo, tad draugai nusprendė, kad jiems derėtų pereiti prie vienos geriausios markės ir išsirinko „BMW“. Bičiulių ratas plėtėsi ir netrukus buvo įkurtas „BMW“ fanų klubas“, – apie klubo įsikūrimą pasakojo A. Poška.

Kauno bendruomenės branduolį sudaro keliolika žmonių, jie aktyviai dalyvauja varžybose. Socialiniame tinkle „facebook“ klubas turi 10 tūkst. sekėjų.

BMW klubas Kaune
„BMWFAN.LT“ klubo nariai./ R. Tenio nuotr.

Kodėl „BMW“?

Kodėl pašnekovai pasirinko būtent šios markės automobilius?

„Mano pirmas automobilis buvo trečios klasės „BMW“, liaudyje vadinamas „chuliganke“. Jau 17 metų vairuoju šį modelį. Jis man arti širdies ir kai kiti žmonės užsimena, kad gal jau reikėtų jį uždaryti į muziejų ar eksploatuoti, aš numoju ranka ir kasdien važinėju būtent šia mašina. Reikia vaiką į darželį nuvežti – nėra problemų, reikia Kalėdoms eglutę parvežti – puiku, nes nusiima stogas. Žmonės kelyje irgi žiūri palankiai: sulaukiu daug teigiamų reakcijų, į viršų pakeltų nykščių, kiti fotografuoja, domisi, koks variklis, kurių metų ir pan.“, – šypsodamasis kalbėjo A. Poška.

Kitas klubo narys Edvinas Savickas mena „BMW“ markės automobilį svajojęs vairuoti nuo 16 metų.

„Po poros metų man pavyko nusipirkti „bemvą“. Nuo to laiko vairuoju šios markės automobilius. Man patiko komfortas, o ir priežiūra nebrangiai atsieina“, – pažymėjo E. Savickas.

„Sporte, kuriuo užsiimame, pigiausia eksploatuoti šios markės automobilius, o ir valdyti juos geriausia“, – įsiterpė Eimantas Šukys.

„Man šios markės automobiliai patinka nuo vaikystės, nes ir tėvas turėjo „BMW“. Pirmas mano automobilis prieš 14 metų buvo „BMW“. Jis dabar čia ir stovi“, – sakė Rokas Stasionis.

„Man gražus modelis, lengvai komplektuojamas, o ir draugų ratas didelis“, – pažymėjo Deividas Kuncaitis.

BMW klubas Kaune
„BMWFAN.LT“ bendruomenė./ R. Tenio nuotr.

Koncentruojasi į autosportą

Klubo nariai siekia populiarinti „BMW“ markę, susitinka pasikeisti žiniomis apie vairavimo techniką, variklių tobulinimą, autosportą ir pan. Šiuo metu komanda koncentruojasi į vieną iš autosporto šakų – „driftą“ (šonaslydį). „Drifto“ varžybose nuolat dalyvauja 12-14 narių.

Komandos talismanu vadovas vadina vos metus klube esantį kaunietį Edviną Savicką.

„Antroji vieta metinėje 2022-ųjų „Street“ lygos įskaitoje pirmais „drifterio“ karjeros metais – tikrai yra kuo didžiuotis!“, – teigė A. Poška ir pridūrė, kad Edvinas yra iš tų žmonių, kurie mažiau kalba, o daugiau daro.

Klubo nariai užsiima ir švietėjiška veikla – 2021 m. spalį Kauno lopšelyje–darželyje „Pagrandukas“ supažindino mažuosius su šonaslydžiui paruoštais sportiniais automobiliais, mokė saugaus eismo pagrindų, aiškino, kodėl svarbu užsisegti saugos diržą, kaip taisyklingai eiti per perėją.

BMW klubas Kaune
Kaunietis Edvinas Savickas jau pirmaisiais savo „drifterio“ karjeros metais iškovojo antrąją vietą „Street“ lygos metinėje įskaitoje. Jis vadinamas komandos talismanu./ R. Tenio nuotr.

Jaunimui nėra kur išsidūkti

Pašnekovai sutartinai tikina, kad opi problema Kaune – nebuvimas legalių vietų, kur su automobiliu galėtum „nuleisti garą“, pasitreniruoti. Anksčiau tą padaryti buvo galima Nemuno žiede, dabar išsinuomoti šią trasą – sudėtinga, tad legaliai ir saugiai treniruotis vykstama į Marijampolę ar kitur.

„Seniau buvo populiari aikštelė Taikos prospekto gale. Žmonės stengdavosi ne gatvėje triukus demonstruoti, o saugiai, uždaroje aikštelėje. Dabar arti tokių vietų nebeturime“, – apgailestavo R. Stasionis.

BMW klubas Kaune
Patikrinimas./ R. Tenio nuotr.

„BMW“ fanai buvo „drifto“ treniruočių pradininkai, jie nuomodavosi aikštelę ir organizuodavo treniruotes“, – pažymėjo A. Poška ir pridūrė: „Dabar jei uždaroje aikštelėje „išpieši“ saulę žiemą ant sniego – tau atima teises. Per griežta. Žmonės neturi įgūdžių suvaldyti automobilį, o tai didina avarijų skaičių, lėtina eismą ir pan. Jei treniruočių vietų Kaune būtų daugiau, o gal net per vairavimo egzaminą būtų privaloma suvaldyti slystantį automobilį ant sniego – eismui tikrai išeitų į naudą.“

I. Majauskas įsitikinęs, kad kiekvienas pasibandymas uždaroje aikštelėje, kur nėra aplinkinių – būtų saugus.

„O dabar tai gali baigtis teisių atėmimu ar didžiule bauda“, – konstatavo jis.

BMW klubas Kaune
Pokalbis tarp „BMW“ automobilių./ R. Tenio nuotr.

Skatina pasireikšti varžybų trasoje

Jei norisi „gabumus“ pademonstruoti gatvėje – Imantas Majauskas siūlo pagalvoti apie įsitraukimą į profesionalų sportą, kur veikla licencijuota ir reguliariai vyksta varžybos. Pradėti siūloma nuo „Street“ lygos šonaslydžio.

„Per metus vyksta šešios varžybos. Atrodo nedaug, bet kai reikia pasiruošti, treniruotis – tai apima visą laisvalaikį. Ir finansiškai viską „suvalgys“, narkotikams pinigų tikrai neliks. (…) Kai su sportine mašina įriedu į miestą, važiuoju saugiau, negu su standartine dienine mašina. Jaučiu pagarbą eismui, žmonėms“, – teigė I. Majauskas.

A. Vasiliauskas sakė, kad klubo nariai eisme įsipareigoję elgtis atsakingai, nes jei padarytų rimtesnį nusižengimą – jiems atimtų vairuotojo licenciją ir tai užkirstų kelią dalyvauti varžybose. Jeigu kelyje nusižengtų vairuodami sportinę mašiną – suspenduotų ir automobilio pasą.

„Tokia mašina tiktų tik dalims“, – pridūrė A. Vasiliauskas.

BMW klubas Kaune
Klubo vadovo Andriaus Poškos automobilis./ R. Tenio nuotr.

Anksčiau ne itin drausmingai vairavęs A. Poška atviravo taip elgdavęsis dėl adrenalino. Po kurio laiko jis padarė išvadas ir perėjo prie autosporto.

„Už adrenaliną tenka sumokėti. Bėgant laikui kaina tampa per didelė. Be to, adrenalino legaliu būdu gauti autosporte galima žymiai daugiau! Gatvėje norėdamas pamandravoti galėtum išnaudoti tik 10 proc. automobilio galios, kai varžybose išnaudoji visus 100 proc. Gatvėje nėra tiek vietos, kad galėtum leisti taip gerai, greitai, plačiai važiuoti, slysti šonu ir taip rizikuoti, kaip lenktynių trasoje“, – susimąstyti skatino A. Poška.

BMW klubas Kaune
Išblizgintas klubo nario Roko Stasionio automobilis./ R. Tenio nuotr.

Svarbu saugumas

Pašnekovai stengiasi, kad jų automobiliai būtų saugūs ir atitiktų Lietuvos automobilių sporto federacijos reglamentą.

Lenktynininkas Edvinas Savickas po kiekvienų varžybų stengiasi pedantiškai sutvarkyti automobilį. Jis pažymėjo, kad varžybose neišvengiami kontaktai, dūžta galinės lempos, lūžta buferiai.

„Po kiekvieno važiavimo turi skirti bent du vakarus, kad mašiną atstatytum į panašią padėtį, kaip atrodė. Jei sezono metu per mėnesį vyksta vienos varžybos, prieš tai treniruotė, o dar varžyboms reikia transportą paruošti – visas mėnesis būna užimtas vien šia veikla“, – teigė E. Savickas.

Nors laikomasi saugumo reikalavimų, šonaslydžio varžybose neišvengiama nutikimų.

„Drifte“ labai retas atvejis, kai apsiverčiama ant stogo, bet mūsų komanda turėjo jau kelis tokius atvejus. Aš apsiverčiau „Semi-Pro“ lygoje Telšių trasoje, po metų toje pačioje trasoje „Pro“ lygoje tame pačiame posūkyje apsivertė ir Tadas“, – šypsodamasis prisiminė A. Poška.

BMW klubas Kaune
Draugiškas policijos pareigūnų žvilgsnis./ R. Tenio nuotr.

Policija žiūri palankiau

Kokie klubo narių santykiai su policija?

„Dabar geri“, – choru atsako pašnekovai. Jie pastebi policijos požiūrio į „chuligankes“ pasikeitimą.

„Jau 17 metų važinėju „chuliganke“. Menu, anksčiau naktį važiuojant 100 proc. galėdavai būti tikras, kad tave sustabdys, kabinėsis, nes galvos, kad kažką blogo padarei arba dar padarysi. Dabar, kai šis modelis tapo retesniu, beveik muziejiniu eksponatu, net policija žiūri pagarbiai, nykštį iškelia pamačius gatvėje. Arba jeigu sustabdo, tai ko nors apie mašiną pasiteirauja“, – šypsodamasis kalbėjo A. Poška.

Beje, imant interviu prie klubo narių susibūriavimo kaip tik privažiavo draugiškas policijos automobilis.

BMW klubas Kaune
Komanda./ R. Tenio nuotr.

Kviečia į sezono uždarymą

Rudenį „BMWFAN.LT“ klubas organizuoja šonaslydžio sezono uždarymą ir kviečia atvykti visus norinčius.

Šįmet renginys vyks spalio 29 d. Programoje – laisva treniruotė, šonaslydis, poriniai važiavimai, veiks „drift taksi“, bus galimybė pasivažinėti mažiesiems.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA